ساعت: ۱۰:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ شناسه خبر: 60723

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود از خسارات وارده به بخش کشاورزی ناشی از قهر طبیعی سیل کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، مهندس اسماعیل کریمی اصل در حاشیه بازدید از مناطق خسارت دیده ناشی از سیل در بخش نظر کهریزی شهرستان هشترود با اعلام این خبر افزود: در اثر حوادث غیرمترقبه بارشهای سیل آسا در ۲۵ فروردین ماه سالجاری در شهرستان هشترود، بیشترین خسارت وارده مربوط به بخش نظرکهریزی این شهرستان است.

وی گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته توسط کارشناسان جهادکشاورزی شهرستان بالاخص کارشناسان مروج پهنه ها در مناطق سیل زده عمده محصولات خسارت دیده در سطح منطقه را شامل محصولات زراعی به مساحت یکهزار و ۲۰ هکتار، محصولات باغی در سطح ۲۷۵ هکتار، تاسیسات و منابع آبی شامل کانالهای آبیاری عمومی درحدود دو هزار  متر و استخر ذخیره آب کشاورزی به تعداد ۲ استخر و تاسیسات آبیاری نوین ۱۰ هزار متر را شامل می شود.

مهندس کریمی اصل ادامه داد: همچنین ادوات و موتورآلات کشاورزی شامل تراکتور و ادوات کشاورزی ۲۸ دستگاه، ساختمان و تاسیسات کشاورزی شامل انبار علوفه و اماکن دامی و موتور خانه به مساحت ۳۱۰ مترمربع و در بخش دام تعداد ۳۰ راس دام سبک و۲ راس دام سنگین می باشد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود در ادامه جمع کل میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی را بالغ بر ۸۱ میلیارد و ۴۴۳ میلیون ریال اعلام کرد.

 پایان پیام/م.ا
Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده