ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 2017/12/18 شناسه خبر: 67729
مدیر حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) هشترود:

حجت الاسلام میرعلی جاهد گفت: دانشجویان و طلاب باید حلقه های مشترکی برگزار کنند تا حلقه الفتی بین این دو گروه تشکیل و باعث تقویت همدیگر شوند.

Print Friendly, PDF & Email

حجت الاسلام میرعلی جاهد مدیر حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) شهرستان هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود با اشاره به ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه باید در همه سطوح ارتباط داشته باشند و هرچقدر این روابط تقویت شود برای جامعه بهتر است.

 

وی اظهار کرد: غذای روح جامعه از حوزه و غذای علمی از دانشگاهها تامین می شوند و حوزه و دانشگاه مکمل یکدیگرند.

 

مدیر حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) شهرستان هشترود افزود: دانشگاهها می توانند با ارتباطی که با حوزه دارند دستاوردهای علمی خود را مطابق شرع مقدس کنند و حوزه هم می تواند بر اساس ارتباطی که با دانشگاهها دارد مسائل شرعی خود را بروز کند. اگر ارتباط بین این دو اینگونه باشد باعث تقویت علمی و اخلاقی جامعه می شود.

 

جاهد در مورد راهکارهای افزایش این ارتباط نیز  تاکید کرد: افزایش جلسات متعدد و در مناسبتهای مختلف می تواند یکی از راهکارها در این زمینه باشد. در این جلسات اساتید حوزه و دانشگاه با هم تعامل کنند و خلاهای همدیگر را نیز با کمک همدیگر پر کنند.

 

وی تصریح کرد: اداره جامعه وابسته به این دو مرکز می باشد و کمرنگ بودن نقش هرکدام از آنها باعث کاهش نقش علم و اخلاق در جامعه می شود.

 

این استاد حوزه ادامه داد: در کشورهای غربی بدلیل نبود یک پایگاه حوزوی باعث شده علم و قدرت تسلیحاتی حرف اول را بزند و وضعیت نامناسبی در آنجا حاکم شود.

 

حجت الاسلام جاهد خاطرنشان کرد: دانشجویان و طلاب نیز باید حلقه های مشترکی برگزار کنند تا حلقه الفتی بین این دو گروه تشکیل و باعث تقویت همدیگر شوند.

 

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده