ساعت: ۲۰:۴۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱ شناسه خبر: 10806

شهرستان هشترود فاقد اداره هواشناسی است و نام ان نیز در سایت اداره کل هواشناسی وجود ندارد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، وضعیت بد و کاهش دمای ناگهانی هوا و پیگیری خبرنگار این سایت برای اطلاع از وضعیت ساعات آتی هوا باعث شد تماسی با چند تن از مسئولین مربوط برای گرفتن اطلاعات لازم گرفته شود اما همه آنها اطلاعات کافی نداشتند.

تنها منبع برای هواشناسی هشترود چند دستگاه در محوطه فرمانداری این شهرستان است که به صورت آنلاین به اداره کل هواشناسی استان متصل است و برای دریافت وضعیت هوا باید با استان و آن هم در ساعات اداری تماس گرفت.

حال در وضعیت های اضطراری مانند دیشب منبعی برای دریافت دقیق وضعیت هوای هشترود وجود ندارد. این در صورتی است که اکثر شهرستانهای استان اداره هواشناسی دارند و بنا به گفته یک منبع موثق برای ایجاد این ایستگاه در هشترود به ۳ هزار متر زمین نیاز است.

گذشته از هرچیز وجود چنین مرکزی در هشترود لازم است و عدم توجه کافی مسئولین به این نکته قابل توجه است.

اما نکته قابل تامل تر این است که در سایت سازمان هواشناسی نیز نام هشترود غایب است و لازم است مسئولان این مورد را نیز پیگیری کنند. در عصر کنونی که مسافران برای سفر از قبل وضعیت هوا و راهها را بررسی می کنند نبود نام هشترود در سایت این سازمان قبال توجیه نیست و نیاز اهتمام فوری و جدی مسئولان است.

 

نبود هشترود در سایت سازمان هواشناسی

 

Untitled-1 Untitled-10

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
 1. رهگذر گفت:

  سلام بهترین مکان برای ایجاد اداره هواشناسی در هشترود زمینهای بایر که مطلق به دولت واموال عمومی است مثلا روبروی ترمینال راهی که به رودخانه آغبلاغ می رود روبروی جایی که شهرداری درخت هم کاشته است زمین مربوط به جنگلبانی است بیش از ۵هکتار است هیچ کاری هم صورت نمی گیرد بایک هماهنگی بین بخشی ومقداری دلسوزی + پیگیری لازم میشود بهترین استفاده رابرد این شناخت بنده بود شاید ازای قبیل زمینها هم بیشتر یافت شود

 2. هشترودي گفت:

  سلسلام
  نماینده اداره هواشناسی و رئیس ایستگاه چپنی اقای جبار نورالهی دهیار چپنی هست که وقتی حقوقش رو نمیدن اونم گزارش نمیده

 3. ع- ج گفت:

  با سلام
  اتفاقا بنده می خواستم مقاله کوتاهی در این زمینه به پیک هشترود ارسال کنم .
  واقعا نبود اداره هواشناسی در شهرستان هشترود باعث شده که برای انجام تحقیقات اقلیمی در مورد این شهرستان از داده های هواشناسی مناطق همجوار استفاده شود . نبود اداره هواشناسی باعث حذف نام هشترود از نقشه های اقلیمی استان شده است . وجود اداره هواشناسی برای منطقه ای که قطب کشاورزی استان محسوب می شود ، ضرورری است .

 4. صمد جمشیدی (اهل سلطان آباد سهند) گفت:

  با سلام .مشکل از زمین و زمان نیست برادر مشکل از سیاست زدگی و نبود نگاه توسعه گرانه و اقتصادی و نبود وجدان کاری . پای کار نبودن مسئولان و رؤسای ادارات هشترود . برخی رؤسا حتی روستاها را نمی شناسند اداره آبیاری ازپشت میزش بلند نمی شود تا از روستاهای خسارت دیده از سیل دو سال گذشته بازدید نماید حتی نقشه مسیر رودخانه قررانقو را در برخی روستا ها ندارد از یک صد سال گذشته قررانقو به امان خداست و هر سال از یک مسیر حرکت می کند و باغات اطراف را نابود می کند آنوقت رئس آبیاری هشترود اولین حرفش : پول نداریم .است اگر پول ندارید اختلاس های هزاران میلیاردی چطور انجام می شود آقای اساندار در خداآفرین موعظه فرمودند که …باید کاری … که روستائیان راحت زندگی کنند . من می گویم : جناب مهندس وقتی رئس اداره بیکار نشسته و پول ندارد برای انجام وظیفه ی خودش و روستا را نمی شناسد چرا عوام فریبی می کنید . حرف زیاده به کدام آدم خود را به خواب زده باید گفت. نبود هواشناسی هم نمونه ای از رسیدگی و راحت رندگی کردن روستائیان از نظر استاندارمحترم است ؟