ساعت: ۱۲:۴۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۶/۱ شناسه خبر: 46275
سرپرست دفتر نمایندگی اوقاف و امورخیریه هشترود خبر داد:

سرپرست دفتر نمایندگی اوقاف و امورخیریه هشترود از شناسائی و پلاک یابی بیش از ۸۰ موقوفه در شهرستانهای هشترود و چاراویماق خبر داد.

Print Friendly

حجت الاسلام محمد پرورش در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیک هشترود، با اشاره به اینکه امازادگان ذریه حضرت زهرا(س) و موقوفات فدک اهل بیت (ع) می باشند، گفت: بعد از استقرار دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه در شهرستان هشترود در کنار فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی، به لطف خداوند، این دفتر موفق به شناسائی و پلاک یابی بیش از ۸۰ موقوفه در شهرستانهای هشترود و چاراویماق شده است.

 

وی اظهار داشت: این موقوفات در طی سالهای گذشته به دلیل نبود متولی در این شهرستان و چاراویماق مغفول مانده بود که به امید الهی در راستای احیاء موقوفات و عمل امینانه به نیات واقفین و ترویج فرهنگ اصیل وقف اقدامات لازم به عمل خواهد آمد.

 

سرپرست دفتر نمایندگی اوقاف و امورخیریه هشترود افزود: تعداد قابل توجهی از این موقوفات به سال ۱۳۱۹ برمی گردد که در دفتر توجیه اداره ثبت شهرستان درج شده بودند اما متاسفانه پیگیری های لازم جهت احیا آنها صورت نگرفته بود.

 

پرورش تصریح کرد: این موقوفات شامل زمین زراعتی، سنجدزار، آرپالیخ، واحد مسکونی و باغ می باشند و محل ایتفاده عوائد آنها بر اساس نیات واقفین و در صورت عدم درج نیت، از اداره تحقیق، درخواست راهنمائی خواهد شد تا نظریه مصرف برای آن صادر شود.

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده