ساعت: ۱۷:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ شناسه خبر: 48033
آرش سیگارچی، قالپاق دزدی که وطن فروش شد!

«آرش سیگارچی»، متولد ۱۳۵۷ در رشت است و کار خود را با خبرنگاری در نشریات ورزشی محلی آغاز کرد.

Print Friendly

به گزارش  پیک هشترود به نقل از اتاق خبر ۲۴:

روند پرتره سازی از خبرنگاران مستعد در راستای خیانت به کشور و نظام، از جمله اقداماتی است که همواره در دستور کار دشمنان نظام قرار می گیرد تا روزنامه نگاران خائن را برای زاویه گیری از منافع کشور بیشتر تشویق کنند.

اتاق خبر ۲۴ در سلسله گزارش هایی، (مسیح علی نژاد) نگاهی دارد به حال و روز برخی خبرنگاران سابق روزنامه های زنجیره ای که از قلم زدن، فرصت طلبی را آموختند و سرانجام به وطن فروشی و سخن پراکنی علیه منافع ملت و نظام روی آوردند.

آرش سیگارچی، متولد ۱۳۵۷ در رشت است و کار خود را با خبرنگاری در نشریات ورزشی محلی آغاز کرد.

منابع خبری نوشته اند: در سال ۱۳۷۵ مرتکب دو فقره سرقت (سرقت اسباب و اثاثیه و طلاهای منزل فردی به نام محمد جواد ثنایی و سرقت قالپاق های اتومبیل فردی به نام محمد نقی مهرورز) شده است. وی همچنین پیش از این سابقه ارتباط نامشروع با یکی از اهالی منطقه گلسار رشت را داشته که در ارتباط با این جرائم توسط نیروهای انتظامی استان گیلان بازداشت می شود.

به گفته خودش، کار جدی خبرنگاریش از مجله ورزشی «گام» آغاز شد. سیگارچی در دوران دانشجویی در تهران برای روزنامه‌های اصلاح‌طلب گزارش تهیه می‌کرد و در سال ۱۳۷۹ به گیلان برگشت و سردبیر روزنامه‌ای به‌نام «گیلان امروز» شد.

همزمان وبلاگی به نام «پنجره التهاب» را راه‌اندازی کرد که به قول خودش مطالبی که قابلیت چاپ در روزنامه را نداشت، در آن منتشر می‌کرد.

وی در این وبلاگ به تکرار ادعاهای رسانه‌های فارسی‌زبان ضدانقلاب خارج‌نشین علیه جمهوری اسلامی می‌پرداخت و بعدها به‌ سبب سیاه‌نمایی در این وبلاگ، پس از خروج از کشور، جوایز متعددی از دولت‌های غربی دریافت کرد.

سیگارچی

سیگارچی در صفحه فیس بوکش به بهانه اعطای جایزه، خود را به عنوان وبلاگ نویس برتر سال ۲۰۱۲ معرفی می کند

اما آن چه که نام سیگارچی را اولین بار مطرح کرد، پرونده‌ای موسوم به «وبلاگ نویسان» در سال ۸۳ بود که پس از انتشار مطالب وهن آلود به مقدسات در وبلاگ شخصیش و همچنین مصاحبه با رادیوها و شبکه های بیگانه -که بمب افکنان دشمنان ملت در جنگ نرم هستند- و البته ایراد سخنان و اتهامات ناروا به سران کشور در دادگاه انقلاب استان گیلان به چهارده سال حبس محکوم شد.

سیگارچی پس از تجدید نظر حکم صادره اش به ۳ سال تقلیل پیدا کرد.

همچنین ابتلای وی به سرطان بدخیم زبان باعث شد پس از استفاده از سه ماه مرخصی درمانی با نظر مساعد وزارت اطلاعات و دادسرای انقلاب استان گیلان به خاطر وضعیت درمانیش مورد عفو قرار گیرد.

فراهم ساختن مقدمات پناهندگی

پس از این با کمک شماری از دوستان روزنامه‌نگار خود، با هوچی‌گری و خبرسازی‌های دروغین، مقدمات پناهندگی خود به آمریکا را فراهم کرد.

سیگارچی

وی پس آزادی و گذارندن دوران نقاهت سفری به دور ایران داشت و پیش بینی می شد پس از آن  دوباره به روزنامه نگاری برگردد اما چنین نشد و وی در سال ۸۶ پس از سفر به آمریکا جذب رادیو صدای آمریکا شد تا به پتکی (هر چند زنگ زده) برای ضربه زدن به منافع ملت ایران توسط بیگانگان تبدیل شود.

با رفتن آرش سیگارچی به آمریکا، به تدریج دو برادر دیگر وی به نام‌های افشار و آرمان هم راهی آمریکا شدند. جالب این که، بعد از داستان‌سرایی‌های آرش سیگارچی درباره تحت فشار بودن مادرش در ایران، عکس‌هایی از او و مادرش در آمریکا منتشر شد و دروغ‌پردازی‌های او بیش از پیش آشکار گشت.

سیگارچی

در ادامه وطن فروشی ها، سیگارچی با هدف عزیزتر شدن برای دولت‌های غربی از انتشار پست‌های وقیحانه در فیس بوک به مناسبت‌های مختلف غفلت نمی کند تا جایی که حتی داد دنبال‌کنندگان خود را در این شبکه‌ها درآورده است.
چنانچه انتشار تصویری از یک به اصطلاح اثر هنری درباره شهدای غواص در فیس بوکش صدای بسیاری از دوستان وی را درآورد و در پای همان مطلب از خجالت او درآمدند.

سیگارچی
برای مشاهده کامل کامنت ها اینجا را کلیک نمایید

سیگارچی که بعد از رفتن از ایران در سال ۸۵، طبق معمول بیشتر روزنامه‌نگاران خارج شده از کشور، مدت یک سال را در مکتب «بهنود-باستانی-اسدی-امیری» در روزآنلاین به کارآموزی مشغول بود، بلافاصله جذب «صدای آمریکا» شد و مزد سال‌ها زحمت در راه رسیدن به محبوب را گرفت. در ایام فتنه ۸۸، او به شدت در زمینه تحریک فتنه‌گران به حضور خیابانی مشغول بود و با باز گذاشتن تلفن‌های این شبکه ضدانقلاب به روی فتنه‌گران، به بهانه پوشش لحظه به لحظه تجمعات، خط دولت آمریکا برای براندازی را پیگیری می‌کرد.

سیگارچی

اکنون نیز با ارتقای جایگاه از قالپاق دزدی به وطن فروشی، در بخش های خبری Voice of America به ارایه تحلیل های ساختگی می پردازد و تنها لبخند بدخواهان وطنش را هدف خود قرار داده است.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده