ساعت: ۰۸:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۶/۳ شناسه خبر: 46509
فعال اقتصادی در گفتگو با پیک هشترود:

یک فعال اقتصادی گفت: انتظار می رود مسئولان منطقه سرمایه گذاران را برای فعالیت در بخش های کشاورزی و صنایع تبدیلی آن سوق دهند. در حال حاضر بخشی اعظمی از گندم استان توسط کشاورزان منطقه تولید می شود که نشان دهنده توانمندی شهرستان در تولید این محصول استراتژیک است.

Print Friendly

مجید غفارزاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیک هشترود، با گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان شهید رجائی و باهنر و تبریک هفته دولت، گفت: خوشبختانه به مدد الطاف الهی اولین نتایج نامگذاری سال از سوی رهبر انقلاب بعنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در بخش کشاورزی و توسط کشاورزان هشترود به عنوان خودکفائی کشور در گندم نمایان شد.

 

وی اظهار داشت: شهرستان هشترود دارای مزیت فراوان و منحصر بفردی است که در صورت مدیریت صحیح و بکارگیری نیروهای متخصص، جوان و تحصیلکرده و توجیه مناسب سرمایه گذاران می تواند از بزرگترین قابلیت خود یعنی تولید انواع محصولات کشاورزی و دارا بودن زمینهای حاصلخیز در جهت توسعه و شکوفائی اقتصاد منطقه استفاده کند.

 

این فعال اقتصادی افزود: جای خرسندی است که مسئولان عالی رتبه شهرستان نیز دغدغه مشترک توسعه و محرومیت زدائی شهرستان را دارند که این یک مزیت عالی در منطقه بشمار می رود.

 

غفارزاده افزود: اما متاسفانه از این همه مزیت بخوبی استفاده نمی کنیم و اکثر سرمایه گذاران که بخش هائی هدایت می شوند که نمی توانند در منطقه مزیت خاصی داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: انتظار می رود مسئولان منطقه سرمایه گذاران را برای فعالیت در بخش های کشاورزی و صنایع تبدیلی آن سوق دهند. در حال حاضر بخشی اعظمی از گندم استان توسط کشاورزان منطقه تولید می شود که نشان دهنده توانمندی شهرستان در تولید این محصول استراتژیک است.

 

مجید غفارزاده تاکید کرد: مسئولان باید زمینه را برای حضور سرمایه گذاران در حوزه گندم و فراورده های آن و همچنین صنای تبدیلی مانند ماکارونی، بیسکویت،گلوکز و نشاسته، کیک و کلوچه و نانهای صنعتی فراهم کنند تا زمینه ساز اشتغال جوانان و رفع بیکاری در راستای اقتصاد مقاومتی قدم های عملی تری برداشته شود.

 

وی خاطرنشان کرد: تفکری در منطقه وجود دارد که بلای جانها شده و آنهم این است که می گویند در هشترود سرمایه گذاری صرفه اقتصادی ندارد. اما به نظر بنده صرفه دارد اگر در حوزه گندم و غلات و کارخانجات موادغذائی مرتبط با گندم احداث شود. در اینصرت حتی شاهد صادرات هم خواهیم شد.این امر میسر نمی شود مگر اینکه طبق فرامین مقام عظمای ولایت باید خودمان نقش ایفا کنیم.

 

این تولیدکننده ادامه داد: از مسئولان می خواهیم که از توان افراد دلسوز و با تجربه و تخصص در امر کارآفرینی استفاده کرده و با تشکیل اتاق های فکر زمینه را برای تشویق در جهت حضور سرمایه گذاران فراهم کنند.

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده