ساعت: ۱۴:۰۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ شناسه خبر: 56153
واکنش یک فرمانده دوران دفاع مقدس؛

سردار نظمی، از فرماندهان دوران دفاع مقدس، فیلم پخش شده از پیکر مطهر شهید مهدی باکری، فرمانده نام آور لشکر ۳۱ عاشورا درفضای مجازی را غیر‌واقعی خواند.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، سردار نظمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی آناج اظهار داشت: در روز­های اخیر شاهد پخش فیلمی در فضای مجازی بودیم که محل شهادت و جنازه شهید آقا مهدی باکری و چند شهید دیگر را نشان می ­دهد و ادعا شده که این فیلم از استخبارات عراق به دست آمده است.

وی افزود: بنده که روز شهادت آقا مهدی باکری در آن طرف دجله حضور داشتم و منطقه را به خوبی می­شناسم، معتقدم این فیلم کاملاً غیر واقعی است و با محل شهادت آقا مهدی باکری همخوانی ندارد.

فرمانده گردان سید­الشهدای لشکر عاشورا در عملیات بدر خاطر نشان کرد: در این فیلم، جنازه‌ی منتسب به شهید باکری، اورکت کره­ای پوشیده، در حالی که آقا مهدی هنگام شهادت، اورکتی به تن نداشت.

وی  یاد آور شد: آقا مهدی باکری پس از آن که زخمی شد، در حال انتقال به عقب، قایق حامل وی در رودخانه دجله مورد اصابت موشک آرپی­جی‌ دشمن قرار گرفت و ما دیگر هیچ وقت آثاری از پیکر مطهر فرمانده­مان را به دست نیاوردیم.

نظمی تاکید کرد: هنوز یاران و همرزمان آن فرمانده عزیز، زنده ­اند و نفس می­ کشند بنابر این نباید اجازه دهیم این تحریفات، که برخاسته از احساسات غلط عده‌ای است جایی در تاریخ دفاع مقدس پیدا کند.

وی متذکر شد: متاسفانه در فضای مجازی، شاهد درج مطالب غلط و غیرواقعی بدون اشاره به منبع و ماخذ هستیم که این شیوه به حوزه‌های ارزشی از جمله دفاع مقدس هم سرایت کرده که باید جلوی آن گرفته شود و اجازه نشر مطالب کذب و غیرواقعی را ندهیم زیرا با این روش هیچ خدمتی به ترویج فرهنگ دفاع مقدس نمی‌شود.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده