ساعت: ۱۳:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ شناسه خبر: 68250

جشنواره عکس ساقه‌های طلایی گندم هشترود نفرات برتر خود را شناخت.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حسن مستفید فرماندار هشترود عصر امروز در جشنواره عکس ساقه‌های طلایی  نیز از ثبت ملی جشن برداشت گندم هشترود خبر داد و اظهار داشت: امسال برداشت گندم  به صورت جشنواره کشوری برگزار خواهد شد.

وی گفت: شهرستان هشترود از دیرباز به عنوان انبار غله کشور مطرح بوده و هست و در این زمینه و با توجه توجه به ظرفیت موجود در بخش کشاورزی گندم هشترود جشنواره عکس ساقه‌های طلایی بصورت کشوری برگزار خواهد شد.

مستفید گفت: شهرستان هشترود با توجه به سطح زیرکشت گندم انبار غله کشور محسوب می‌شود و سطح زیرکشت گندم دیم در اراضی زراعی این شهرستان ۸۵ هزار هکتار با یک هزار و ۶۰۰ کیلوگرم میانگین تولید در هکتار و گندم آبی یک هزار و ۸۰۰ هکتار با میانگین سه هزار کیلوگرم در هر هکتار است.

وی گفت: هر سال بیش از ۱۲۰ هزار تن گندم از مزارع هشترود برداشت می‌شود.

چرخه تولید نان از مزرعه تا سفره نیازمند اصلاح است

حجت الاسلام علی رحیمی امام جمعه هشترود گفت:  مسئولان در سیاست‌گزاریهای خود، کیفیت نان را مد نظر داشته باشند.

وی گفت: چرخه تولید نان از مزرعه تا سفره نیازمند اصلاح است زیرا اصلاح این فرآیند نقش مهمی در ارتقای سطح سلامت جامعه دارد.

رحیمی افزود: گندم در میان تمامی جوامع بشری از قداست خاصّ برخوردار است و دین مبین اسلام، سفارش بسیاری درباره نان کرده و اهمیت فوق العاده ای برای آن قائل شده است.

وی اضافه کرد: گندم یکی از نعمت‌هایی است که طعام غالب مردم را شکل می‌دهد و در خوشه به وجود می‌آید؛ گندم جزو اولین نعماتی بوده که خلق شده است.

ارسال ۴۲۱ اثر به جشنواره ساقه‌های طلایی

رقیه زارعی دبیر جشنواره عکس ساقه‌های طلایی گندم هشترود گفت: این جشنواره در دو بخش استانی و شهرستانی برگزار شده بود که مجموعا ۴۲۱ اثر از سراسر استان رسیده بود که از این تعداد ۲۵۲ اثر مربوط به استان و مابقی از شهرستان هشترود بود.

وی گفت: در بخش استانی ۲۲ اثر به عنوان بخش نمایشگاهی و ۳ اثر نیز رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

زارعی افزود: در بخش شهرستانی نیز ۹ اثر به بخش نمایشگاهی و ۸ اثر نیز شایسته تجلیل و برتر شدند.

وی گفت : معصومه فریبرزی از کلیبر پرویز گلی‌زاده و حامد قاسمی از اهر رتبه‌های اول تا سوم بخش استانی را به خود اختصاص دادند.

دبیر جشنواره عکس ساقه‌های طلایی گندم هشترود گفت: جلیل دین محمدی،  مهدی اسماعیل‌نژاد، علی اسکندپور، محمدرضا جمشیدی، امیرحسین صادقی، حسین اکبری، رحمان جعفرزاده و خانم زهرا خیری از شهرستان هشترود نیز جزء نفرات برتر شهرستانی بودند.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده