ساعت: ۱۴:۳۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ شناسه خبر: 68022
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشترود در گفتگو با پیک هشترود:

مالک لطفی زاده گفت: واجدین شرایط تسهیلات اشتغال شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر، روستائی و عشایری می توانند برای ثبت نام به سامانه kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند و گفتنی است مبلغ وام نیز به نوع طرح اشتغال بستگی دارد.

Print Friendly

مالک لطفی زاده رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود با اشاره به آغاز اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستائی و عشایری گفت: اعتبارات این وام های اشتغازائی از طریق منابع صندوق توسعه ملی تامین شده و برای ایجاد اشتغال در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر، روستاها و مناطق عشایری است.

 

وی اظهار داشت: اعتبار تخصیص یافته برای استان آذربایجان شرقی حدود ۱۵۱ میلیارد تومان است و بصورت شناور می باشد و سود ۶  الی ۱۰ درصدی برای آن با زمان بازپرداخت حداکثر ۶ سال و یک سال تنفس در نظر گرفته شده است.

 

لطفی زاده افزود: واجدین شرایط می توانند برای ثبت نام به سامانه kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند و گفتنی است مبلغ وام نیز به نوع طرح اشتغال بستگی دارد.

 

وی تصریح کرد: این وام ها برای تامین سرمایه در گردش واحدها نیست و روستائیان و عشایر علاقمندان به فعالیت در زمینه های پوشاک، کفش و مصنوعات چوبی، آجیل و خشکبار، صنایع دستی، فراورده های دامی، صنایع غذائی و تبدیلی، فرش دستبافت، گردشگری و زنبورداری می توانند بصورت انفرادی، کارفرمائی و یا تعاونی از آن استفاده کنند.

 

تسهیلات مشاغل خانگی

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشترود در مورد وام مشاغل خانگی نیز بیان کرد: اعتبار تخصیصی به شهرستان یک میلیارد و ۲۴۱ میلیون تومان می باشد که بصورت شناور بین ادارت صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و صایع دستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع شده است.

 

وی اضافه کرد: حداکثر این تسهیلات خوداشتغالی برای افراد مستقل ۵ میلیون تومان است اما بصورت پشتیبان تا ۱۵ نفر و مبلغ ۷۵ میلیون تومان قابل افزایش است.

 

بسته حمایتی از واحدهای تولیدی

 

لطفی زاده با اشاره به بسته اشتغال فراگیر تبصره ۱۸ نیز ادامه داد: این بسته حمایتی دولت برای کمک به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است و میزان آن نیز ۸۷۳ میلیارد تومان با تسهیلات ۱۸ درصدی و یارانه دولتی ۲ الی ۷ درصدی با بازپرداخت ۶ ساله و یکسال تنفس است.

 

ثبت نام طرح کارورزی

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مدرک لیسانس و بالاتر می توانند به سامانه karvarz.mcls.gov.ir برای ثبت نام در طرح کارورزی مراجعه کنند تا برای گذراندن دوره های کارورزی که با پرداخت حقوق خواهد بود، معرفی شوند. در این طرح از کارفرمایان نیز حمایت بیمه ای خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده