ساعت: ۱۷:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ شناسه خبر: 53878
دانشجویان فدای چه چیزی شده اند؟

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشترود برگزار نشد و این در حالی است که رئیس دانشگاه نیز اذعان کرده که برای عدم برگزاری این مراسم دلیل دارد اما تمایلی برای رسانه ای کردن آن ندارد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار اجتماعی پیک هشترود، جایگاه دانشجو در یک جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه اساس رشد و بلوغ فکری و محصول آن که سعادت یک ملت می باشد را شاخصه مهم میزان پیشرفت علم درآن جامعه مشخص می کند.

 

 

برای تاکید به جایگاه دانشجو همین فرمایش حضرت امام(ره) که از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین شود، کافی است. رشد علمی کشور، افزایش قدرت تولید و توسعه فناوری، از آثاری است که تربیت دانشجو برای جامعه به ارمغان می آورد.

 

 

۱۶ آذر سالروز گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی سال ۱۳۳۲ و به نام روز دانشجو نامگذاری شده است. برای بزرگداشت این روز در اکثر مراکز و واحدهای دانشگاهی کشور برنامه های ویژه ای اجرا شد و حتی در برخی از آنها چهره های شاخص کشوری نیز حضور پیدا کردند.

 

 

اما برخلاف آنها در دانشگاه آزاد اسلامی  شهرستان هشترود اثری از روز دانشجو دیده نشد و دانشجویان این دانشگاهاین روز را احساس نکردند.

 

 

شاید در طول یکسال مهمترین برنامه برای بیان جایگاه ویژه دانشجویان و نقش بی بدیل این قشر در شکوفائی کشور و منطقه همین ۱۶ آذر است تا به این بهانه از دانشجویان برتر و تاثیرگذار تقدیر کرد اما دانشگاه آزاد هشترود به راحتی از این امر مهم گذشتن و عامل حیاتی خود که همان دانشجویان را به باد فراموشی سپرد.

 

 

برای عدم برگزاری مراسم دلیل دارم اما رسانه ای نخواهم کرد

 

 

محمد حسین زاده مقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشترود در پاسخ به این سوال خبرنگار ما در مورد علل عدم برگزاری روز دانشجو در این دانشگاه گفت: برای عدم برگزاری مراسم روز دانشجو علتی وجود دارد اما تمایلی ندارم رسانه ای کنم.

 

 

هر چند حسین زاده به همین جمله اکتفا کرد و علت خود را بیان نکرد اما شاید این عدم برگزاری با حاشیه های موجود در دانشگاه از جمله شایعات در مورد تغییر رئیس دانشگاه آزاد هشترود بی ارتباط نباشد.

 

 

اما باید منتظر ماند و دید که دلیل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هشترود برای گرامیداشت روز دانشجو چه بوده است؟ نبود منابع مالی، مسائل سیاسی و یا دلخوربودن از شایعات. پاسخی که زمان آن را روش خواهد کرد.

 

 

گفتنی است، هم اکنون ۵۳۰ دانشجو در رشته های مختلف کاردانی , کارشناسی و ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشترود مشغول تحصیل هستند.

 

 

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
  1. ناشناس گفت:

    یک زمانی بود بهترین جشن ها برای روز دانشجو در دانشگاه آزاد هشترود برگزار میشد. یادش بخیر