ساعت: ۱۰:۴۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ شناسه خبر: 69278
رئیس شورای شهر هشترود:

محمدرضا شقاقی پور گفت: ارزش گذاری در عرصه املاک هر ساله با رشد ۲ درصدی محاسبه می شد که برابر صورتجلسه تنظیمی و توافق فی مابین مقرر شد فقط نیم درصد در کل برمبنای ارزش سال قبل افزوده شود.

Print Friendly

محمدرضا شقاقی پور رییس شورای اسلامی شهر هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود در مورد مصوبات جلسه ارزش گذاری اراضی این شهرستان گفت: با پیگیریهای صورت گرفته و جلسات متعدد در کمسیون های  شورای اسلامی شهر هشترود و تشکیل جلسه با حضور نمایندگان اداره امور مالیاتی، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، شهرداری، اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان موضوع بلوک بندی و ارزش گذاری محلات سطح شهر و شهرستان با ارزش معاملاتی املاک مورد برسی قرار گرفت.

 
وی اظهار داشت: ارزش گذاری در عرصه املاک هر ساله با رشد ۲ درصدی محاسبه می شد که برابر صورتجلسه تنظیمی و توافق فی مابین مقرر شد فقط نیم درصد در کل برمبنای ارزش سال قبل افزوده شود.

 
شقاقی پور افزود : با توجه به مشکلات موردی در تعیین برخی از بلوک بندیها در سطح مناطق و اعتراض برخی از همشهریان به عدم قیمت گذاری و ارزش گذاری عادلانه، در محاسبات معاملات با بررسی های صورت گرفته بلوک بندی در مناطق از ۹ بلوک به ۱۳ بلوک افزیش یافت.

 

 

رئیس شورای شهر هشترود تصریح کرد: ارزش معاملاتی ساختمانها بدلیل ثابت بودن قیمتها در سال جدید با تعرفه سال قبل محاسبه خواهد شد. و نحوه محاسبه ارزش معاملات در هربلوک، رنج معبر ۱۲متری در بلوکها خواهد بود که با افزایش وکاهش معبر به ازای هر متر عرض گذر ۲ درصد با ارزش مذکور اضافه یا کسر خواهد شد و ضریب ارزش عرصه کشاورزی نیز از سه دهم به یک دهم در محاسبات سال ۱۳۹۷ تقلیل یافته است.

 
وی خاطرنشان کرد: ضمن تقدیر از اعضاء محترم  شورای اسلامی شهر  و نمایندگان حاظر در جلسه کمسیون مربوطه مقرر گردیده برای سال آینده موضوع بلوک بندی و ارزش معاملاتی  با فرصت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد تا عدالت در خصوص این موضوع در حق مراجعین بیشتر  رعایت گردد.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده