ساعت: ۱۳:۲۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ شناسه خبر: 67439
مدیر آموزش و پرورش هشترود:

بهمن اقدمی گفت: ادارات و سازمان ها نیاز است تا در استخدام ها سهمیه ۳درصدی اختصاص داده شده به معلولان را درنظر بگیرند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، بهمن اقدمی مدیر آموزش و پرورش هشترود در مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان که ظهر امروز در مدرسه استثنائی ایثار این شهرستان با حضور جمعی از مسئولان، دانش آموزان و اولیای آنها برگزار شد، گفت: بزرگترین سرمایه هر کشور و شهر مردم آن کشور و شهر هستند و با نیروی همفکری و هم اندیشی قطعا می توان شهر بهتر و زیباتری ساخت.

 

وی با بیان اینکه بچه های معلول به علت ناتوانی های خود گاها باعث ایجاد تنش در خانواده ها و ایجاد بار مالی سنگین برای خانواده می شوند افزود: دغدغه ما این است که تا جایی که امکان پذیر باشد این بچه ها از آموزش بهره ببرند و از چرخه آموزش خارج نشوند.

 

اقدمی افزود: جامعه باید بداند که بچه های معلول نیاز به ترحم ندارند بلکه نیازمند به کمک هستند و اینکه جامعه قبول کند آن ها نیز توانایی آموزش را دارند.

 

مدیر آموزش و پرورش هشترود تاکید کرد:‌ معلولیت محدودیتی برای فرد معلول نخواهد داشت اگر اراده فرد معلول قوی باشد و مدال آوردن معلولین در عرصه های جهانی ورزشی در این چند ساله گواه بر این ادعاست.

 

وی با بیان اینکه در مدارس استثنائی تاکید ویژه ای بر آموزش مهارت های اجتماعی به دانش آموزان وجود دارد، تصریح کرد: اگر این کودکان حمایت شوند می توانند به مرحله ای برسند که در زندگی گلیم خود را از آب بیرون بکشند اما اگر رها شوند مشکلات زیادی را نه تنها برای خود و خانواده شان، بلکه برای جامعه ایجاد می کنند.

اقدمی در نهایت خاطرنشان کرد: ادارات و سازمان ها نیاز است تا در استخدام ها سهمیه ۳درصدی اختصاص داده شده به معلولان را درنظر بگیرند.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده