ساعت: ۱۲:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ شناسه خبر: 68297
فرماندار هشترود:

حسن مستفید به معضل ازدواج زودهنگام دختران دانش‌آموز در روستاها هشدار داد و گفت: سن ازدواج در دختران متاسفانه به زیر ۱۴ سال رسیده و این نوعی آسیب اجتماعی است زیرا چنین ازدواج‌هایی منجر به طلاق می‌شوند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حسن مستفید فرماندار هشترود  صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش هشترود به معضل ازدواج زودهنگام دختران دانش‌آموز در روستاها هشدار داد و از خانواده‌ها خواست از شوهر دادن زود هنگام دختران اجتناب کنند.

مستفید گفت: سن ازدواج در دختران متاسفانه به زیر ۱۴ سال رسیده و این نوعی آسیب اجتماعی است زیرا چنین ازدواج‌هایی منجر به طلاق می‌شوند.

وی از دفاتر ثبت ازدواج نیز خواست ازدواج‌های دانش آموزان دختر زیر ۱۵ سال را ثبت نکنند و خطبه عقد جاری نکنند.

فرماندار شهرستان هشترود در ادامه از خیرین خواست برای جلوگیری از دو شیفته شدن مدارس در سطح شهر نسبت به احداث مدرسه در داخل شهر نیز اقدام کنند.

مستفید گفت: از ۱۴۰ مدرسه شهری و روستایی این شهرستان متأسفانه ۵۰ مدرسه فرسوده بوده نیاز به بازسازی، مقاوم‌سازی و ساخت مجدد است که کمک و مساعدت مالی خیرین را می‌طلبد.

بهمن اقدمی مدیر آموزش و پرورش هشترود نیز در این جلسه با بیان اینکه هیچ گونه مشکلی در مورد تجهیزات _ فضا و نیروی انسانی برای استقرار پایه دوازدهم در این شهرستان وجود ندارد، افزود: با کمک خیرین هشترودی هم اکنون ۸ مدرسه در روستاهای این شهرستان در حال ساخت است که امیدواریم این مدارس را تا شروع سال تحصیلی آینده افتتاح و بهره‌برداری کنیم و این تعداد را به تبرک ۱۴ معصوم به ۱۴ مورد برسانیم.

وی گفت: از اول سال تحصیلی امسال ۲ هزاربسته نوشت افزار، ۵ هزار جفت کفش و پوشاک و ۵۰۰ میلیون ریال وسائل ورزشی در بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

اقدمی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست در بازسازی، تعمیر و تجهیز مدارس روستایی کمک حال آموزش و پرورش باشند.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده