ساعت: ۱۰:۱۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۳/۱۹ شناسه خبر: 16327

در ظاهر امر آنچه که مسلم است این مسمومیت در هتل محل اقامت این زائران رخ داده است اما نوع مسمومیت آن ها به طور دقیق اعلام نشده است هر چند که بررسی های به عمل آمده حاکی از مسمومیت با نوعی از سم های حشره کش است.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا روز شنبه رسانه های شهر مشهد اخباری را منتشر کردند که از مرگ تعدادی از زائران و مسافران عربستانی در مشهد مقدس خبر می داد.

 

در این گزارش های منتشر شده اعلام شد زائران این کاروان عربستانی دچار مسمومیت های شدیدی  شده و ۴ نفر از اعضای آن نیز به دلیل شدت مسمومیت، با مرگ روبرو شده اند.

 

با این وجود در ظاهر امر آنچه که مسلم است این مسمومیت در هتل محل اقامت این زائران رخ داده است اما نوع مسمومیت آن ها به طور دقیق اعلام نشده است هر چند که بررسی های به عمل آمده حاکی از مسمومیت با نوعی از سم های حشره کش است.

 

 

رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و داروی کشور روز دوشنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه وزارت بهداشت با ستاد فرمان اجرایی امام (ره) به خبرنگاران گفت: سایر اطلاعات امنیتی و اطلاعاتی در مورد مسمومیت زائران عربستانی باید بررسی شود اما حداقل نتایج این است که استفاده از سم غیرمجاز تخلف بوده است.ضمن اینکه استفاده از این سم محرز است.

 

وی تاکید کرد: آزمایش ها نشان می دهد که برای سم پاشی از سم های غیرمجازی استفاده شده است که اصلا نباید در این گونه مکان ها استفاده شود.

 

دیناروند تصریح کرد: این سم ، تصعید شده و بخارش حشرات موذی را از بین می برد و وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بارها اعلام کرده اند که این سم غیرمجاز است.

 

العربیه دست به کار شد!/ رسانه وهابی: مسمومیت عمدی است

 

در حالی که هنوز جزئیات این حادثه به طور کامل مشخص نشده و برخی از شواهد نیز عمدی بودن این حادثه را رد می کند، سایت شبکه وهابی-تکفیری العربیه اعلام کرده که این مسمومیت عمدی است!

 

 

این رسانه حامی گروه های تروریستی تلاش کرده است که با تیتر “مسمومیت عمدی” القا کند که این حادثه با برنامه ریزی قبلی صورت گرفته است!
این ادعای العربیه در حالی مطرح می شود که وزارت بهداشت عمدی بودن این حادثه را به کلی رد کرده است.

 

استارت سم پاشی در شبکه های اجتماعی

 

رسانه ای شدن این حادثه در حالی به روز سوم خود نزدیک می شود که در برخی از شبکه های اجتماعی پیام های منتشر می شود که مدعی مقابله به مثل بودن اقدام بودن مرگ زائران مشهد در برابر حوادث فرودگاه جده است!

 

برخی از پیام هایی که منتشر شده حاکی از تلاش هایی برای اتصال حادثه مشهد با حوادث فرودگاه جده است به این صورت که تلاش می شود مرگ زائران عربستان را به نوعی مقابله به مثل اقدامات پلیس فرودگاه جده اعلام کنند.

 

همانطور که در حوادثی دیگری مانند مرگ یک دختر مهابادی که اخیرا رخ داد، جریان های وهابی-تکفیری تلاش کردند از طریق شبکه های اجتماعی بازار شایعات را داغ کنند، در موضوع حادثه مشهد نیز این اقدام از طریق شبکه های اجتماعی در حال صورت گرفتن است. اقدامی که بی ارتباط با دشمنی جریان وهابی-تکفیری با اماکن مذهبی و اعتقادات مذهبی مسلمانان اعم از اهل سنت و شیعه نیست.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده