ساعت: ۱۳:۰۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ شناسه خبر: 67590
با حضور 22 بازیکن از ایران؛

رئیس اداره ورزش و جوانان هشترود به عنوان سرپرست تیم و نماینده وزارت ورزش و جوانان در اردوی تمرینات هاکی روی یخ تیم ملی ایران در ترکیه، گفت: کمپ تیم ملی هاکی روی یخ با حضور ۲۲ بازیکن از استان های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، قم در شهر ارزم روم ترکیه زیر نظر مربیان ایران و ترکیه و انجام چند مسابقه دوستانه تدارکاتی با تیم های باشگاهی از ۹ تا ۱۸آذر در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

Print Friendly

حجت حسین پور رئیس اداره ورزش و جوانان هشترود و سرپرست تیم ملی هاکی روی یخ در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود، افزود: در حاشیه تمرینات عملی، کلاس های تئوری و داوری زیر نظر مدرسان هاکی روی یخ ترکیه تشکیل شد .

وی هدف از برگزاری این کمپ را آماده سازی و هماهنگی و افزایش سطح بازیکنان و حضور در مسابقات المپیک زمستانی  در کشور کره جنوبی عنوان کرد.

حسین پور اضافه کرد: در این کمپ چند نفر از بازیکنان مورد توجه مربیان ترکیه قرار گرفتند که قرار شد این بازیکنان برای شرکت در مسابقات نیم فصل سوپر لیگ هاکی روی یخ باشگاه های ترکیه پس از تشریفات اداری حضور یابند.

بازی هاکی روی یخ ورزشی بسیار فیزیکی است که در آن سه عامل سرعت، تکنیک و قدرت فیزیکی یا قدرت جسمانی ؛ نقشی اساسی را ایفا می کند

هاکی روی یخ نام یکی از رشته‌های ورزشی پرطرفدار است که در آمریکای شمالی تنها به عنوان  هاکی  نامیده می‌شود.

بازی هاکی، یک بازی تیمی است که بر روی یخ انجام می‌شود.

ورزش هاکی در کشورهای سردسیری که فصل سرما و یخبندان در آنان طولانی است دارای محبوبیت بسیار زیادی است، به صورتی که در کشورهای اسکاندیناوی  و کانادا هاکی ورزش اول آن کشورها به حساب می‌آید.

هاکی یکی از چهار بازی اصلی در آمریکای شمالی است که لیگ فوق حرفـه‌ای آن کـه به لیگ برترمشهـور است و بـا نـام لیگ ملی هاکی (NHL)  و بـرای زنـان بـا نـام لیگ ملی هاکی زنان NWHL)  ) دارای محبوبیت و طرفداران زیادی است.

بوفالو، دیترویت، پیتسبرگ، مینسوتا، شیکاگو، بوستون، نیویورک، فیلادلفیا، تمپا، دنور، سن خوزه و کلمبوس از شهرهایی در ایالات متحده هستند که شهروندانشان به هاکی علاقه فراوان دارند.

 
انتهای پیام/م.ا
Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده