ساعت: 08:56 منتشر شده در مورخ: 1394/03/17 شناسه خبر: 16148
معاون پرورشی آموزش و پرورش هشترود:

معاون پرورشی آموزش و پرورش هشترود گفت: در خصوص برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان حدود ۱۲ پایگاه تابستانی ثابت و کانون تربیتی در هشترود فعال می‌شود و برای تابستان برنامه‌ها و فعالیت‌های ویژه تمام وقت دارند.

غلامرضا درویشی معاون پرورشی آموزش و پرورش هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود با اشاره به اهمیت اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان گفت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از متولیان این امر برای تابستان دانش‌آموزان که مدت اوقات فراغت آنها زیاد است، برنامه‌ریزی‌هایی را انجام می‌دهد.

وی اظهار کرد: فعال کردن پایگاههای تابستانی ثابت و کانون‌های فرهنگی تربیتی از جمله مهم‌ترین اقدامات معاونت پرورشی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان است و در این خصوص حدود ۱۲ پایگاه تابستانی ثابت و کانون تربیتی در هشترود فعال می‌شود و برای تابستان برنامه‌ها و فعالیت‌های ویژه تمام وقت دارند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش هشترود افزود: فعال کردن پایگاه‌های تابستانی مدارس دارای امکانات فیزیکی و مجازی مناسب از برنامه‌های دیگر برای اوقات فراغت دانش‌آموزان است و در این پایگاه‌ها کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و هنری برگزار می‌شود.

درویشی تصریح کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی دیگر از ظرفیت‌های آموزش و پرورش در تابستان است که برای جذب دانش‌آموزان ابتدایی فعالیت می‌کنند. همچنین بسیج دانش‌آموزی نیز پایه‌گذار اردوهای بسیج سازندگی در ایام تابستان به فعالیت در مناطق محروم می‌پردازند و طی این اردوی سازندگی در آبادانی و بازسازی مدارس ایفای نقش می‌کنند، البته در این طرح حق‌الزحمه‌ای به دانش‌آموزان و معلمان پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: استفاده مطلوب و برنامه ریزی شده از اوقات فراغت حتی برای دانش آموزانی که به عللی در بعضی از دروس تجدید شده اند باعث نشاط و سرزندگی که یکی از شاخص های بهداشت روانی است می گردد و قدرت یادگیری و نگاهداری ذهنی در آنها افزایش می یابد.

درویشی خاطرنشان کرد: همه فعالیتهای این اداره به منظور تحقیق علمی تحصیل و مدرسه تعطیل می شود اما تربیت تعطیل نمی شود، است اما والدین نیز باید برای تابستان فرزندانشان برنامه داشته باشند و به برنامه های تابستانی ارائه شده نیز اهمیت قائل شوند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش هشترود ادامه داد: سعی شده در این کلاسها از مربیان مجرب و با بهترین امکانات استفاده شود و مدت آنها نیز ۸ هفته فعال است. برای برخی از رشته ها نیز گواهی پایان دوره صادر خواهد شد.

وی گفت: در زمینه برگزاری کلاسهای تابستانی با کمیته امداد، تبلیغات اسلامی و اداره ورزش و جوانان تعامل خوبی داریم و سعی کرده ایم با همکاری همدیگر کیفیت این دوره ها را افزایش دهیم.

پایان پیام/م.ا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
 1. ب .ا گفت:

  سلام با تشکر از مدیریت و کارکنان اموزش و پرورش بلاخص دوست عزیزم اقای درویشی معاونت محترم پرورشی منطقه هشترود

 2. مربی پرورشی گفت:

  جناب معاون پرورشی
  کسب رتبه ها فقط به خاطر آموزش های آزاد یا استعداد خود دانش آموزان است .
  کدام کلاس در زمینه های رتبه آورده شده برگزار شده است!!!!!!!!!!

 3. علي خيري گفت:

  خلاقیت دانش آموزان وکسب مقام آنان درسطح استان ازافتخارات آموزش وپرورش است ازجمله دانش آموزان دبیرستان نمونه شهیدباهنر به مدیریت آقای احد شمسی
  تاج افتخارتان درعرصه علم ودانش وفرهنگ وهنر مرصع بادا