ساعت: 11:20 منتشر شده در مورخ: 2016/03/2 شناسه خبر: 33007
مظنّه نمایندگی چند؟

پس چرا بعضی‌ها که ادعای احساس تکلیف دارند این‌چنین هزینه کرده‌اند و به امید اینکه به مجلس راه پیدا کنند به هر دری می‌زنند؟ آیا این کاندیداها حاضر هستند نسبت به هزینه های انتخاباتی خود شفاف سازی کنند؟

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه اطلاع رسانی پیک هشترود، انتخابات مجلس دهم هم گذشت و بسیاری از داوطلبان ورود به مجلس قانون‌گذاری برای سبقت گرفتن از رقبای خود دست به دامان روش‌های مختلفی شدند.

 

تشکیل گروه و کانال‌های تبلیغاتی در فضای مجازی، برگزاری نشست‌های تبلیغاتی، جلسات سخنرانی شبانه‌روزی، استفاده ابزاری از مراسم شادی و عزای مردم، شام و ناهارهای انتخاباتی، عیادت از بیماران، حضور در مؤسسات خیریه، اعطای هدایای نقدی، انتشار یادداشت و مقاله در شبکه‌های اجتماعی در روزهای تبلیغات رسمی و غیررسمی بازار داغی داشت.

استفاده از اسامی مستعار، استفاده ابزاری از نام ائمه معصوم (ع) بر روی بنرها وکارت های تبلیغاتی، رژه‌های مردمی و موتوری، دعوت‌های میلیونی و هزینه‌های هنگفت مالی که معلوم نیست از چه منابعی تأمین می‌شود. توزیع پوسترها و کارت‌های تبلیغاتی مزین به نام‌های ائمه معصومین (ع) و پرچم جمهوری اسلامی ایران که بانهایت بی‌احترامی در خیابان‌ها و زیردست و پا رها می‌شوند!

بسیاری از نمایندگان برای راه یافتن به بهارستان هزینه‌های میلیاردی خرج می‌کنند این هزینه‌ها از چه منابعی تأمین می‌شود؟

آیا تنها راه تبلیغات صحیح و معرفی کاندیدای اصلح صرف هزینه‌های هنگفت است؟ آیا حقوق قانونی نمایندگان در طول دوره نمایندگی خسارت میلیاردی که صرف تبلیغات شده را جبران می‌کند؟

خداوند در آیه ۲۸ سوره کهف می‌فرمایند:وَ اصْبِرْ نَفْسَکَ مَعَ الَّذینَ یدْعُونَ رَبَّهُمْ بِالْغَداهِ وَ الْعَشِی یریدُونَ وَجْهَهُ وَ لا تَعْدُ عَیناکَ عَنْهُمْ تُریدُ زینَهَ الْحَیاهِ الدُّنْیا وَ لا تُطِعْ مَنْ أَغْفَلْنا قَلْبَهُ عَنْ ذِکْرِنا وَ اتَّبَعَ هَواهُ وَ کانَ أَمْرُهُ فُرُطاً

با کسانی باش که پروردگار خود را صبح و عصر می‌خوانند و تنها رضای او را می‌طلبند؛ و هرگز به خاطر زیورهای دنیا، چشمان خود را از آن‌ها برمگیر! و از کسانی که قلبشان را از یاد خود غافل ساختیم اطاعت مکن! همان‌ها که از هوای نفس پیروی کردند و کارهایشان افراطی است.

پس چرا بعضی‌ها که ادعای احساس تکلیف دارند این‌چنین هزینه کرده‌اند و به امید اینکه به مجلس راه پیدا کنند به هر دری می‌زنند؟ آیا این کاندیداها حاضر هستند نسبت به هزینه های انتخاباتی خود شفاف سازی کنند؟

متاسفانه این رویه نامناسب باعث شده است بسیاری از نخبه های منطقه برای ورود به عرصه رقابت انتخاباتی ترسی بنام منابع مالی داشته باشند و این یعنی فرصت از دست دادن نیرویهای خلاق و کارآمد که در آخر به ضرر منطقه تمام می شود.

تبلیغات انتخاباتی باهدف معرفی و اطلاع‌رسانی به مردم در جهت انتخاب آگاهانه مردم لازمه برگزاری یک انتخابات قانون‌مندانه است اما اگر کاندیدایی که هدفشان راه‌یابی به خانه ملت به‌عنوان نمایندگان مردم هست بخواهند با قانون‌گریزی راه به‌جایی نمی‌برند بخواهند و نمی‌توانند از مردم انتظار داشته باشند که به آن‌ها اعتماد کنند.

پایان پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
 1. دوست گفت:

  بنام قادر مهربان
  «« پیام تبریک، تشکر و وحدت »»

  مردم شریف و متدین هشترود ، چاراویماق و نظرکهریزی درود خدا برشما
  حضور حماسی و نمایش اقتدار و صلابت در عرصه انتخابات و دخالت در مدیریت عالی کشور و تعیین سرنوشت ایران و منطقه که به نحو شایسته سرنوشت منطقه را رقم زد، ستودنی بود.

  خدای را شاکرم که خوش درخشیدید و از بوته آزمایش سربلند در آمدید، احسنت به عزت و شکوه شما.

  از ره آوردهای این تلاش خجسته غرس نهال امید در دل تک تک ایرانی ها و مسلمانان در بند جنگ های خانمانسوز خاورمیانه و جهان بوده که نومیدی و یاس دشمنان را در پی دارد. این موج جوشیده از متن ملت وشما مردم وطن مادریم، معادلات جهانی را به نفع ایران عزیزمان رقم زد و برکاتی را در بر داشت. که اجرای حکیمانه و مدبرانه متکی به خرد جمعی برجام و ورود عاقلانه و مقتدرانه به مراحل پسا تحریم را تعیین نموده، و پشتوانه محکمی است برای دولت تدبیر و امید . تا با حمایت مقام معظم رهبری در اجرای برجام،مسیر عزت، حکمت و مصلحت را بپیماید و مشکلات رکود اقتصادی ، فقر، تورم و بیکاری بیش از شش میلیون جوان جویای کار را مرتفع نماید و لازمه این موفقیت در وحله اول حفظ وحدت بین مدیران عالی کشور و اشراف تک تک نمایندگان ملت به منا فع ملی و جهانی و حضور عقلانی توام با دانش در عرصه ها ی بین الملل می باشد. امیدوارم مجلس دهم این رسالت خطیر را به نحو شایسته انجام دهد.

  و صدر نشینان خانه ملت از فرصت های پیش رو استفاده بهینه کرده و در این معبر مشکلات حوزه خود را حل نمایند که آرزوی دیرینه همه شهروندان است که برای تحقق این امر مهم و حیاتی، حضور فعال توأم با فهم موضوع و وحدت بین مسئولین با مسئولین و مردم با مردم و مسئولین با مردم در عرصه حوزه انتخابیه و استان را می طلبد . که گام اول پیروزی در بر آوردن خواسته های بحق مردم است.

  از همه اقشار از هر طرز فکر و حامی هر کاندیدایی انتظار میرود که مسایل ملی و منطقه ای را سرلوحه کار های خود قرار دهند و با استفاده از شرایط پیش امده در کشور برای جذب و جلب کار آفرینان عزم خود را جزم نمایند که استفاده از زیر ساخت های منطقه و پتانسیل و موقعیت جغرافیایی آن می تواند هزاران فرصت شغلی را ایجاد و برای همیشه منطقه را نجات دهد.

  اینجانب ضمن پاسداشت نظر اکثریت، حمایت خود را از جناب آقای سید حمزه امینی اعلام و از همه مردم شریف حوزه انتخابیه ام بخصوص ایثارگران و همه دست اندرکاران اجرایی ، نظارتی،نظامی، انتظامی ، قضایی و فرهنگی تشکر نموده و این اتفاق خجسته را تبریک عرض می نمایم.

  خاضعانه از یکایک فعالین و اعتماد کنندگان به اینجانب بخصوص اعضای پر تلاش ستادی ام آقایان و خانم ها که بدون ادعا و چشم داشت صرفاً به پای باور های خود پایمردی کردند و هر کدام همچون « شهید فهمیده های جنگ تحمیلی» ان تنصراللّه ینصرکم را تفسیر عینی کرده و جهادگرانه به ندای رهبر معظم لبیک گفتند سر تعظیم فرود می آورم. چه زیبا و مخلصانه بود آن از جان گذشتگی ها که بی شک با تعظیم و تکریم نمی شود حتی بخش کوچکی از آن ایثارها را جوابگو بود و زبان قلم عاجز از ترسیم آن همه بزرگواری و گذشت است.

  قلم را آن زبان نبود که سر عشق گوید باز
  ورای حد تقریر است حدیث آرزومندی

  مردم عزیز، سالها در کنار هم بوده و فراز و نشیب ها را پشت سر گذاشتیم،من به هیچ عنوان از شما دل نمیکنم و هماره در کنارتان خواهم بود اینبار نه بعنوان کاندیدا یا نماینده مجلس ، بلکه بعنوان دوست دیرینه و خیرخواه شما، هر انچه از این فرزند کوچک شما بر آید و هر آنچه که از من خواسته شود آنچه در توان دارم برای پیشرفت منطقه و فرزندان سرزمین مادریم در طبق اخلاص خواهم گذاشت، حضور در عرصه رقابت هم بدین منظور بوده که داشته هایم را عرضه و حریم رقبای محترم را پاس داشتم. به امید شکوفایی استعدادهای همه جانبه منطقه و برآورده شدن مطالبات بحق مردم و سربلندی شما عزیزان.

  خادم بی منت نظام مقدس –
  غفار اسماعیلی۱۱ اسفند ۹۴

 2. مهدی گفت:

  با سلام خدمت نمایندگان و کاندیدهای قبلی و فعلی مجلس شورای اسلامی

  ما هم به نوبه خود از شما سروران گرامی بابت حس مسئولیت شما نسبت به شهرستان های هشترود و چاراویماق و کاندیداتوری مجلس کمال تشکر را داریم. ولی خواهشی که اقلا بنده از حضرات عالی دارم اینکه خواهشا و خواهشا همان وعده وعید و حس میسئولیت ها را در تمام عمرمان داشته باشید و از روابط و مسئولیت های فعلی تان در جهت رفع نگرانی و مشکلات مردم و شهرستان های مذکور انجام داده و آنها را محدود به دوران انتخابات نکنید.
  درآخر از نماینده منتخب هم خواهشمندیم از مشاوران کارکشته و کاربلد در زمینه ها و رشته های مختلف خصوصا با روابط عمومی بالا در سطح استان و کشور استفاده نمایند.

  و من الله توفیق