ساعت: ۱۱:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ شناسه خبر: 65260
به بهانه روز سینما؛

سینما می تواند در فقر کمبود امکانات تفریحی به عنوان یک مرکز فرهنکی زمانی برای تفریح سالم شهروندان هشترودی باشد آرزوئی که بر هیچ جوانی عیب نیست.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار اجتماعی پیک هشترود، یکی از مهمترین مشکلات شهرستان هشترود در حوزه فرهنگ نبود زیرساختهای فرهنگی است. در این بین سینما در هشترود واژه ای غریب شده و وعده های مختلفی که مسئولان مختلف برای حل مشکل نبود سینما وسایر مراکز فرهنگی در منطقه داده اند تاکنون عملی نشده است.

 

 

شهرستان ۶۵ هزار نفری هشترود که دارای سالن سینما در گذشته بوده امروز هیچ سینمایی در این شهر فعال نیست چراکه سینمای شهرستان هشترود حدود ۱۵ سالی است که خاموش شده است.

 

 

سینمای شهرستان هشترود از گذشته میزبان علاقمندان به سینما بوده که به مرور زمان تعطیل می شود و طی این سالها در اختیار یکی از مدارس قرار گرفته است.

 

 

مشکل اصلی برای راه اندازی مجدد سینما در شهرستان بحث تملک و عدم حمایت دولت است چراکه در حال حاضر نه دولت و نه بخش خصوصی حاضر به راه اندازی مجدد این سینما نیستند چراکه امروز اکثر طرحها در کشور باید با سرمایه گذاری بخش خصوصی همراه باشد که در حال حاضر چنین چیزی برای سینمای هشترود مشاهده نمی شود.

 

 

این قصه پر غصه این روزهای شهر محروم هشترود است که محرومیتهای اقتصادی باعث محرومیتهای فرهنگی شده و محلی که فضای فرهنگی بوده امروز فراموش شده و چاره ای هم اندیشیده نشده است.

 

پیگیر تجهیز سال ارشاد به پخش دیجیتالی هستیم

 

خانم زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هشترود در گفتگو یی با خبرنگار ما اظهار کرد: اداره کل در برخی از شهرهای استان و بصورت آزمایشی در سالن های آمفی تئاتر آنها طرح سینما را اجرا کرده و در صورت جوابدهی قرار است در بقیه شهرها نیز این طرح اجرا شود.

 

 

وی گفت: برای اجرای این طرح نیاز است تا سالن ارشاد هشترود مجهز به سیستم دیجیتالی شود تا فیلم ها بصورت دیجیتالی پخش شوند اما بدلیل بالابودن هزینه ان فعلا اقدام خاصی صورت نگرفته است.

 

 

زارعی تاکید کرد: این طرح پیشنهاد شده و بصورت جدی هم پیگیر هستیم تا به محض تامین اعتبار سالن ارشاد را به پخش دیجیتالی مجهز کنیم.

 

 

وی در مورد عدم ادامه پخش فیلم از سوی انجمن ادبی آفاق نیز تصریح کرد: اولا پخش فیلم از سوی این انجمن از طریق ویدئو پروژکتور بود و کیفیت لازم را نداشت همچنین دریافت پول بلیطی هرچند ناچیز نیز غیر قانونی بود و فعلا جلوی پخش فیلم آنها گرفته شده است.

 

 

به هرحال، سینما می تواند در فقر کمبود امکانات تفریحی به عنوان یک مرکز فرهنکی زمانی برای تفریح سالم شهروندان هشترودی باشد آرزوئی که بر هیچ جوانی عیب نیست.

 

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده