ساعت: ۱۴:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ شناسه خبر: 67442
فرماندار هشترود:

حسن مستفید گفت: وظیفه خود معلولین نسبت به معلولین از همه مهمتر واساسی تر است چون معلولین نباید خود را با معلولیتشان معرفی کنند بلکه باید خود را با توانایی های که دارند معرفی و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حسن مستفید فرماندار هشترود در مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان که ظهر امروز در مدرسه استثنائی ایثار این شهرستان با حضور جمعی از مسئولان، دانش آموزان و اولیای آنها برگزار شد، گفت: با بیان اینکه معلولین نیز مانند سایر افراد جامعه از حقوقی برخوردار هستند که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: در صدر اسلام و براساس سنت نبوی و سیره ائمه اطهار به تفاوت‌های فردی و مقوله معلولیت توجه شده و در این خصوص پیام‌های ارزشمندی برای کاربردی کردن آنها وجود دارد .

 

وی اظهار داشت: معلولیت یک ضعف نیست و والدین می بایست با فرزند معلول خود که یک نعمت الهی  است رفتار مناسب و مهربانانه تری داشته باشند.

 

مستفید با اشاره به توانایی معلولین افزود: ما نباید با دید ترحمی به معلولین نگاه کنیم بلکه باید با دید افرادی توانا به آنان نگریست.

 

فرماندار هشترود تصریح کرد: وظیفه خود معلولین نسبت به معلولین از همه مهمتر واساسی تر است چون معلولین نباید خود را با معلولیتشان معرفی کنند بلکه باید خود را با توانایی های که دارند معرفی و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده