ساعت: ۱۸:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ شناسه خبر: 20366
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود در گفتگو با پیک هشترود:

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود گفت: فرش هشترود قابلیت تبدیل به برند را دارد و تبلیغات در این زمینه نیز نوعی سرمایه گذاری است و باعث ایجاد اشتغال پایدار در منطقه می شود.

Print Friendly

محمدرضا قهرمانپور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود گفت: اشتغال می تواند از خانه ها آغاز شود و صنعت فرش هم یکی از همین زمینه هاست که می شود روی آن سرمایه گذاری کرد.

وی اظهار کرد: ۲ هزار نفر قالیباف در شهر و روستاهای هشترود مشغول به فعالیت هستند که نیاز است اتحادیه بافندگان فرش نسبت به ساماندهی این بافندگان تلاش جدی داشته باشد.

قهرمانپور افزود: آموزش فرشبافان، تامین مصالح اولیه آنها و بازاریابی برای محصولات نهائی می تواند وضعیت بافندگان فرش را بهتر سازد و کیفیت فرش هشترود را نیز بالا ببرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود تصریح کرد: فرش هشترود قابلیت تبدیل به برند را دارد و تبلیغات در این زمینه نیز نوعی سرمایه گذاری است و باعث ایجاد اشتغال پایدار در منطقه می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه فرش در هشترود نیز تاکید کرد: ایجاد اشتغال و درآمد پایدار، حذف واسطه ها، انسجام فرشبافان، سهولت در خرید مواد اولیه و ایجاد رونق گردشگری و اقتصادی در منطقه می تواند بخشی از نتایج برپائی این نمایشگاه در هشترود باشد.

محمدرضا قهرمانپور با اشاره به توزیع فرم های جمع آوری اطلاعات بافندگان فرش در هشترود نیز خاطرنشان کرد: این فرم ها برای جمع آوری اطلاعات بافندگان فرش در منطقه در حال توزیع است تا بتوانیم با آمار دقیق تری برنامه ریزی کنیم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود ادامه داد: با ایجاد نمایشگاه فرش در هشترود می توان صنایع جنبی مانند پرداخت زنی، شیرازه زنی، رنگ رزی و نقشه کشی نیز ایجاد شود تا بافندگان فرش در چنین مواقعی به شهرهای همجوار نروند.

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم از فرش حمایت کنیم باید دست بافنده را بگیریم. در این راستا نیز آماده ارائه خدمات به بافندگان فرش در شهرستان هستیم.

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده