ساعت: ۲۲:۴۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۱۰/۱ شناسه خبر: 28880
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود در جلسه حمایت از حقوق مصرف کنندگان تاکید کرد؛

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود گفت: وجود انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان موجب ایجاد انظباط در فروش بین فروشندگان کالا یا عرضه کنندگان خدمات می شود.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، محمدرضا قهرمانپور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود در اولین جلسه انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده این شهرستان، گفت: انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده در سطح شهرستان در سلامت کامل برگزار گردید. در این دوره اعضای انجمن رشد چشمگیری داشت که نشان دهنده رشد و بالندگی آین مجموعه است . با شروع دور ه جدید انجمن امیدواریم اعضای جدید موفق تر از قبل عمل کنند.

 

وی بر ضرورت وجودی انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تاکید کرد و گفت: مصرف کننده شخصیت حقیقی یا حقوقی است که از کالا یا خدماتی با پرداخت بهای آن استفاده می‌کند و برای جلوگیری از گرانفروشی یا کم فروشی بوسیله فروشنده یا تولیدکننده یا عرضه کننده کالا یا خدمات لازم است تا تشکلی برای حمایت از حقوق مصرف کننده وجود داشته باشد که این امر به انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان سپرده شده است.

 

قهرمانپور وجود انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان را موجب ایجاد انظباط در فروش بین فروشندگان کالا یا عرضه کنندگان خدمات عنوان کرد و گفت: مهار تورم و وحدت رویه در بازار کالا و ثبات قیمتها و همچنین جلب اعتماد و اطمینان مصرف کنندگان از دیگر مزایای وجود چتر حمایتی برای مصرف کنندگان در بازار است .

 

قهرمانپور هدف از تشکیل انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان را حمایت از حقوق مصرف کننده در مقابل عرضه کننده کالا یا خدمات با قیمت مناسب و قانونی عنوان کرد و گفت: مسلماً اگر اعضای هیات مدیره و مدیران عامل بر اساس مفاد اساسنامه عمل کنند به بخش اعظمی از نیازهای مصرف کنندگان پاسخ خواهند داد .

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود با بیان اینکه هم مصرف کننده و هم تولید کننده با تشکیل انجمن موصوف تاثیر متقابل بر هم دارند افزود: بیشترین اثر گذاری آن را مصرف کنندگان به دلیل اطمینان حاصله از کالای مورد خرید با قیمت مناسب احساس خواهند کرد و بعبارتی اگر از کیفیت آن راضی نباشند به راحتی نسبت به تعویض یا کیفی سازی آن اقدام خواهند نمود و با رغبت بیشتری به خرید خواهند پرداخت و این امر اثر مستقیمی بر میزان فروش و عرضه کالای تولید کننده خواهد گذاشت لذا هر دو سود خواهند برد.

 

قهرمانپور اظهار کرد: روسای هیئت مدیره انجمن ها یک عضو کمیسیون نظارت هستند و لازم است نمایندگان این انجمن در جلسات مربوط به به بازار بعنوان یار و کمک حال سازمان حضور داشته باشند.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود تصریح کرد: بر اساس مصادیق حقوق مصرف کنندگان حق مشارکت در تدوین استانداردها، حق برخورداری از حمایت در قبال کالا و خدمات زیان آور، حمایت در برابر رویه های فریب کارانه، حق برخورداری از سلامتی و انجمن، اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در خصوص کالا و خدمات، جبران خسارت وارده به مصرف کننده و سایر حقوق تدوین شده در این قانون از حقوقی است که این انجمن در محوریت کاری خود قرار خواهد داد.

 

لازم به ذکر است دومین دوره انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان مدتی است در هشترود فعالیت خود را آغاز کرده و در راستای جبران خسارت های وارده ناشی از مصرف کالا و خدمات، حمایت در برابر رویه های فریب کارانه، حمایت از بازار رقابتی و ضد انحصار و آموزش برای افزایش تخصص و مهارت در انتخاب کالاها و خدمات تلاش خواهند کرد.

 

گفتنی است، مهدی اسمعیل نژاد، صمد غلامی،‌ رسول شمسی، علی عباسیان، محمد غلامی به عنوان اعضا هیئت مدیره و هادی اکبرپور هم به عنوان بازرس در این انجمن فعالیت می کنند.

 

۰۸

 

۰۹

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده