ساعت: ۱۴:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ شناسه خبر: 62057
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر آذربایجان‌شرقی خبر داد:

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان‌شرقی گفت: افراد با سنین بالای ۵۰ سال فقط تا پایان خردادماه جاری مهلت عضویت در صندوق را دارند.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، محمد نظری با تشریح مزایا و شرایط عضویت اهالی ساکن در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر استان و کشاورزان غیرساکن روستا، اظهار کرد: براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی، دامنه مشمولان عضویت در صندوق بیمه اجتماعی علاوه بر روستاییان و عشایر، به ساکنان شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و کشاورزان غیرساکن روستاها نیز تسری یافته است.

وی ادامه داد: در همین راستا، کلیه مردان و زنان فاقد بیمه اجتماعی بالای ۱۸ سال می‌توانند به منظور بهره‌مندی از انواع مستمری‌های ماهیانه بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و فوت به صورت اختیاری و با لحاظ سطح معیشت و درآمد خود به عضویت صندوق بیمه اجتماعی درآیند.

وی در ادامه به تشریح بازنشستگی اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پرداخت و گفت: در حال حاضر دو نوع بازنشستگی شامل مستمری پیری به شرط حداقل ۱۵ سال سابقه بیمه‌پردازی و با دریافتی حداقل معادل دوسوم سطح درآمدی مبنای کسر حق بیمه و نیز بازنشستگی پیش از موعد با دریافتی به نسبت سنوات بیمه پردازی متقاضیان وجود دارد.

نظری با اشاره به مصوبه‌ی اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد اعضای صندوق، تاکید کرد: براساس این مصوبه افراد بالای ۵۰ سال صرفا تا پایان خرداد ماه جاری مهلت عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را دارند.

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده