ساعت: ۱۲:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ شناسه خبر: 65269
فرماندار هشترود در جلسه کارگروه گردشگری:

حسن مستفید گفت: در روستاهای خالی ازسکنه نیزهر سرمایه گذاری که بتواند خانه های قدیمی را با عنوان خانه های بومی گردی احداث کند حمایت خواهند شد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حسن مستفید فرماندار هشترود در جلسه کار گروه گردشگری افزود : وجود قلعه باستانی ضحاک که به تخت جمشید آذربایجان مشهور است _ غار آهکی آقبلاغ _ بقعه بایزید بسطامی _ مساجد جامع تاریخی و وجود سد سهند در این شهرستان می تواند در جذب توریست و گردشگران تبریز۲۰۱۸ موقعیت خوبی داشته باشد.

 

وی خواستارثبت جهانی قلعه باستانی ضحاک را شد و افزود : ثبت جهانی این اثر نیز در جذب توریست تاثیر بسزایی دارد.

 

وی افزود : ۸۰ کیلومتر آزاد راه پیامبر اعظم(ص) از این شهرستان عبور می کند و قرار گرفتن این شهرستان در ۶ کیلومتری آزاد راه پیامبر اعظم(ص) موقعیت خوبی دارد تا گردشگران بتوانند از مناطق دیدنی این شهرستان نیزدیدن نمایند.

 

مستفید گفت : در روستاهای خالی ازسکنه نیزهر سرمایه گذاری که بتواند خانه های قدیمی را با عنوان خانه های بومی گردی احداث کند حمایت خواهند شد.

 

وی گفت : در ۶ ماهه اول امسال ۱۶ پرونده با ۹۵ نفر متقاضی وام. خود اشتغالی صنایع دستی به بانکها معرفی شده اند و ۱۲ پرونده متقاضی وام خود اشتغالی نیزبه صندوق کار آفرینی معرفی شده اند.

 

وی افزود: شهرستان هشترود پتانسیل وظرفیتهای گردشگری بسیاری دارد که باید ازاین فرصت استفاده لازم را برد

 

مستفید درادامه با انتقاد از برخی افراد که بااخلاق ورفتار خود سرمایه گذار را فراری می دهند خاطرنشان کرد: فرمانداری برخلاف آنان ،بااخلاق ورفتار خوش در جهت ایجاد وحدت وهمدلی ودرراستای حمایت و جذب سرمایه گذاران و ایجاد اشتغال ومهم ترازآن در جهت رشد وتوسعه منطقه گام برداشته ودراین زمینه هیچگاه وحدت شکن نخواهد بود

 

فرماندارهشترود در ادامه به نقش صنعت گردشگری دراشتغال مردم و  پویایی جامعه تاکید کرد: امروزه در همه جای جهان ازطریق صنعت گردشگری و جذب توریست درآمدزایی می کنند واین امر در هشترود نیز می تواند بخوبی اتفاق بیفتد.

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده