ساعت: ۱۴:۰۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ شناسه خبر: 63791

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شیوع بی سابقه وبا در یمن گفت: تاکنون موردی از انتقال وبا به ایران گزارش نشده است.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: یکی از بزرگترین همه گیری های وبا در دنیا هم اکنون در یمن در جریان است که به علت جنگ و شرایط موجود آن کشور، شیوع این بیماری به طور بی سابقه ای گسترش یافته است.

وی با اشاره به برخی از اما و اگرها و سوالات پیش آمده مبنی بر احتمال انتقال بیماران مبتلا به وبا برای درمان به ایران تاکید کرد: هرگز موردی از انتقال وبااز یمن به ایران نداشته ایم و به طور کامل این موضوع را تکذیب می‌کنم، از سوی دیگر در صورت وجود امکانات درمانی لازم وبا به سادگی و به سرعت درمان می شود اما ماهیت بیماری فرصت نقل و انتقال از کشوری به کشور دیگر را برای فرد مبتلا نمی دهد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: با توجه به اقدامات جدید درمانی حمایتی که در یمن در حال انجام است، احتمالا به زودی وبا در این کشور تحت کنترل قرار می‌گیرد.

گفتنی است؛ المسیره سخنگوی وزارت بهداشت یمن به تازگی از احتمال ابتلای بیش از ۲۷۰ هزار نفر به وبا خبر داد که علاوه بر آن شمار جان باختگان این بیماری به یک هزار و ۶۱۴ نفر رسیده است.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده