ساعت: ۱۰:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ شناسه خبر: 65440
فرمانده سپاه ناحیه هشترود خبر داد؛

سرهنگ احمد تقی پور گفت: بیش از ۴۰ عنوان برنامه برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیش بینی شده که البته تلاقی امسال آن با ماه محرم باعث شده برنامه های رنگ و بوی محرم نیز به خود بگیرند.

Print Friendly

سرهنگ احمد تقی پور فرمانده سپاه ناحیه هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: این هفته یادآور ایثار، از خودگذشتگی ها و افتخارات ملت ایران است و تمام مردم در این عزت سهیم هستند.

 

وی با اشاره به اهمیت تبیین و حفظ این هفته و رویداد دفاع مقدس اظهار داشت: امت اسلامی ما توانست در امتحانی عملی در پیشگاه خداوند و در برابر جهانیان در صحنه بین‌المللی نمره قبولی بگیرد و باید گفت یادآوری ایام دفاع مقدس و گرامی‌داشت این حادثه بزرگ تاریخی بسیار با اهمیت است.

 

فرمانده سپاه هشترود با بیان اینکه عده ای در کشور قصد دارند چهره آمریکا را خوب نشان دهند، افزود: با وجود تمام نامهربانی ها و بدعهدی های این کشور مزدور اما برخی بر این باورند که تنها راه سعادت کشور ارتباط با آمریکا است.

تقی پور با بیان اینکه اکنون نیز تجاوز آمریکا به ایران از طریق مختلف از جمله فضای مجازی، ماهواره، تحریم ها، بلوکه کردن اموال، حمایت از گروه های تروریستی و جنبش سبز ادامه دارد، هشدار داد: همه مردم و مسئولان کشور باید با واقع بینی و دوراندیشی دشمن خودرا بشناسیم و گول لبخند آنها را نخوریم ضمن اینکه این امر نیازمند بصیرت و رصد وقایع است.

تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در هشترود

وی تصریح کرد: بیش از ۴۰ عنوان برنامه برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیش بینی شده که البته تلاقی امسال آن با ماه محرم باعث شده برنامه های رنگ و بوی محرم نیز به خود بگیرند.

تقی پور ادامه داد: در نخستین روز از هفته دفاع مقدس پیاده روی خانوادگی را خواهیم داشت و همچنین در همین روز مراسم عزاداری شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر دنیا در شهرستان هشترود نیز برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: نواخته شدن زنگ مقاومت در مدارس همزمان با آغاز سالتحصیلی، استقبال از دانشجویان دانشگاهها، دیدار از خانواده شهدا، دیدار با امام جمعه، برگزاری نشست های روشنگری و بصیرت، ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در حوزه های مختلف، افتتاح خانه ها محروم و برگزاری کارگاه های آموزی طلاق و اعتیاد از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای هفته دفاع مقدس است.

تقی پور خاطرنشان کرد: در ششمین روز از هفته دفاع مقدس و ماه محرم نیز برنامه عزاداری “احلی من العسل” با مشارکت دانش آموزان شهرستان در محوطه مسجدجامع برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه هشترود با تاکید براینکه هفته دفاع مقدس مختص به بسیج، سپاه و نیروهای نظامی نبوده و نیست، خواهان سهیم شدن ادارات، دستگاه های اجرایی، تشکل های مذهبی و مردمی برای گرامیداشت این هفته به منظور هرچه بیشتر برجسته کردن  عزت آن شد.

گزارش از مهدی اسمعیل نژاد

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده