ساعت: ۱۳:۵۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ شناسه خبر: 66070
فعال رسانه‌ای آذربایجان‌‌شرقی؛

سیفی با بیان اینکه فرهنگ باید به دغدغه‌های اصلی استاندار جدید باشد، گفت: استان ما با جزایری از متولیان فرهنگی روبرواست که همه أنا رجل صدا می زنند و در عین حال با حجم قابل توجهی از مشکلات فرهنگی روبرو هستیم.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، غلامرضا سیفی در گفت‌‌وگو با خبرنگار ائل با اشاره به انتخاب مجید خدابخش به سمت استانداری آذربایجان شرقی، اظهار کرد: استاندار جدید با امیدِ موفقیت به استان آذربایجان‌شرقی آمده و علی القاعده نیل به موفقیت ابزار و سازوکارهایی دارد که دوری از حاشیه و انتخاب همکاران معتدل مهمترین بستر برای موفقیت ایشان خواهد بود.

وی ادامه داد: طبیعتاً اگر رویکرد ایشان رفتارهای تند سیاسی باشد، حاشیه ها بر متن غلبه خواهند کرد و همچنین اگر میان همکاران ایشان باشند کسانی که نمیخواهند موضوعات اصلی جامعه به دغدغه مسئولین تبدیل شود، باز دور باطل افراط مانع نیل به اهداف خواهد بود.

این فعال رسانه ای استان تصریح کرد: لذا بنظرم اولین و مهم ترین گام ایشان باید طراحی رویکرد مناسب و اعتدالی باشد. انتظار هم از ایشان حرکت بر مسیر اعتدال و میانه روی است و سلوک سیاسی ایشان مِن قبل نیز چنین بوده است.

وی با اشاره به اینکه اولویت اول برنامه‌های ایشان آنگونه که اعلام کرده‌اند، اقتصادی است، اذعان داشت: این جای شکرگذاری دارد اما مسئله مهم و قابل توجه این است که کدام اقتصاد؟! حتماً روی کاغذ جوابها یکی است، اقتصاد مقاومتی! اما در عرصه عمل باید به قواره های اقتصاد مقاومتی عمل شود. صرف ادعا کفاف نمی کند و باید به شاخص های اقتصاد مقاومتی توجه شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین بخش ها برای رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی توجه عمیق به ظرفیت های استان در این حوزه است. فرش، کفش و چرم بخش اعظمی از اشتغال را در گذشته بخود اختصاص داده بود که هر سه بخش با رکود و مشکل مواجه است. اگر استاندار جدید با نگاه تقویت تولید ملی به این سه بخش توجه جدی داشته باشند، در بحث ایجاد اشتغال و رونق بازار گام های مهمی برداشته خواهد شد.

سیفی اذعان داشت: نکته مبهم در برنامه و اظهارات ایشان جای خالی سیاست های فرهنگی است. استان ما با جزایری از متولیان فرهنگی روبرواست که همه أنا رجل صدا می زنند و در عین حال با حجم قابل توجهی از مشکلات فرهنگی روبرو هستیم. فرهنگ باید به دغدغه های اصلی استاندار تبدیل شود.

وی افزود: در حوزه اجتماعی، عدم توزیع مناسب و متوازن منابع عمومی بیشترین خسران را به تبریز و استان وارد کرده است. در این باره حرفهای گفتنی بسیار است اما اگر آقای خدابخش بتوانند، عدالت اجتماعی را به عنوان رکن برنامه ریزی ها قرار دهند، مشکلات به نازل ترین سطح خود خواهد رسید.

این فعال فرهنگی آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود بیان داشت: در حوزه عمرانی، قبل از ایشان بسیار وعده ها داده شده و کمتر تحقق یافته، راه اهن تبریز میانه، جاده اهر- تبریز و تبریز سهند و … تابحال چندین بار قول بهره برداری از سوی مسئولین استانی و کشوری داده شده و همچنان تحقق نیافته. انتظار می رود، تکمیل پروژه های مهم استانی باید اولویت برنامه ایشان باشد.

سیفی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان یک نکته را باید متذکر شوم و آنهم اینکه؛ استاندار نماینده استان در سطح ملی است. و مردم استان انتظار دارند، مطالبات بحق استان در همه حوزه ها با قدرت و قوت از سوی جناب استاندار پیگیری شود. علاوه بر آن چابکی دستگاه های اجرایی نیز جزو انتظارات مردم است. متاسفانه در گذشته سستی و رخوت محسوسی در بدنه اجرایی استان مشاهده می شد که باید با روحیه انقلابی و عمل جهادی این نقیصه نیز مرتفع گردد.

پایان پیام/م.ا
Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده