ساعت: ۱۲:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ شناسه خبر: 64069
مدیر حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) هشترود در گفتگو با پیک هشترود:

حجت الاسلام میرعلی جاهد با بیان اینکه حجاب مانعی برای رشد و ترقی نیست، گفت: با رعایت حجاب و عفاف، گوهر وجود انسان حفظ‌ شده و از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، اخلاقی، خانوادگی جلوگیری می‌شود.

Print Friendly

حجت الاسلام میرعلی جاهد مدیر حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) شهرستان هشترود در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پیک هشترود، با اشاره به اهمیت حجاب در جامعه اسلامی گفت: دین، حجاب را امری واجب و ضروری برشمرده که به‌وسیله پروردگار مطرح‌شده، ازاین‌رو غیرقابل‌ حذف و چشم‌پوشی است.

 

وی با بیان اینکه حجاب مانعی برای رشد و ترقی نیست تصریح کرد: با رعایت حجاب و عفاف، گوهر وجود انسان حفظ‌ شده و از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، اخلاقی، خانوادگی و… جلوگیری می‌شود.

 

مدیر حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) هشترود در ادامه با اشاره به حجاب زدائی در جامعه امروز با شیوه های نوین، افزود: این توطئه ها امروز با شیوه های دیگری که نامش جنگ نرم است، هر روز قربانی گرفته و ماهواره ها و برخی سایت ها و شبکه های اجتماعی، حیا و کرامت و شخصیت زن را لگدمال می کنند.

 

جاهد با اشاره به اهداف و انگیزه های حجاب در جامعه اسلامی، خاطرنشان کرد: اسلام به خاطر حفظ حیا، کرامت و جلال، جلوگیرى از هوس بازى و گسستن نظام خانواده حجاب را واجب کرده و فرموده است که زن در طرز لباس پوشیدنش کاری نکند که سبب تحریک شود؛ چرا که رعایت عفاف و حجاب، امنیت فردی و اجتماعی زن را در جامعه ارتقاء داده و نقش اساسی در استحکام خانواده ایفا می کند.

 

وی در پایان با اشاره به هراس دنیای استکبار از حجاب بانوان مسلمان، تاکید کرد: حجاب آرم جمهورى اسلامى ایران است، دنیا انقلاب اسلامى ایران را با حجاب بانوانش مى شناسد و ابر قدرتها از این نشانه پر ارزش انقلاب، آنقدر هراس دارند که چند دختر مسلمان را با پوشش اسلامى بر سر درس تحمل نمى کنند.

 

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده