ساعت: ۲۲:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ شناسه خبر: 43959
مخترع تلگرام کیست ؟

مخترع تلگرام پاول دورف ملقب به مارک زاکربرگ روسی

Print Friendly

 به گزارش پیک هشترود به نقل ازپرمگ ،ده نکته مهم درباره مؤسس تلگرام
اما پاول دوروف ۳۱ساله واقعاً کیست؟
۱ ــ از او به‌ عنوان مارک زاکربرگ روسیه یاد می‌شود
پیش از راه‌اندازی تلگرام، او در سال ۲۰۰۶ شبکه اجتماعی ویکونتاکت را در روسیه تأسیس کرد که میان شهروندان این کشور بسیار محبوب است و به‌عنوان جایگزین فیس‌بوک شناخته می‌شود.
۲ ــ او تحت تعقیب دولت روسیه است
در سال ۲۰۱۴، او تصمیم به فرار از کشور خود گرفت تا مجبور نباشد اطلاعات کاربران اوکراینی شبکه ویکونتاکت را در اختیار دولت روسیه قرار دهد.
۳ ــ او به ادوارد اسنودن پیشنهاد موقعیت شغلی کرد
وقتی ادوارد اسنودن مجوز اقامت موقت در روسیه را در سال ۲۰۱۳ کسب کرد، دوروف به او پیشنهاد کرد به‌عنوان یکی از مهندسین امنیتی شبکه ویکونتاکت با او همکاری کند. دوروف در آن زمان به روسیه بسیار افتخار می‌کرد. دوروف در آن روزها گفت: «من امروز از اینکه روس هستم افتخار می‌کنم و از رویکردی که آمریکا در پیش گرفته متأسفم ــ آمریکا به اصول اولیه خود خیانت کرده است». دوروف همچنین ادوارد اسنودن را قهرمان خود نامیده است.
۴ ــ او معتقد است سایر اپلیکیشن‌های پیام‌ رسان افتضاح هستند
به همین دلیل بود که او و برادرش نیکولای در سال ۲۰۱۳ سرویس تلگرام را راه‌اندازی کردند. او در ماه سپتامبر گذشته گفت: «اگر بخواهم ساده بگویم، واقعاً اهمیتی ندارد که چه‌تعداد سرویس پیام رسان افتضاح در حال رقابت با ما هستند».
۵ ــ او بیشتر نگران تهدیدها علیه نقض حریم شخصی کاربران است تا تهدیدهای تروریستی
او در ماه سپتامبر گذشته گفت: «اگر از لحاظ آماری به رویدادهای اخیر نگاه کنیم و برای یک لحظه احساسات را کنار بگذاریم، احتمال اینکه من یا شما به‌علت انجام عملیات تروریستی کشته شویم تقریبأ صفر است. احتمال اینکه در تصادف رانندگی کشته شویم یک‌میلیون بار بیشتر از کشته شدن در عملیات تروریستی است».
۶ ــ او معتقد است مزایای برقراری ارتباطات خصوصی بیشتر از معایب آن است
پیرو انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه داعش از تلگرام برای ارتباط استفاده می‌کند، دوروف اعلام کرد ۷۸ کانال مرتبط با این گروه را مسدود کرده است، این در حالی است که ارتباط خصوصی بین اعضای داعش همچنان امکان پذیر است، ولی این به‌معنای بد بودن رمزنگاری نیست. دوروف معتقد است: «فراهم کردن بستر ارتباطی ایمن برای مردمی که ۹۹٫۹۹ درصد از آنها هیچ ارتباطی با گروه‌های تروریستی ندارند آن‌قدر مزایا دارد که بر معایب آن غلبه کند. تروریست‌ها نیز همیشه راهی ایمن برای ارتباط پیدا می‌کنند».
۷ ــ به‌ نظر او دولت فرانسه به‌ اندازه داعش مسئول حملات پاریس است
به‌نظر او، سیاست‌ها و بی‌تفاوتی دولت فرانسه منجر به روی دادن این اتفاق غم‌انگیز شده است. دوروف معتقد است که دولت فرانسه با دریافت مالیات سنگین از شهروندان خود، این سرمایه را صرف جنگهای بی‌فایده می‌کند.
۸ ــ او از تلگرام کسب درآمد نمی‌کند
دوروف تلگرام را با سرمایه شخصی خود اداره می‌کند. در بخشی از پرسش‌های متداول این سرویس آمده: «اگر روزی با مشکل مالی مواجه شویم، از کاربران خود تقاضای کمک می‌کنیم یا قابلیت‌های جانبی پولی به تلگرام اضافه می‌کنیم. با این حال، هیچ‌وقت قصد نداریم از تلگرام سود کسب کنیم».
۹ ــ او به سفر علاقه دارد و عکاس ماهری است
صفحه اینستاگرام او پر است از تصاویر زیبا از مناظر طبیعی و البته چند تصویر از خودش. از لوکیشن تصاویر تازه او می‌توان فهمید که او اخیراً به فنلاند، بارسلون، سن‌فرانسیسکو، نیویورک و رم سفر کرده است.
۱۰ ــ او هیچ‌ جا را وطن خود نمی‌داند
دوروف که بخشهایی از کودکی خود را در سن‌پترزبورگ و همچنین ایتالیا گذرانده، می‌گوید: «دوست ندارم سوزنی را روی قسمتی از نقشه فرو کنم و آن را وطن خود بنامم. به‌نظرم بهتر است وابستگی خود به موضوع منسوخی که آن را کشور می‌نامیم کم کنیم». او از اینکه روسیه را ترک کرده پشیمان نیست و می‌گوید: «از اینکه از روسیه فرار کردم خیلی خوشحالم چرا که شرکتی که الآن اداره می‌کنم بسیار موفق‌تر از گذشته است. بعید است روزی تصمیم بگیرم برای زندگی دائمی دوباره به روسیه برگردم».
Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده