ساعت: ۱۱:۰۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۲/۱۱ شناسه خبر: 13781
بخشدار نظرکهریزی:

ناصر نادری گفت: وظیفه همه مردم است که از قشر زحمت کش معلمین قدر دانی نمایند.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، ناصر نادری بخشدار نظر کهریزی در اولین جلسه شورای اداری این بخش ضمن تبریک مراسمات اردیبهشت ماه و رجب المرجب خصوصا میلاد پر برکت حضرت علی بن ابیطالب (ع) و روز پدر و هفته معلم گفت: وظیفه همه مردم است که از قشر زحمت کش معلمین قدر دانی نمایند. نمونه بارز این معلمین استاد شهید مرتضی مطهری بود که با تلاش مضاعف توانست با تالیفات گرانبها گامهای موثری در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بردارد.

وی اظهار کرد: تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش  درآمد.

نادری افزوذ: معلم، ایمان را بر لوح جان و ضمیرهای پاک حک می کند و ندای فطرت را به گوش همه می رساند. همچنین سیاهی جهل را از دل ها می زداید و زلال دانایی را در روان بشر جاری می سازد.

بخشدار نظرکهریزی ادامه داد: در این مسیر مقدس ، بزرگانی همچون علامه شهید استاد مرتضی مطهری گام نهاده اند که نامشان بر تارک زمان می درخشد . شهید مرتضی مطهری  یکی از آن معلمان راستین است که با نگاه  ترکیبی  به همه معارف بشری نظر می کند و تمامی تلاشهای علمی و عملی را  مقدمه ای برای عبادت می داند و با شهادت، عبادت عملی و علمی خود را کامل می سازد. به همین مناسبت روز شهادت این بزرگ مرد فرزانه را روز معلم نامگذاری کرده اند.

نادری در ادامه به برگزاری مراسم تجلیل از فرهنگیان پیشکسوت که در سالهای دور در بخش نظر کهریزی به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم پرداخته اند اشاره کرد و افزود: این برنامه ۱۶اردیبهشت روز چهار شنبه در شهر نظر کهریزی برگزار می گردد. که با برنامه های فرهنگی هنری همراه خواهد بود.

پایان پیام/اسماعیل رحیمی

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده