ساعت: ۱۳:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ شناسه خبر: 68008
یادداشت میهمان/ محمد عبدالله پور

هنوز چند روز از شروع تحرکات نگذشته است و ضدانقلاب با اینکه سوار بر موج اعتراض ملی بر علیه وضعیت اقتصادی شده است، اما در همین روزهای اول چنان حماقت هایی از خود بجای نهادند که حتی فرصت جبهه بندی برای خود را نگذاشتند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، محمد عبدالله پور نوشت:

 

هوشمندی در شروع یک حرکت و سنجش درست عواقب و حواشی یک قیام، نیازمند یک ذهن سیال و خلاق و رهبری هوشمندانه ای است، که حداقل در چهل سال اخیر، چنین زکاوتی را از دشمنان این ملت سراغ نداشته ایم.

تحرکات و اغتشاشات چند روز اخیر در داخل کشور، نشان از یک برنامه ریزی بلند مدت است که با اینکه زمان زیادی برای آن صرف کرده اند و نقشه ها کشیده اند، اما از تحلیل و دوراندیشی کافی برخوردار نبود.
تبدیل اعتراض مسالمت آمیز مردم به یک ناهنجاری و آشوب اجتماعی با اینکه قابل پیش بینی بود و نگرانی هایی را ایجاد می کرد اما حماقت و عجله همیشگی ضدانقلاب در این مقوله نیز آتش برافروخته را به پای خود ریخت و بیشتر و شدید تر از قبل خود را سوزاند و باز هم جمهوری اسلامی را طلایه دار تبدیل تهدیدها به فرصت ها کرد.

در اعتراضات گذشته شاهد این بودیم که این حرکات با نام و یاد اهل بیت علیهم السلام و دست گذاشتن به اعتقادات مردم شروع می شد و با طی ایامی چند چهره واقعی خود را نشان میداد، در این مدت چون از اعتقادات و نقطه ضعف های مردم تغذیه میکرد به راحتی میتوانست جبهه مردمی تشکیل داده و بر علیه حکومت بتازد. آخرین ورژن این جریانات در سال ۸۸ بود و با اینکه توانستند چهره موجه خود را تا هشت ماه حفظ کنند، اما در آخر دامن از کف دادند و دیدنی ها دیده شد و همان مردم بر علیه آنان قیام کردند و قائله خوابید .

اما ناشی گری و حماقت در جریان های اخیر به حدی است که انسان را به فکر وا میدارد که واقعا تحلیلی پشت این تحرکات است یا نه؟! آیا حامیان داخلی و خارجی این جریان، هیچ خطری را متوجه آینده سیاسی و فرهنگی خود نمیبیند یا از کف ماجرا به حدی بی اطلاعند که مثل همیشه فقط سرمست آروغ های روشنفکری خود هستند؟!

هنوز چند روز از شروع تحرکات نگذشته است و ضدانقلاب با اینکه سوار بر موج اعتراض ملی بر علیه وضعیت اقتصادی شده است، اما در همین روزهای اول چنان حماقت هایی از خود بجای نهادند که حتی فرصت جبهه بندی برای خود را نگذاشتند. شیپورچی هایشان هم که ذوق زده تر از همیشه بر طبل این حماقت کوبیدند و بیشتر از قبل برای خود رسوایی به بار آوردند…
پاره کردن عکس های رهبری، توهین به شهدای مدافع حرم ، آتش زدن پرچم ایران و حمله به مساجد و پاره کردن قرآن و شعارهای مضحک و پایین کشیدن بنر سردار سلیمانی و … همه و همه از عدم تحلیل این گروه ها و اوج حماقت آنها ناشی میشود.

آنها نمیدانند که با پایین کشیدن عکس سلیمانی که یک شخصیت کاریزماتیک جهانی است، کرکره دکان بازار خود را پایین می کشند و فاتحه خود را میخوانند. عروسکان خیمه شب بازی اینبار یا قربانی حماقت صاحبان خارج نشین خود شدند و یا آنطور که باید مدیریت نشدند.
اینکه در اوایل این اقدام اینچنین خود را ببازند و کیش و مات شوند و دست به خودکشی زنند، نشان از یک اصل مسلم است و آن اینکه جبهه ضدانقلاب و کوک چی ها و اربابانشان، دیگر نای مبارزه ندارند و امیدی به پیروزی نمانده و همه این هارت و پورت های موقت نشان از دست و پا زدنها و نفس های آخر اوست.
دست یازیدن به اسلحه و پندار تبدیل ایران به سوریه یا عراق، آخرین تلاش های واهی این جبهه پیر کم حافظه است، که قطعا رسوایی جاودانه شان را به دست خود رقم میزنند و قبرشان را توسط عوامل خودشان میکنند،

این تحرکات برای طوفان دیده ای چون ایران عزیز به حدی سخیف و بی مایه است، که نام «فتنه» بر آن نهادن از ابهت آن می کاهد.

محمد عبداله پور، فعال رسانه

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده