ساعت: ۱۶:۵۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۵/۲۲ شناسه خبر: 44854
امام جمعه هشترود:

امام جمعه هشترود گفت: حضور گروههای اقتصادی و سیاسی از کشورهای غربی هم برنامه ریزی شده بود تا زمینه را برای توافق هسته ای فراهم کند. در همه این سفرها هم فقط تفاهم نامه صورت گرفت و عایدی برای کشور نداشت.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیک هشترود، حجت الاسلام علی رحیمی در خطبه های نمازجمعه شهرستان هشترود گفت: رئیس جمهور فعلی در انتخابات ریاست جمهوری با شعار مذاکرات هسته ای و برطرف کردن تحریم ها به میدان انتخاباتی آمد و مردم هم بدلیل مشکلات اقتصادی از وی استقبال کرده و رای دادند.

 

وی اظهار داشت: دولت بعد از انتخابات نیز تمام مسائل از جمله بهبود وضعیت اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری و مسائل اینچنینی را در گروه به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای خواندند و به نوعی دوقطبی معیشتی- هسته ای را در کشور شکل دادند.

 

امام جمعه هشترود افزود: بعد از حصول توافق هسته ای در قالب برجام عده ای آنرا کلا فاجعه می خواندند و برخی ها هم آنرا آفتاب تابان قلمداد می کردند. اما در این مذاکرات نشان داده شد که عقلانیت سیاسی مکتب تشیع نقطه کور و بن بست ندارد و جمهوری اسلامی ایران با هر کشوری که دارای منطق و عقلانیت است می تواند توافق و مذاکره داشته باشد.

 

رحیمی تصریح کرد: مذاکرات هسته ای صورت گرفت تا چرخ اقتصادی کشور به جریان بیفتد اما در عمل اقدامی صورت نگرفت.

 

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بارها تذکر داده بودند که مذاکرات باید پایاپای پیش برود و در مقابل اقدام آنها ما همگام پیش برویم اما خطای این مذاکرات این بود که ایران به تعهدات خود بصورت کامل عمل کرد و این باعث شد تا زمینه برای بعهدی آمریکائی ها فراهم شود.

 

خطیب جمعه هشترود ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد فعالیتهای هسته ای ایران تعطیل شده اما هنوز آمریکائی ها به تعهدات خود عمل نکرده اند.

 

رحیمی خاطرنشان کرد: حضور گروههای اقتصادی و سیاسی از کشورهای غربی هم برنامه ریزی شده بود تا زمینه را برای توافق هسته ای فراهم کند. در همه این سفرها هم فقط تفاهم نامه صورت گرفت و عایدی برای کشور نداشت.

 

وی بیان کرد: بعد از توافق هسته ای تاکنون بیش از چندین مورد تحریم های جدید علیه ایران اعمال شده و این نشان می دهد بدعهدی آمریکائی ها در این زمینه نشان از دشمنی ذاتی آنها با کشورمان است.

 

امام جمعه هشترود در مورد علل بدعهدی آمریکائی ها نیز ابراز کرد: اول اینکه این بدعهدی ها هیچ هزینه ای بر آنها ندارد و براحتی می توانند زیر قولهای خود بزنند و ثانیا انگیزه ای در ایران نمی بینند چون دولتی در ایران است که هرگونه نقض آنها را لاپوشانی می کند و از توافق هسته ای حمایت می کند.

 

رحیمی اذعان کرد: مکانیزمی در مذاکرات تعبیه نشده که روند اجرای برجام را بررسی کند و ایران بتواند برای بدعهدی های آمریکا شکایت کند و اینکه وقتی آمریکا می بیند که گزینه تحریم کارساز است هیچ وقت آنرا کنار نمی گذارد.

 

وی تاکید کرد: دولت باید به اقتصاد درون زا که همان اقتصاد مقاومتی است توجه کند و برنامه ها و طرح های اجرای شده آنها نیز در همین راستاست و امیدواریم هرچه سریعتر این اقدامات به نتیجه برسد.

 

امام جمعه هشترود افزود: ملت ایران از دولتمردان و مذاکره کنندگان هسته ای حمایت می کند و نوک پیکان اتهامات را به طرف آمریکا برده است. اما دولتمردان هم باید این بدعهدی ها را پیگیری کند تا دنیا بداند آمریکا در این زمینه بدعهدی کرده و ایران اهل گفتگو است.

 

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
 1. ماهيت گفت:

  یکی ازشگردهای آمریکاپس ازناکامی دررویارویی مستقیم وغیر مستقیم باکشورهای آزادی خواه ،واردشدن ازدریچه مذاکرات وسپس بنابرخصلت استکباری اش، زیر پاگذاشتن تعهدات آن مذاکرات است.
  مثل: نقض پیمان های استارت- نقض تعهدات هسته ای با لیبی-عدم پای بندی به تعهدات هسته ای با کره شمالی- تخطی ازپیمان امنیتی باعراق بادستور کارتجزیه- نقض پیمان ((ان پی تی))-نقض پیمان منع گسترش سلاح هسته ای-اجرای کودتای ۲۸مرداد- عدم پای بندی به تعهدات درجریان انقلاب اسلامی ایران- نقض حقوق بین الملل درحمله به هواپیمای مسافربری ایرباس ایران- نقض مذاکرات هسته ای اخیر باایران

 2. علي خيري گفت:

  آیا فرشته ای به نام فتان القبور داریم؟
  ارسال شده توسط شهر سوال در ۱۳۹۲/۳/۵ – ۱۹:۰۹
  فرشته

  در صحیفه السجادیه در دعای ” فی الصلاه على حمله العرش و کل ملک مقرب ” این گونه آمده است:

  «وَ السَّفَرَهِ الْکِرَامِ الْبَرَرَهِ، وَ الْحَفَظَهِ الْکِرَامِ الْکَاتِبِینَ، وَ مَلَکِ الْمَوْتِ وَ أَعْوَانِهِ، وَ مُنْکَرٍ وَ نَکِیرٍ، وَ رُومَانَ فَتَّانِ الْقُبُورِ، وَ الطَّائِفِینَ بِالْبَیْتِ الْمَعْمُورِ، وَ مَالِکٍ، وَ الْخَزَنَهِ، وَ رِضْوَانَ، وَ سَدَنَهِ الْجِنَانِ.»
  که نشان می دهد اصل وجود چنین فرشته ای صحیح است.

  و در کتاب بحار الانوار ۲۳۵ نیز درباره این فرشته این گونه توضیحی می دهد که کامل آن را تقدیم می کنم : «و رومان فتان گورها که آزمایش کند و بازرسى نماید، این فرشته را در هیچ خبر معتبرى از شیعه جز این دعاء ندیدم ولى در اخبار مخالفین آمده، درزهره الریاض از عبد اللَّه بن سلام است که از رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله پرسیدم از نخست فرشته که پیش از نکیر و منکر در گور بمیت وارد شود؟ فرمود: اى پسر سلام فرشته‏اى باشد که رویش چون خورشید بدرخشد بنام رومان که بگور آید و مرده را بنشاند و باو گوید: کردار نیک و بد خود را بنویسد با انگشت خود بجاى قلم و آب دهن بجاى مداد بر قطعه از کفن خود بجاى کاغذ و کارهاى خویش را نویسد. و چون بکار بدش رسد شرم کند، فرشته گوید: اى خطا کار در دنیا از خدا شرم نکردى و کردى و اکنون شرم دارى و همه کار نیک و بد را در آن نویسد و فرمایدش در پیچ و مهر بنه، گوید مهر ندارم، گوید انگشت بزن و آن را در گردنش اندازد تا روز قیامت چنانچه خدا فرماید «و هر آدمى طائرش چسبیده بگردن او است تا آخر آیه» سپس منکر و نکیر آیند.

  و شاذان بن جبرئیل در کتاب فضائل از اصبغ بن نباته آورده که سلمان- رضی الله عنه- بمن گفت: مرا به گورستان بر که رسول خدا فرموده: اى سلمان چون مرگت رسد البته مرده‏اى با تو سخن گوید، و چون او را بردم و مرده‏ها را فریاد زد یکى جوابش داد، سلمان از مرگ و پس از آن از او پرسید و او داستانهاى طولانى و هراسهاى بزرگ که دیده بود در جوابش گفت و در ضمن گفت: چون خاندانم با من وداع کردند و خواستند برگردند از گورم، پشیمانى مرا گرفت و گفتم کاش بر میگشتم و یکى از گوشه گور بمن پاسخ داد، نه هرگز، این کلمه‏ایست که او گوینده آنست از پس آنها برزخ است تا روز قیامت.

  گفتم: تو کیستى؟ گفت: منبه، فرشته‏اى که خدا مرا به همه خلقش گماشته تا پس از مرگ آنها را بکردارشان آگاه کنم تا در برابر خدا کارهاى خود را بنویسند سپس مرا کشیده و نشانید و گفت: کارهایت را بنویس، گفتم: شماره آنها را ندارم گفت: نشنیدى قول پروردگارت را «شماره کند خدا آن را و فراموش کردید». سپس گفت: من برایت میگویم و تو بنویس، گفتم کاغذ کجا است؟ گوشه‏کفنم را کشید و کاغذى شد و گفت این نامه عمل تو است، گفتم: قلم کجا است؟

  انگشت سبابه ‏ات، گفتم: مداد؟ گفت آب دهانت، و آنگه هر چه در دنیا کرده بودم بمن دیکته کرد و خوردى و درشتى را بجا نگذاشت چنانچه خدا فرماید «وَ وُضِعَ الْکِتابُ فَتَرَى الْمُجْرِمینَ مُشْفِقینَ مِمَّا فیهِ وَ یَقُولُونَ یا وَیْلَتَنا ما لِهذَا الْکِتابِ لا یُغادِرُ صَغیرَهً وَ لا کَبیرَهً إِلاَّ أَحْصاها وَ وَجَدُوا ما عَمِلُوا حاضِراً وَ لا یَظْلِمُ رَبُّکَ أَحَداً؛[کهف/۴۹] و میگویند واى بر ما این چه نامه‏ایست که خرد و درشتى بجا نگذارد جز اینکه همه را شمرده و یابند هر آنچه کردند پیش خود و ستم نکند پروردگارت کسى را».

  سپس نامه را گرفت و مهر نهاد و بگردنم انداخت و گویا همه کوههاى جهان را طوق گردن من کردند، گفتم: اى منبه چرا با من چنین میکنى؟ گفت: گفته پروردگارت را نشنیدى؟
  «وَ کُلَّ إِنسَانٍ أَلْزَمْنَاهُ طَئرِهُ فىِ عُنُقِهِ وَ نخُرِجُ لَهُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ کِتَابًا یَلْقَئهُ مَنشُورًا * اقْرَأْ کِتَابَکَ کَفَى‏ بِنَفْسِکَ الْیَوْمَ عَلَیْکَ حَسِیبًا؛[الاسراء، آیات ۱۳-۱۴] و هر آدمى نامه عملش بگردنش بسته، و برآوریم برایش روز قیامت نامه‏اى که برخورد با آن باز شده، بخوان نامه خود را بس است برایت امروز که خودت حسابرس باشى» و این خطاب با تو است در روز قیامت و تو را آرند و نامه‏ات جلو چشمت باز است، خود گواه خودى، سپس از بر من رفت.»[۱]

 3. احمد گفت:

  حاج اقا مسایل سیاسی را بسیار جامع و دقیق تحلیل و بررسی می کنند بسیار روشنگر بود زنده باد