ساعت: ۱۴:۳۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۷ شناسه خبر: 68486
فرماندار هشترود در جلسه کمیته اشتغال تشریح کرد؛

فرماندار هشترود در جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان، گفت: برای کسانی که بتوانند به دو تا ۵۰ نفر ایجاد اشتعال بکنند وام ۲۰۰ تا یک میلیاردی با شش درصد سود و به ایجاد اشتغال کنندگان ۵۰ نفر به بالا ۲۵ میلیارد ریال تا ۱۵۰ میلیارد ریال داده خواهد شد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حسن مستفید فرماندار هشترود صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار داشت: بیش از ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای ایجاد اشتغال به صورت وام‌های کم بهره طرح مستقل و پشتیبان  به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی به تصویب ۲۰۷ طرح اشتغالزایی و اجرای آن در قالب طرح مستقل و پشتیبان با هدف ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: از این مبلغ ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برای ۱۸۵ طرح مستقل و مابقی برای ۲۲ طرح پشتیبان در نظر گرفته شده است.

مستفید گفت: این طرح‌ها در سه بخش صنعت،کشاورزی و خدمات است.

وی قالی بافی، پوشاک، کفش و بسته‌بندی میوه را در در بخش صنعت _ تولید گیاهان دارویی، پرورش طیور و دام و تولید زعفران را در بخش کشاورزی و فناوری اطلاعات، صنایع دستی و گردشگری را در بخش خدمات عنوان کرد.

فرماندار هشترود ملاک و معیار را ایجاد اشتغال دانست نه میزان پرداخت تسهیلات و از دستگاه‌های اجرای خواست که برای ایجاد اشتغال بیکاران  تلاش کنند و نگذارند که تسهیلات اشتغال برگشت داده  شود.

مستفید گفت: برای کسانی که بتوانند به ۲ تا ۵۰ نفر ایجاد اشتعال بکنند وام ۲۰۰ تا یک میلیاردی با ۶ درصد سود و به ایجاد اشتغال کنندگان ۵۰ نفر به بالا ۲۵ میلیارد ریال تا ۱۵۰ میلیارد ریال داده خواهد شد.

مستفید، از بانک‌های عامل خواست در پرداخت وام به افراد به صورت اجباری ضامن کارمند نخواهند.

فرماندارهشترود گفت: اشتغال پایدار با جذب سرمایه‌گذار و رفع موانع تولید از اهداف بلند مدت کار گروه اشتغال است.

وی ایجاد فرصت‌های شغلی متناسب با ظرفیت‌های شهرستان را خوب ارزیابی کرد.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده