ساعت: ۱۳:۳۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ شناسه خبر: 68105
وقتی خبرنگاران پیک هشترود از کانال شبکه بهداشت حذف می شوند؛

اکثر ادارات و سازمان های شهرستان هشترود یا فاقد سایت اینترنتی و یا در صورت وجود بصورت غیر فعال به حال خود رها شده و کارمندان روابط عمومی از وقت کاری خود دقایقی کوتاه را نیز صرف بروز رسانی آن نمی کنند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار اجتماعی پیک هشترود، مظهر ارتباطات بیرونی روابط عمومی ها ارتباط با رسانه ها می باشد که از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است. به گونه ای که بسیاری از روابط عمومی ها در انجام این وظیفه مهم با چالش مواجهند و برخی نیز ناتوان.

 

 

در این میان رسانه ها در کنار روابط عمومی می تواند بهترین کارکرد اطلاع رسانی را داشته باشند، البته روابط عمومی ها و مدیران ادارات هم نبایستی از نقد کردن و پرسیدن چرایی مشکلات مردم و گرفتن جواب توسط رسانه ها گریزان باشند چرا که مشکلات با هدف اصلاح رسانه ای می شوند و نه مچ گیری از ادارات و این مسئله را باید مدّ نظر قرار داد که کار رسانه صرفأ تعریف از مدیران نیست و در برخی موارد نیاز به نقد احساس می شود.

 

 

کاستی در ارائه گزارش عملکرد بصورت چند ماه یک بار و خفقان رسانه ای در میان ادرات و سازمان های شهرستان هشترود که یا روابط عمومی ندارند و یا اینکه  از نیروی کاری خود در جهات دیگر به کار گیری می نمایند باعث می شود این اداره  از انزار پنهان و به همین دلیل روابط عمومی به عنوان عنصر معرف یک دستگاه اجرایی موجبات بی اطلاعی  شهروندان و قضاوت کورکورانه از وضعیت و فعالیت های انجام گرفته را فراهم می آورند.

 

 

ضعف در اطلاع رسانی و انعکاس فعالیت های ادارات و سازمان های دولتی به همشهریان را می توان با یک جستجوی ساده اینترتی در میان سایت های ادارات و یا پرتال های استانی شهرستان هشترود ملاحظه نمود.

 

 

اکثر ادارات و سازمان های شهرستان هشترود یا فاقد سایت اینترنتی و یا در صورت وجود بصورت غیر فعال به حال خود رها شده و کارمندان روابط عمومی از وقت کاری خود دقایقی کوتاه را نیز صرف بروز رسانی آن نمی کنند.

 

 

یکی از این ادارات پرمخاطب که نیاز است مردم از خدمات آنها مطلع شوند شبکه بهداشت و درمان هشترود است که پرتال اطلاع رسانی آن امروز بمدت ۲۳ روز است بروز رسانی نمی شود و در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام نیز با ۲ کانال بنام های شبکه بهداشت و همچنین بیمارستان مشغول به اطلاع رسانی هستند که اعضای آنها نیز به ترتیب ۲۶۳ و ۱۵۶ نفر می باشد که با حساب سرانگشتی می توان پی برد که اعضای انها شامل نیروهای شبکه بهداشت و بیمارستان می باشد و نسبت به مخاطبین شبکه بهداشت و بیمارستان می طلبید این کانال های اعضای چند ده هزار نفری داشته باشند که این موضوضع باید از سوی مسئولان آن اداره بررسی شود و در این مجال نمی گنجد.

 

پرتال اطلاع رسانی شبکه بهداشت هشترود (آخرین بروز رسانی سایت ۳ دی ماه است)

 

 

کانال تلگرامی شبکه بهداشت و درمان هشترود

 

 

کانال اطلاع رسانی بیمارستان هشترود

 

 

امروز به مدد فضای مجازی بخصوص شبکه های اجتماعی مردم نیاز دارند تا اطلاعیه های مختلف مخصوصا زمان حضور پزشک های در درمانگاه و بیمارستان را از این طریق پیگیری کنند که با توجه به تبلیغات ضعیف این مجموعه تا بحال چنین چیزی در هشترود محقق نشده و حتی برخی از خبرنگاران و مدیران سایت ها و کانال های اطلاع رسانی پرمخاطب مانند پیک هشترود نیز از کانال های مجموعه بهداشت و بیمارستان هشترود از طرف مدیریت یا ادمین ها ریمو شده اند و به مطالب آنها دسترسی ندارند تا در اختیار عموم مردم قرار دهند.

 

 

اگرچه در ماههای گذشته برخی از ادارات هم عملکرد خوبی در اطلاع رسانی داشته اند که در این زمینه می توان به تلاشهای اداره راه و حمل و نقل جاده ای در اطلاع رسانی بموقع اخبار راهها و همچنین آموزش و پرورش در بروررسانی مستمر و سریع اخبار کانال اطلاع رسانی شان اشاره کرد.

 

کانال اداره راهداری هشترود

 

 

 

کانال آموزش و پزورش هشترود

 

 

 

حمایت از مجموعه تحت امر یک اداره توسط مدیریت کار پسندیده و شایسته ای اما امیدواریم مسئولان محترم ادارات بجای چنین حمایت های متعصبانه زمینه را برای ارتقای امر اطلاع رسانی در ادارات متبوع خود فراهم سازند که این امر یا از طریق آموزش فراهم میشود و یا از طریق تزریق یک تفکر جدید که نیاز تدبیر مدیران است.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده