ساعت: ۱۱:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ شناسه خبر: 69292
کارآفرین نمونه هشترود در گفتگو با پیک هشترود:

مجید غفارزاده گفت: سرمایه گذاری در هرکجا که باشد نیازمند کمک و مساعدت مسئولین آن منطقه است و شهرستان هشترود نیز از این قاعده مستثنی نیست.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، مجید غفارزاده یکی از کارآفرینان نمونه هشترود می باشد که در زمینه گندم و آرد فعالیت دارد و بقول خودش برای رسیدن به این مرحله زحمات زیادی را متحمل شده است. متن مصاحبه خبرنگار ما با این کارآفرین و خیّر نمونه شهرستان هشترود بدین شرح است:

 

پیک هشترود: خودتان را بصورت مختصر معرفی کنید؟

مجید غفارزاده هستم فرزند حاج عبدالله و متولد ۱۳۴۴ اهل و ساکن هشترود.

 

پیک هشترود: از چه زمانی وارد کارآفرینی شدید؟

نمی توان اینجانب را بعنوان یک کارآفرین نامید. کارآفرین و جان آفرین خداوند می باشد که همه اسباب را مهیا کرده تا ما بندگان بعنوان کارگر و کارگزار سرمایه بدست آوریم و در جهت رضایت خدا قدم برداریم و روزی خوار سفره بی منتشان باشیم.

در کودکی و آغاز سن نوجوانی همراه با برادران زحمتکش خودم و در خدمت پدر در مزرعه مشغول بودم که با لطف و کمک و یاری پروردگار متعال جذب فعالیت های اقتصادی و راه سازی و سد سازی شدم و در پروژه هائی چون سد استان خوزستان(سدکرخه)، سد تهم زنجان، سد ستارخان، آزادراه ساوه-سلفچگان و زنجان تبریز و سایر پروژه ها کار کردیم و در نهایت الان در شغل آسیابانی مشغول هستم.

 

 

پیک هشترود: چرا این زمینه را برای فعالیت خود انتخاب کردید؟

پدرم در کار و فعالیت آرد و گندم بود و زمانی که اینجانب از خدمت سربازی ترخیص شدم کارخانه آردی در هشترود نبود من نیز با پدرم گندم را از هشترود به مراغه می بردیم و بعد از تبدیل شدن به آرد، آنها را به هشترود می آوردیم. از آن زمان در نظر داشتم در منطقه یک واحد کارخانه آرد ایجاد نمایم.

 

پیک هشترود: موقعیت سرمایه گذاری چگونه است؟

سرمایه گذاری در هرکجا که باشد نیازمند کمک و مساعدت مسئولین آن منطقه را طلب می نماید. در شهر ما هم چنانچه شاهد بودیم مسئولان با برگزاری همایش هائی در جهت پیشرفت و توسعه شهرستان از هیچ چیزی کم نگذاشته اند و دوشادوش سرمایه گذاران هستند و راهنمائی هایی هم در این زمینه می نمایند که به نظر بنده نسبت به سایر شهرستان ها کم نگذاشته اند.

 

پیک هشترود: چند نفر اشتغالزائی داشته اید؟

ما در این واحد بصورت مستقیم ۲۰ نفر در خط تولید و اداری مشغول به کار داریم و ۳۰ نفر نیز بصورت غیرمستقیم اشغالزائی داشته ایم.

 

 

پیک هشترود: برای کارآفرینی سرمایه لازم است یا علاقه؟

برای کارآفرینی ۲ عامل در اولویت است. نیروی انسانی فعال و سرمایه لازم جهت عملی کردن کاری که می خواهیم انجام دهیم. این دو لازم و ملزوم همدیگرند. اگر وارد کاری شوید که علاقه ندارید سرمایه خود را نیز به هدر داده اید.

 

پیک هشترود: چه توصیه ای به جوانان دارید؟

جوانان ما بالاخص هشترودی ها در هر کجا که هستند موفق باشند و اول خداوند را در نظر بگیرند و در سنگر علم خودشان را غنی نمایند. باید بدانند هر کاری که بخواهند انجام دهند در مرحله اول علم و ایمان و ادب آنها کارساز خواهد بود و هیچ چیزی یک شبه میسر نمی باشد بنده و برادرانم در روز بیشتر از ۱۶ ساعت فعالیت داریم اما هنوز در اول راه هستیم. پس از فرصت ها بخوبی استفاده کنند.

 

پیک هشترود: میزان همکاری مسئولان هشترود با شما چگونه است؟

میزان همکاری مسئولان با این واحد خوب است و اصولا با هر واحدی که کار خودش را درست انجام دهد کمال همکاری را دارند.

 

پیک هشترود: سنخنان پایانی؟

آرزوی توفیق دارم برای شما که مسائل هشترود را زیر ذره بین گذاشته اید و این که در جریان سفر مقام معظم رهبری بنده در اجتماع عظیم مردم هشترود حضور داشتم و مستمع بودم که فرمودند اگر می خواهید این شهر آباد شود خودتان باید نقش ایفا کنید لذا از تمامی اهالی و مسئولین محترم اتحاد، خودباوری و ایفای نقش فعال را خواستارم.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده