ساعت: ۱۰:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ شناسه خبر: 65105

بمناسبت روز بهورز مراسم بزرگداشت این روز با حضور ۱۸۰ نفراز بهورزان و مسئولین شبکه بهداشت ودرمان هشترود درباشگاه فرهنگیان این شهرستان برگزار شد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، دراین مراسم سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان از تمامی بهورزانی که  بدون ادعا در روستاهای دورافتاده شهرستان به مردم زحمتکش روستا ارائه خدمت میکنند تقدیر و تشکر کرد.

جواد بابایی افزود: بهورزان در خط مقدم عرصه سلامت  قراردارند و به هیچ عنوان نمی توان زحمات آنهارا جبران کرد وبدون شک اجرشان نزد خداوند متعال خواهد بود.

نادری معاون فرماندار شهرستان هم طی سخنانی از تلاش های بهورزان و کارشناسان عرصه سلامت تقدیر و تشکر کرد و روز بهورز را به تمامی بهورزان شهرستان که بطور مرتب در خدمت مردم هستند تبریک و تهنیت گفت .

همچنین دراین مراسم، معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان نیزضمن تبریک روز بهورزبه تمامی بهورزان زحمتکش، به تشریح روز بهورز و تاریخچه تشکیل آن اشاره نموده افزود:  با افتخار می توان گفت بهورزان طلایه داران عرصه سلامت بوده و اکنون تلاش آنها بثمر نشسته است .

علی نوروزی اضافه کرد:  اکنون که خبری ازانواع بیماری های واگیر و غیر واگیر که در زمانهای گذشته  جان هزاران نفر را می گرفت نیست، همه وهمه در سایه تلاش و همت بهورزان است و بایستی زحمات آنها را ارج نهاده و به هرنحو ممکن از ایشان تجلیل کرد.

در فواصل برنامه برنامه های متنوع  و شادی اجرا شده و از بهورزان نمونه شهرستان با اهدا جوایزی تجلیل به عمل آمد .

شایان ذکر است ۱۲ شهریور ماه به عنوان روز بهورز نامگذاری شده است. در چنین روزی در سال ۱۳۶۳ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وقت با هدف کمک رسانی هر چه بیشتر به بیماران روستایی وهمچنین در  جهت تحقق یکی از اهداف مقدس انقلاب اسلامی مبنی بر فقر زدایی از  روستاها دست به تاسیس خانه هایی با نام خانه بهداشت زد و در جهت تامین کادر متخصصاین خانه ها به تربیت افرادی همت گمارد که بهورز نام گرفتند.

کاهش میزان مرگ و میردر روستا ها، جلوگیری از عوارض حاملگی های متعدد، واکسیانسیون کودکان، آموزش مادران  و…از جمله مهمترین فعالیت های بهورزان است.

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده