ساعت: ۱۴:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ شناسه خبر: 66755
مدیر جهادکشاورزی هشترود خبر داد؛

مهندس اسماعیل کریمی اصل از برگزاری جلسه هم اندیشی مددکاران ترویجی و همیاران کشاورزی در مرکز جهاد کشاورزی حومه شهرستان هشترود خبر داد.

Print Friendly

مهندس کریمی اصل مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود ضمن بیان این مطلب گفت : هدف از برگزاری این جلسات ارتقای سطح معلومات مددکاران ترویجی و انتقال یافته های علمی و اصول فنی کشاورزی توسط مددکاران به بهره برداران می باشد.
وی افزود : مددکاران ترویجی حلقه اتصال بین بهره برداران و کارشناسان شبکه پهنه بندی هستند که از میان کشاورزان پیشرو و خبره انتخاب می شوند و به عنوان مهمترین منبع اطلاع رسانی و هماهنگ کننده برنامه های مروجین در روستاها

می باشند و دسترسی بیشتر بهره برداران و تولید کنندگان بخش کشاورزی به یافته های تحقیقاتی از طریق مددکاران ترویجی سهل و امکان پذیر می گردد.
وی بیان داشت : در این شهرستان حدوداَ ۱۵۸ نفر مددکار ترویجی و ۱۰۴ گروه به عنوان همیاران کشاورزی جهت همکاری در برقراری ارتباط مستمر بین کارشناسان مروج و بهره برداران بخش کشاورزی و منابع طبیعی و زمینه سازی و تسریع در ارائه خدمات بویژه آموزش و ترویج فعالیت می نمایند.
وی از مددکاران خواست در برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی و جمع آوری اطلاعات و آمار مورد نیاز کارشناسان پهنه در روستاها با مروجان هماهنگی لازم را داشته باشند.
لازم به ذکر است حدود ۳۰ نفر از مددکاران ترویجی در این هم اندیشی حضور داشتند.
همچنین مشابه این جلسات بطور مستمر در مراکز شش گانه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هشترود برگزار می گردد.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده