ساعت: ۱۸:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ شناسه خبر: 67477
رئیس اداره بهزیستی هشترود:

حمیدرضا معصومی گفت: روز جهانی معلولین زنگی است که به صدا در می‌آید تا فراموش نکنیم در این جامعه افرادی را داریم که از نظر جسمی معلولیت دارند و این معلولین در زمینه‌های مختلف بعضی اوقات گامی جلو‌تر از افراد سالم برداشته‌اند و این باعث افتخار است.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حمیدرضا معصومی رئیس اداره بهزیستی هشترود در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان که عصر امروز در سالن ارشاد این شهرستان برگزار شد، گفت: معلولان ما علی رغم محدویت جسمی اهداف بزرگی در سردارند و هیچگاه معلولیت را محدویتی برای خود نمیدانند.

 

وی اظهار داشت: همه افراد جامعه وظیفه دارند در کمک به رشد استعدادهای معلولان تلاش کنند، فرصت‌های اجتماعی و فرهنگی برای حضور بیشتر افراد معلول باید در جامعه فراهم شود تا شاهد فعالیت‌های گسترده‌تر این افراد در زمینه‌های مختلف باشیم.

معصومی افزود: در قانون به صراحت آمده که در برنامه‌ریزی‌های شهری و عمرانی باید محیط فیزیکی و عمومی شهر به گونه‌ای طراحی شود که معلولان بتوانند به راحتی از امکانات شهری استفاده کنند، ولی در حال حاضر شهرهای ما موانع زیادی برای استفاده این قشر از جامعه از فضای عمومی دارند و یکی از بزرگ‌ترین مشکلات تردد معلولان در جامعه است.

رئیس اداره بهزیستی هشترود تصریح کرد: امروزه می توان از بروز بسیاری از معلولیت ها با مراقبت های اولیه بهداشتی از جمله واکسیناسیون، تغذیه مناسب و مراقبت های حرفه ای شامل توانبخشی طبی، گفتار درمانی و ارتوپدی فنی جلوگیری کرد.

وی تاکید کرد: روز جهانی معلولین زنگی است که به صدا در می‌آید تا فراموش نکنیم در این جامعه افرادی را داریم که از نظر جسمی معلولیت دارند و این معلولین در زمینه‌های مختلف بعضی اوقات گامی جلو‌تر از افراد سالم برداشته‌اند و این باعث افتخار است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده