ساعت: ۱۱:۴۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۱۲/۵ شناسه خبر: 32686
غلامحسین شیری از کاندیداهای انتخابات در هشترود در گفتگو با پیک هشترود:

غلامحسین شیری علی آباد یکی از کاندیداهای انتخابات در حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق به سوالات خبرنگاران پیک هشترود پاسخ داد.

Print Friendly

به گزارش سرویس سیاسی پیک هشترود، در راستای شناسائی کاندیداهای انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق، غلامحسین شیری به سوالات خبرنگاران ما پاسخ دادند.

 

غلامحسین شیری متولد سال ۱۳۴۰ در روستای علی آباد از توابع شهرستان هشترود می باشد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته تاریخ است و آخرین سمت وی نیز مسئول گروه انجمن اولیا و مربیان اداره کل اموزش و پرورش استان بود. وی در دوره نهم به عنوان نماینده مردم هشترود و چاراویماق انتخاب شد.

 

آنچه در این گزارش آمده است مصاحبه خبرنگاران پیک هشترود با وی می باشد:

 

DSCF7745

پیک هشترود: شماچه ظرفیتی برجسته تر از سایرکاندیداها درخود می بینید که به استناد آن بتوانید برای هشترود موثرتر و مفیدتر واقع شوید؟

جواب : من یک روستا زاده هستم که از بچگی در میان مردم بزرگ شده ام لذا به دردهای جامعه و بخصوص مشکلات جوامع روستایی کاملا اشراف دارم از طرف دیگر در بین کل نامزدهای انتخاباتی این دوره تنها منم که سابقه مدیریت چندین نهاد مختلف و مرتبط با مردم ، من جمله : کمیته امداد ، نهضت سواد اموزی ، شهرداری و اموزش و پرورش را دارد بنابراین هم به قوانین و نحوه اجرا مسلط می باشم وهم بخاطر حضور دربرخی ادارات مانند جهاد سازندگی دارای روابط گسترده می باشم مثلا چندین وزیر دولت تدبیر و امید بخاطر سابقه جهادگری که دارند با بنده رفاقت و دوستی قدیمی دارند.

 

پیک هشترود: چه تضمینی برای برآمده سازی وعده اثبات به رای دهندگان مردم هشترود می دهید؟

مردم مرا بخوبی می شناسند و میدانند که اهل دروغ و ریا نیستم و در دوره قبل با چهار هدف وحدت و برابری ، خدمت بی منت ، توسعه متوازن ، اشتغال و کار افرینی وارد رقابت شدم و الحمدالله در حوزه هایی که در اختیار خودمان بود مانند ایجاد وحدت و برابری ، خدمت بی منت و حتی بخشهایی از توسعه متوازن تا حد بسیار بالایی مردم شاهد تحقق وعده های بنده بوده اند اما خوب در برخی حوزه ها بخصوص در حوزه اشتغال با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و تحریمهای ظالمانه و … و علی الخص عدم اماده بودن زیرساختها از دوران گذشته نتوانستم به توفیق انچنانی که مد نظرمان بود دست یابیم لذا معتقدم که هیچ کس نمی تواند قول صد درصدی برای تحقق وعده هایش بدهد اما من قول صد درصدی میدهم که کما فی السابق تمام تلاشم را برای خدمت به منطقه انجام دهم.

 

DSCF7752

پیک هشترود: اولویت اولتان درحوزه نمایندگی هشترودچیست؟

من همچنان بر اصل وحدت و برابری و حفظ ارامش بعنوان اولویت اصلی اصرار دارم چرا که معتقدم تا زمانیکه به وحدت کامل نرسیده ایم دنبال هر کاری هم برویم با مشکل مواجه خواهیم شد کما اینکه در گذشته شاهد سنگ اندازی در برابر تلاشهای دیگران بخاطر عدم وحدت بوده ایم بنابراین با قرار دادن اولویت وحدت و ارامش نباید از حوزه های دیگر هم غافل بمانیم در حقیقت این سوال شما مصداقی عینی برای هدف سوم بنده یعنی توسعه متوازن است اولویت کاری ما نباید معطوف به یک نکته باشد یعنی در عین اینکه وحدت و ارامش را بعنوان اصل قرار میدهیم باید به اشتغال ، توسعه فرهنگی ، زیر ساختها ، کشاورزی و … هم نگاهی مثبت و کافی داشته باشیم.

 

پیک هشترود: چقدربه جناح بندی سیاسی اعتقاد دارید؟ درسطح هشترود و ملی

جناح بندی و احزاب اگر در چهار چوب اعتقاد به نظام و رهبری و قانون اساسی و مقید به رعایت موازین و ارمانهای انقلابی باشند نه تنها برای نشاط و پویائی جامعه لازم و ضروری است بلکه برای تربیت افراد سیاسی و افزایش ظرفیت کارهای تشکیلاتی و گروهی بسیار مفید و موثر خواهند بود.

 

پیک هشترود: شروع فعالیت سیاسی شما از کی بود؟

من از اواخر دوره راهنمائی به همراه دو شهید بزرگوار شهید گرانقدر احمد خوانساری و شهید عزیز و بزرگوار سید احمد موسوی فعالیتهای سیاسی خود را با شرکت در میتنگهای انقلابی اغاز نمودم بعد از پیروزی انقلاب نیز با حضور در گروهای سیاسی پیرو خط امام تا کنون فعالیت سیاسی خود را ادامه داده و میدهم و اکنون نیز بعنوان یک معلم بسیجی پیرو خط امام و رهبری در خدمت کشور و مردم عزیز میباشم.

 

DSCF7755

پیک هشترود: هزینه انتخاباتی شما از کجا تامین می شود؟ چقدر؟ فرهنگ تبلیغات صحیح راچگونه ارزیابی می کنید؟

این سوال بارها از بنده پرسیده شده است و مکررا توضیح داده ام که هزینه های انتخاباتی و تبلیغاتی از طریق کمکهای مردمی انجام میشود و البته اگر جائی هم نیاز باشد از طریق خانواده ام تامین میشود هرچند همیشه سعی کرده ام اعتدال را در هزینه های تبلیغاتی خود رعایت کنم.

 

پیک هشترود: آیا دوره های مختلف نمایندگی هشترود را ارزیابی میکنید؟ کدامیک رامی پسندید؟ اگربخواهیدازقبلی هاانتقادکنیدکدامیک را انتقاد میکنید؟

قطعا بعنوان یک فعال سیاسی شناسنامه دار من همه مسائل منطقه را رصد میکردم در مورد نمایندگان ادوار باید گفت که هرکدام حسب توانائی خود و ظرفیت تلاششان کارهائی کرده اند که البته کافی و مقبول نبوده است من بدترین دوران را دورانی میدانم که تفرقه و باندبازی بر منطقه حاکم شده بود و همین امر تفرقه و باندبازی باعث عقب ماندگی و مهاجرتهای فراوان گردید.

 

پیک هشترود: بیشترین وظیفه ی نمایندگان دربحث منطقه ای هشترود و ملی به طور مجزاکدام اند؟

بر طبق اصل قانون اساسی وظیفه اصلی نمایندگان قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون تعیین نموده است بنابراین در راستای این دو وظیفه هرکار و تلاشی که در بعد منطقه ای و ملی لازم باشد یک نماینده باید انجام دهد.

اما از نظر خودم باید بعرض برسانم که معتقدم در بعد منطقه ای تلاش برای رساندن کمبودها و کاستی های منطقه به گوش مسئولین از طریق تریبونها و ابزارهای قانونی موجود در دست نماینده و هماهنگی و پیگیری های لازم برای جلب بودجه و تخصیص اعتبار لازم برای پروژه ها و در بعد ملی که اتفاقا سخت تر از بعد منطقه ای است وظیفه نماینده رصد کردن مسائل منطقه ای ، شناخت جریانهای سیاسی ف تجزیه تحلیل مسائل و انجام واکنشهای مناسب و مطابق با سیاست های کلی ابلاغی مقام عظمای ولایت و صد البته تصویب و طراحی طرحها و قوانین خوب برای رتق و فتق امورات کشور از دیگر وظایف نماینده میباشد.

 

DSCF7759

پیک هشترود: درمجالس سخنرانی هایتان چه می گویید؟آیا از تخریب هم استفاده می کنید؟ 

سخنرانی های من همیشه دو بخش دارد بخش اول با تکیه بر شواهد تاریخی و معنویات جهت اگاه سازی جامعه بخصوص نسل جوان و بخش دوم تشریح عملکرد و سیاستهای منطقه ای و کشوری میباشد البته گاها نیز مجبورم به برخی شایعات و مطالب کذبی که در باره اینجانب گفته میشود پاسخ دهم.

 

پیک هشترود: نظرشمادرمورد شایعات چیست؟آخرین شایعاتی که درموردخودشنیده بودید چه بود؟پاسختان به شایعات چیست؟

شایعه و شایعه سازی کلا امری مذموم است که هم دین و هم قانون نهی و منع شده است بنابراین بشدت با شایعه مخالفم ؛ اما در مورد خودم اخرین شایعه این است که فلانی یعنی بنده اصلا در مجلس حرفی نزده است در حالیکه من در قالب نطق در پنج نوبت بیش از ۶۰ دقیقه و در قالب تذکر ائین نامه ای و شفاهی نیز حدود ۶۰ دقیقه سخنرانی در مجلس شورای اسلامی داشته ام.

 

پیک هشترود: چه حوزه ای را در توسعه هشترود موثرترمی دانید؟

من به توسعه متوازن معتقدم و برای همین انراهم جز اهداف اصلی ام قرار داده ام یعنی اینکه ما همچنانکه به کشاورزی بعنوان قطب اول منطقه توجه می کنیم باید به معادن هم نگاه جدی تر بکنیم وقتی به معادن توجه می کنیم بخش صنعت هم نباید فراموش شود و قص الی هذا بخشهای فرهنگی ، هنری ، ورزشی ، اقتصادی و غیره هم باید در کنار هم و بموازات هم رشد پیدا بکنند تا توسعه پایدار و متوازن رخ دهد و در کنار این دیدگاه باید به این نکته هم توجه کنیم که در کنار توسعه هشترود باید چاراویماق هم رشد کند در کنار این دو باید نظرکهریزی ، شادیان ، قوری چای ، سهند اباد ، اجی چای و … هم رشد کند یعنی به میزانی که شهر رشد میکند باید به روستا هم توجه کرد.

 

DSCF7763

پیک هشترود: آیا ورزش کار هستید؟طرفدارکدام تیم داخلی وخارجی هستید؟

رشته اصلی ورزشی من والیبال هست هرچند در سالهای اخیر بدلیل مشکلات و گرفتاریها تنها به ورزش همگانی و عمومی مانند نرمش صبحگاهی و کوهنوردی و صخره نوردی و غیره توجه می کنم.

تیم مورد علاقه من تراکتورسازی میباشد تیم خارجی مورد علاقه من زیاد است اما عموما به علی پروین و لیونل مسی بازیکن بارسلونا علاقه دارم هرازگاهی که فرصت باشد به بازیهای این تیم نگاه می کنم.

 

پیک هشترود: خانواده از کاندیدا شدنتان اذیت نمی شوند؟

طبیعی است که خانواده ام هم اذیت میشوند و هم بزحمت می افتند ولی با عنایت به اینکه هدف مقدس خدمت به منطقه و مردم وکشور در پیش روی است با سعه صدر انرا تحمل می نمایند که جا دارد از خانواده ام بخصوص همسرم که در طول تاریخ فعالیتهای سیاسی ام همراه و همدم من بوده است تقدیر و تشکر نمایم.

 

پیک هشترود: غیرمنتظره ترین انتظارمردم ازشماچه می تواندباشد؟

همه انتظارات مردم عموما ناشی از دغدغه ها و دلسوزی هایشان به منطقه و کشور نشات می گیرد و باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد و منهم وظیفه دارم همه انها را بشنوم و در حد توان و قانون و امکانات دولت و کشور در رفع و براورده سازی انتظارات مردم تلاش کنم.

 

DSCF7765

پیک هشترود: در مورد یارانه های نقدی که دولت واریز می کند چه نظری دارید؟

من با واریز یارانه های به این شکل مخالف هستم معتقدم که اصل هدفمندی یارانه های یک طرح بسیار خوب اقتصادی و در راستای اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری بود که متاسفانه درست اجرا نشد اگر این طرح درست و قانونی اجرا میشد و طبق قانون یارانه به اقشار اسیب پذیر جامعه تعلق می گرفت و مازاد درامد ناشی از محل هدفمندی یارانه ها به بخش تولید تزریق میشد قطعا امروز وضع اقتصادی کشور مطلوب تر از وضع فعلی بود علی ایحال با عنایت به رفع تحریم ها و دوران پسا برجام امیدوارم که در فاز دوم با اجرای دقیق و قانونی هدفمندی یارانه اقشار اسیب پذیر جامعه بیشتر مد نظر قرار گیرند و از تولید و اشتغال حمایت جدی و موثر بعمل اید.

 

پیک هشترود: آیا آماده ی مناظره هستید؟

بله در هرجا و هرمکانی که نهادهای قانونی و ذیصلاح مهیا ببینند بنده اماده حضور و مناظره می باشم حتی در این راستا چندی پیش بنده پیشنهاد دادم که فرمانداری یکی از سالنهای ورزشی را اماده کند تمام مردم در انجا جمع شوند و نامزدها هر کدام به نوبت به ایراد سخن بپردازند تا مردم خوب بتوانند قضاوت کنند و درست تر تصمیم بگیرند.

 

پیک هشترود:ادامه خواهید داد یا انصراف خواهید داد درآینده؟

ادامه میدهم چرا که من متعلق به جامعه هستم و بخش اعظمی از این جامعه یعنی حدود ۵۱ درصد ان از برنامه ها و اهداف بنده حمایت کرده اند و من مجبورم برای تحقق شعارها و ارمانهای انقلابی و منطقه ای مانند وحدت ، خدمت بی منت ، توسعه متوازن در همه حوزه ها و ابعاد ملی و منطقه ای در خدمت مردم باشم و ادامه دهم و تا هر زمان که مردم بخواهند در خدمتشان خواهم بود و هر زمان هم نخواهند دست بوسشان خواهم بود و در کنارشان قرا خواهم گرفت.

 

DSCF7767

پیک هشترود: احساستان رانسبت به کلمات زیر به صورت کوتاه بیان کنید؟

نماینده: خدمتگزار مردم و کشور

هشترود: وطن مادری

پیک هشترود: رسانه ی صادق

مجلس: عصاره فضائل ملت

رقبای انتخاباتی : محترم

فتنه ۸۸ : بلائی که با تدبیر مقام معظم رهبری و حمایت قاطع مردم دفع شد

شورای نگهبان : حافظ قانون اسایس و مشروعیت قوانین

مقام معظم رهبری: فصل الخطاب ( پشتیبان ولایت فقیه باشید تا نظام و مملکت آسیب نبیند )

رد صلاحیت :معرفی بهترین ها برای بهترین انتخاب

تراکتور سازی: تیم ورزشی مورد علاقه از بعد ورزشی ، در بخش کشاورزی باید سهمیه مناطق ما را زیاد کنند

غلامحسین شیری : معلم بسیجی

۷اسفند: روز تحقق حماسه سیاسی

۸ اسفند: روز اغاز تلاش و استمرار سازندگی

ستاد انتخاباتی:  محل تجمع دلسوزان و دسلوختگان نظام و انقلاب و رهبری

 

پیک هشترود: اگراز شما بخواهند هزینه تبلیغات را صرف اشتغال در هشترود بکنید چه می کنید؟

این نگاه درست نیست هر چیزی یک جائی و مکانی دارد و اساسا تحقق یک انتخاب خوب و حضور حداکثری مستلزم تبلیغات است ، انتخابات بدون تبلیغات معنی و مفهومی ندارد لذا از نظر من تبلیغات در حد متعارف و معمول بسیار ضروری تر برخی مسائل است چراکه تبلیغات و انتخابات سرنوشت چهار ساله یک منطقه و یا کشور را رقم میزند سرنوشتی که همان اشتغال مد نظر شما با یک انتخاب درست میتواند به تحقق منتج شود هزینه تبلیغاتی بنده در حدی نیست که بتواند اشتغال مولد و پایدار ایجاد نماید.

 

پیک هشترود: در پست های قبلی خود چه خدمتی به هشترود داشتید؟

من در هر پستی که بوده ام حسب وعده ای که با خود و خدای خودم دارم روزانه هجده ساعتتلاش داشته ام برای همین در پستهای مختلف خود توانسته ام در حد توان خادمی مثمر ثمر برای جامعه و منطقه و کشورم باشم مثال در جهاد سازندگی ما در حوزه راهسازی و مدرسه سازی و ترویج و توسعه فرهنگ نظافت و بهداشت فعالیتهای خوبی داشتیم در کمیته امداد خودکفا کردن افراد تحت پوشش و بخصوص در زمینه فراهم اوردن امکان ادامه تحصیل خانواده های این افراد بی بضاعت تلاشهای بسیاری کردیم که منتج به تربیت نیروهای بسیار خوب در روستاها شد در نهضت سواد اموزی در دوره ای که بنده مدیر بودم ۵ برابر دوران قبلی شاهد رشد سواد اموزی در منطقه بودیم و اما در حوزه نمایندگی مجلس عملکرد بنده در قالب یک دی وی دی و یک کتابچه منتشر و در اختیار مردم عزیز قرار گرفته است.

 

DSCF7773

پیک هشترود: ژست انتخاباتی شما چگونه است؟

از میان مردم ، در بین مردم ، همراه مردم بقول شما ژست انتخاباتی بنده است.

 

پیک هشترود: آیا برای روز آخر تبلیغات سورپرایزی دارید؟

بله قطعا ، اما این سوپرایز از طرف بنده یا ستاد اینجانب نخواهد بود بلکه این مردم خواهند بود که همانند دوره قبلی با رای قاطع و بالای خود و حمایت حداکثری برخی ها را که شایعه سازی می نمایند را سوپرایز خواهد نمود.

 

پیک هشترود: نسبت به دوره ی قبل چه تفاوتی کرده ایدتا مردم به شما اعتماد کنند؟

در دین ما حدیثی است به این مضمون که مومن باید هر روزش متفاوت و بهتر از روز قبل باشد لذا بنده هم بر همین اصل سعی کرده ام با مطالعه و اموختن و مشارکت بیشتر در فعالیتهای سیاسی و اجتماعی بر تجارب خود بیافزایم و قطعا این چهار سال هم سابقه ارزشمندی برای اینجانب بود تا بیشتر و بهتر در خدمت مردم عزیز باشم.

 

پیک هشترود: صحبت پایانی ؟

ملت فهیم و شریف هشترود و چاراویماق همواره با حضور حماسی خود رد انتخابات مجلس نشان داده اند که از عاشقان واقعی نظام و رهبری و انقلاب هستند و قطعا امسال نیز با حضور حداکثری به ندای مقام معظم رهبری لبیک خواهند گفت بنابراین توصیه دوستانه من به مردم عزیز این است که در این چهار سال علیرغم همه کمبودها و کاستی هایی که همگان از ان مطلع هستید تلاشهای زیادی انجام شد و ریل گذاری توسعه هشترود و چاراویماق در حوزه های مختلف صنعتی و معدنی کشاورزی محقق گردید که نمونه ان دست یابی به عنوان انبار غله استان بعد از سالها چشم انتظاری بود که این مهم با وحدت و همراهی همدیگر یعنی مسئولین و شما مردم به سرانجام و فرجام نیک رسید لذا انشالله در هفتم اسفندماه امسال با حضور حداکثری خود و رای به استمرار و ادامه حرکت این قطار شتابان توسعه در مسیر ریل گذاری شده اش اجازه ندهیم تا اختلاف و باندبازی و رکود و عقب ماندگی مجددا بر منطقه حاکم شود ./.

و با تشکر از عوامل و مدیریت محترم رسانه خوب و صادق پیک هشترود

 

DSCF7781

پایان پیام/م.ا

 

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
  1. محمد گفت:

    انشالله مردم باوحدت وهمدلی شما را انتخاب خواهند کرد امیدوارم شما هم با تکیه بر خداوند متعال وتوجهات حضرت ولیعصر به نقا ط قوت خود ادامه ونقاط ضعف تان را ازبین برده تا رضایت مردم که رضایت حق تعالی است بدست بیاورید انشاا..

  2. شهروند گفت:

    همه ی آرزوهای هشترود و چاراویماق با پیروزی نماینده محترم و وحدت و اتحاد مردم برآورده خواهد شد . انشاالله

  3. روستاهی گفت:

    با سلام -انشاء الله معلم خوبم موفق می شوی