ساعت: ۱۲:۱۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ شناسه خبر: 68058
صرفا جهت اقدامِ نهادهای نظارتی هشترود؛

جالب اینجاست آقایانی که سنگ خدمت به سینه می کوبند، در ساعات مختلف شبانه روز با اهل و عیال به گشت و گذار و حتی فاتحه خوانی برای اموات از این خودروها استفاده می کنند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار اجتماعی پیک هشترود؛ بررسی اغلب موضوع ها، در پیچ و خم دالان های تعارف و آشنایی و دوستی، و گاه رودربایستی تحریف می شود؛ گاهی نیز غل و زنجیر محدودیت ها، حقیقت را به تاراج می برد. اما از آنجائیکه اولین تعهد افراد قلم به دست و مطبوعاتی، التزام به درستی و راستی است، اگر بپذیریم که واقعیت دردناکتر از آنست که پنهان و کتمان شود، در قبول کاستی ها و قانون شکنی های مرسوم و پذیرش نقد، واقع بینانه تر برخورد خواهیم کرد.

 

این روزها در حالی استفاده شخصی بعضی از مسئولان و کارکنان ادارات شهرستان هشترود از خودروهای دولتی صورت می گیرد که این خودروها در رده اموال دولتی و جزو بیت المال محسوب می شوند و استفاده شخصی از آن طبق مصوبه صریح قانون ممنوع است.

علیرغم صدور بخشنامه های دولتی مبنی بر ممنوعیت استفاده شخصی از خودروهای دولتی آن هم در ساعات غیر اداری ، گویا این خبر مهم هنوز به گوش برخی مدیران و روسای ادارات دولتی در شهرستان هشترود  نرسیده و یا نسبت به آن بی اعتنا هستند.

استفاده از اموال دولتی را اگر از نظر فقهی، شرعی و دیدگاه اسلام در نظر بگیریم در این مورد کاملا روشن است. امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و تعداد زیادی از مراجع و علما نیز استفاده از بیت المال برای استفاده شخصی را خلاف شرع و آن را جایز نمی‌دانند، اما عده‌ای بی‌توجه به این رهنمود‌ها همچنان راه خود را با این اتومبیل ها می‌روند.

 

بنابراین؛ استفاده از این اتومبیل‌ها در ساعات غیر اداری علاوه بر بالا بردن هزینه سوخت و سایر هزینه‌ها، موجب استهلاک خودرو و در نتیجه فرسودگی زودهنگام آن می‌شود، بنابراین هیچ توجیهی برای مدیران دستگاه‌ها و رانندگان این خودرو‌ها برای استفاده شخصی و خانوادگی از آنان باقی نمی‌گذارد.

 

 

برخی مسئولین و حتی کارمندان ادارات دولتی، علی رغم اینکه خودروی شخصی هم دارند ولی عمدتاً بیشتر کارهای شخصی خود را با خودروهای دولتی انجام می‌دهند که رساندن فرزندانشان به مدارس، گشت های خانوادگی در ساعات غیراداری و حمل مصالح ساختمانی به کارهای شخصی از این قبیل است.

 

 

حضور آزادانه روسای هشترودی ادارات سایر شهرستان ها در ساعات غیراداری و گشت و گذار با خودرو دولتی نیز نوعی ادعا در آنها ایجاد کرده که چون مدیر پروازی هستند پس می توانند از خودرو دولتی استفاده کنند که این نیز مورد گلایه مردم قرار گرفته است.

 

 

جالب اینجاست آقایانی که سنگ خدمت به سینه می کوبند، در ساعات مختلف شبانه روز با اهل و عیال به گشت و گذار و حتی فاتحه خوانی برای اموات از این خودروها استفاده می کنند.

 

 

ارایه این گزارش نقدی است که تلاش دارد مسئولان شهرستان هشترود را در ارایه راهکاری مناسب برای برخورد و کاهش تبعات منفی آن در ذهن افکار عمومی حساس سازد.

 

 

آنچه مهم است بودن یا نبودن این جمله روی خودروهای دولتی نیست که نوشته است استفاده اختصاصی ممنوع بلکه مهم فرهنگ استفاده از خودروهای دولتی و وجدان بیدار مسئولان است که خود را خادم ملت می‌دانند و در سخنان خود دم از مبارزه با مفسدان بیت المال می‌زنند.

 

 

حال سوال اینجاست؛ کسانی که اموال بیت المال را اموال شخص و خانوادگی می دانند، آیا می توانند امین مردم هم باشند؟ و یک سوال دیگر این که آیا نظارتی بر خودروهای دولتی می شود؟

 

 

در هر حال استفاده شخصی از خودروهای دولتی در هشترود بعنوان یک معضل بارها از سوی شهروندان مورد انتقاد قرار گرفته است و مردم همواره بر نظارت و برخورد با استفاده کنندگان شخصی از خودروهای دولتی از سوی مقامات مسئول تاکید دارند.

 

پایگاه اطلاع رسانی پیک هشترود در این گزارش صرفا بصورت متن به این معضل پرداخته، هرچند تصاویر و مدارک کافی در دست دارد که در گزارشات بعدی در صورت تکرار منتشر خواهد کرد.

 

پی نوشت: تصویر شاخص از اینترنت است و مربوط به هشترود نیست

 

 

گزارش از مهدی اسماعیل نژاد

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده