ساعت: ۱۴:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۵ شناسه خبر: 68419
حجت‌الاسلام آل‌هاشم در دیدار با فرمانده سپاه عاشورا؛

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: در دستورالعمل جدید آموزش و پرورش دانش ‌آموزان دبسان از حضور بر سر مزار شهدا و عیادت با جانبازان منع گردیده‌اند، تفکری که هرچه سریعتر باید اصلاح شود زیرا شهدا سندهای افتخار این کشور هستند.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در دیدار بافرمانده سپاه عاشورا، اظهار داشت: در غیاب سردار کریمیان از خدمات ارزشمند و ارزنده‌ی ایشان تشکر ‌می‌کنیم و امیدواریم سردار خرم همچنان که در ارومیه منشا خیر و برکت بودند در استان آذربایجان‌شرقی نیز منشا اثرات مطلوب باشند.

وی ادامه داد: سپاه خدمات شایسته‌ای در دوران دفاع مقدس انجام داده مخصوصا لشکر همیشه پیروز عاشورا که در اذهان مردم همیشه زنده می‌باشد و هرگز فراموش نمی‌گردد.

نماینده‌ی ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه پس از اتمام جنگ نیز در عرصه‌های سازندگی سپاه و بسیج حضور فعال داشتند، تاکید کرد: امروز اگر اتفاقی در کشور نظیر سیل، زلزله‌ یا حریق جنگل‌های گلستان رخ می‌دهد اولین گروه‌هایی که به کمک مردم می‌شتابند سپاه، ارتش و بسیجیان هستند.

وی افزود: مردم سپاه و بسیج را از خود می‌دانند مخصوصا خدماتی که آنان در دوران دفاع مقدس داشتند را هرگز فراموش نمی‌کنند، آنهایی که فراموش کرده‌اند نیز بایستی ما یادآوری کنیم.

امام جمعه مردم تبریز تصریح کرد: تنها در آذربایجان ده هزار شهید داشتیم که نباید یاد آنها فراموش گردد، لذا نیاز داریم که این فرهنگ حفظ شود و هرکسی که بخواهد این فرهنگ فراموش شود را بیدار خواهیم کرد.

وی در خصوص تصمیم آموزش‌وپرورش مبنی بر منع بازدید دانش‌آموزان از مزار شهدا، یادآور شد: متوجه شدم وزرات آموزش‌وپرورش دستورالعملی صادر کرده‌ مبنی بر اینکه دانش آموزان دوره ابتدایی نباید در گلزار شهدا حضور یابند و یا به عیادت جانبازان دفاع مقدس برده شوند، این اقدام درستی نیست و باید مسئولین را توجیه کرد زیرا شهدا و جانبازان اسناد افتخار ما هستند.

آل هاشم عنوان کرد: شب گذشته روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص این دستورالعمل توضیح که البته بیشتر شبیه توجیه بود بیان کرد بردن نام شهدا درست نبوده و هدف این بوده که نباید دانش‌آموزان دبستان به آرامستان برده شوند.

وی ابراز داشت: هرچند روابط عمومی اعلام داشت که در جلسه‌ی فروردین ماه این قانون اصلاح شده و نام شهدا از دستورالعمل حذف خواهد شد اما باید بررسی شود که چرا این تفکر در وزارت آموزش‌ و پرورش وجود دارد زیرا در نهایت این تفکر آهسته آهسته فراگیر می‌گردد.

نماینده‌‌ی ولی‌فقیه با انتقاد از صاحبان این تفکر ابراز داشت: صاحبان این تفکر باید توجیه گردند زیرا جانبازان سندهای افتخار این کشور هستند و مزار شهدا محل توجه مومنین است.

وی با اشاره به تلاش ترامپ و معاندان جهت تروریستی خواندن سپاه مطرح کرد: سپاه خدمات زیادی در عرصه‌های مختلف داشته لذا دشمن یکی از نهادهایی که مورد تاخت و تاز قرار داده است سپاه پاسداران بوده، ترامپ و دیگران معاندان نظام اسلامی تلاش کردند تا سپاه را به عنوان تروریست معرفی کنند به ویژه از زمانیکه تجهیزات و اقدامات موشکی سپاه پیشرفت کرده این عداوت رو به فزونی گذاشته است.

خطیب نماز جمعه تبریز خاطر نشان ساخت: سپاه و نیروهای مسلح در قلب مردم جای دارند و از صمیم قلب به آنان علاقه‌مند هستند، همچنین بسیج اقشار مختلف یکی از امتیازات ویژه‌ی جامعه‌ی بسیجیان است که حرکتی ارزشمند بوده و باید تلاش کنیم مردم روز به روز به نظام علاقه‌مند شوند.

وی با بیان اینکه این حرکت‌های بسیج نوعی تروج فرهنگ اسلام ناب در مساجد، محلات و ادارات است، یاد آور شد: هر حرکتی که باعث شود حتی یک نفر به این نظام و انقلاب خوشبین شود حرکت مبارکی است و در این ارتباط بسیجیان نقش برجسته‌ای است، علقه و وابستگی ما به نیروهای مقدس با توجه به مسئولیت‌های قبلی بیشتر بوده و ارتباط بیشتری هم به طبع داشته‌ایم.

وی اذعان کرد: در قضایای اخیر آذربایجان با توجه به نقش هم‌دلی مردم با بسیج و روحانیت، اتحاد و همدلی بین مسئولین و تلاش سپاه و نیروی انتظامی شاهد بودیم که هیچ مشکلی در استان رخ نداد.

منبع: آناج

 

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده