ساعت: ۰۲:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۴/۱۱ شناسه خبر: 17788
یک کارشناس مسائل اقتصادی در تشریح وضعیت صنعت هشترود:

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: مدیران مرتبط استانی و کشوری در موضوعات محرومیت زدائی اراده واقعی ندارند و تنها چیزی که از این مدیران نصیب شهرستان شده یک سری تعریف و توصیف های عامه پسند بوده است.

Print Friendly

محمدرضا قهرمانپور کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود در مورد وضعیت صنعت شهرستان هشترود گفت: در دهه های گذشته که اقتصاد و به تبع آن صنعت، دولتی بود، علیرغم وجود منابع عظیم معدنی شهرستان هشترود نتوانست هیچ گونه سهمی از بخش صنعت برخوردار باشد.

شهرستان هشترود در دوره های مختلف در جذب امکانات ضعیف عمل کرده است.

وی اظهار کرد: در دوره هائی هم که بحث محرومیت زدائی از مناطق کم برخوردار سرلوحه سیاستهای اقتصادی دولتها بود و انواع تسهیلات با بهره کم در قالب تبصره ۳ و وجوه اداره شده تسهیلات ارزی برای سرمایه گذاران در مناطق محروم با کمترین بوروکراسی اداری اختصاص یافت باز هم شهرستان هشترود بهره مناسبی از این بذل و بخشش ها نتوانست ببرد.

این کارشناس اقتصادی افزود: در موضوع سیاست عدالت اقتصادی و صنعتی و در موضوعات متعدد حمایتی دولتها و برگزاری سه نوبت همایش سرمایه گذاری و تلاش بی وفقه مدیران ارشد شهرستانی تا بحال نتوانسته تحول قابل قبولی در عرصه صنعت به وجود آورد.

عدم اراده واقعی مدیران مرتبط استانی و کشوری در موضوعات محرومیت زدائی.

قهرمانپور در مورد علل عقب ماندگی هشترود در زمینه صنعت نیز تصریح کرد: عدم اراده واقعی مدیران مرتبط استانی و کشوری در موضوعات محرومیت زدائی. تنها چیزی که از این مدیران نصیب شهرستان شده یک سری تعریف و توصیف های عامه پسند بوده در حالی که می توانستند با بخشودگی مالیاتی انگیزه ایجاد کنند.

وی ادامه داد: عدم توجه مدیران شهرستانی به زیرساختهای صنعتی بدین معنی که سرمایه گذار دعوت می شود اما بسته سرمایه گذاری اعم شهرک صنعتی، آب، برق و سایر امکانات آماده نشده بود. بدیهی است که در این صورت سرمایه گذار رغبتی برای سرمایه گذاری نخواهد داشت..

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: البته در دوسال اخیر با تلاشهای نماینده و فرماندار شهرستان زیرساختهای سرمایه گذاری به خصوص موضوع کمبود برق مرتفع شده و اگر شرایط عمومی اقتصاد کشور بهبود یابد طرح های صنعتی زیادی در این شهرستان ایجاد خواهد شد. دورنمای سرمایه گذاری نیز روز به روز با تکمیل واحدهای در حال احداث روشن تر می شود.

مدیران استانی به سرمایه گذاران شهرستانی اعتقادی ندارند.

قهرمانپور همچنین تاکید کرد: عدم اعتماد مدیران استانی به سرمایه گذاران شهرستانی و علاقه مفرط به تمرکز صنایع در مرکز استان، نامگذاری شهرستان در تقسیمات اقتصادی به منطقه کشاورزی و غفلت از سرمایه گذاری در سایر بخشها، تمرکز امکانات و سوق دادن اعتبارات به مرکز استان و عدم حمایت جدی از سرمایه گذاران صنعتی شهرستان از دیگر علل عقب ماندگی هشترود در بخش صنعتی است.

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
  1. سلام :

    وقتی سخنی از دل برمی اید لاجرم بر دل مینشیند وقتی حرف و صنعت به میدان میاید شنیدن حرف صنعت مردان ارزشش را دارد ولی وقتی میبینیم کسانی از صنعت هشترود حرف میزنند که نمیدانند صنعت را با چه سینی مینویسند دلگیر میشویم ممنون جناب اقای قهرمانپور

  2. علي خيري گفت:

    مدیران بومی منطقه هشترود ازجان ودل جهت پیشرفت وتوسعه وترقی منطقه مایه می گذارند .واقعاً خسته نباشید