گروه: ایران و جهان

یک کارشناس کشاورزی:

۷ میلیون تن گندم نصیب دلالان شد/ چرا دولت نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام نمی‌کند؟

محمد آزاد، یک کارشناس حوزه کشاورزی گفت: آخرین آمارها حاکی از تحویل تنها ۸ میلیون تن گندم کشاورزان به نمایندگان دولت است؛ در حالی که حدود ۱۵ میلیون تن گندم کاشته شده است تنها حدود ۶۰ درصد این مقدار توسط دولت خریداری شده و کشاورزان حدود ۷ میلیون تن گندم خود را تحویل دولت ندادند.

۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲

“جاهلیت مدرن”؛ روی دیگر غرب متمدن/ پروژه اسلام هراسی؛ به دنبال جلوگیری از نفوذ اسلام است

اساتید حوزه و دانشگاه معتقدند که آنچه غرب را به شدت نگران کرده است، دامنه قدرت نرم در اسلام است که علی رغم تبلیغات پرحجم و گسترده در غرب در حال نفوذ است و جالب است که این نفوذ در میان لایه ها و طبقات روشنفکر و نخبگان بیش از اقشار دیگر است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳

نامه فعالان فضای مجازی به مجلس درباره کارنامه پراشکال وزیر ارتباطات

در پی سهل انگاری و بی توجهی وزارت ارتباطات به استقلال در فضای مجازی و همچنین راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، جمعی از فعالان فضای مجازی شکایتی از آذری جهرمی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارسال کردند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

تلاش مجلس برای کاهش دغدغه‌های معیشتی مردم/ طرح‌هایی برای رونق تولید و تعادل قیمت‌ها

نماینده کنگاور در مجلس با بیان اینکه متاسفانه در شرایط فعلی بازار هم شاهد کمبود اجناس و کالاها هستیم و هم قیمت‌ها به صورت روزانه اضافه می‌شود گفت: شرایط به گونه‌ای است که باید بکوشیم گرانی در بازار بیش از این افزایش پیدا نکند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳

مهریه‌های بالا و افزایش قمیت سکه؛ دو عامل فروپاشی نظام خانواده / پرداخت حتی یک سکه مهریه در ماه از توان برخی افراد خارج است

عنابستانی در گفت وگو با دانا اظهار کرد: مسأله افزایش قیمت سکه باید باعث شود تا به سمت ازدواج آسان حرکت کنیم و این ازدواج مورد تایید ائمه اطهار(ع) است.

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷

ریزش بورس تا کجا ادامه دارد؟/ دو پیام مهم دولت به بازار سرمایه

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه روند نزولی این روزهای بورس شاید تا سه ماه آینده ادامه یابد، گفت: دولت با تصمیمات جدید خود دو پیام مهم برای بازار سرمایه ارسال کرد که این دو تصمیم در جهت معکوس سیاست‌های حمایتی از بازار سرمایه بود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶

وقتی همه تحلیل‌ها در اصلاحات به مذاکره با “کدخدا” ختم می شود/ چرا اصلاح طلبان واقعیت را به جامعه نمی گویند؟

اصلاح طلبان این روزها با ارسال سیگنال های منفی سعی می کنند که کشور را در حوزه سیاسی دوباره به جریان مذاکره با کدخدا هدایت کنند و حتی از بی ربط ترین موارد برای رسیدن به این موضوع استفاده می کنند و آب جریان اصلاحات همواره به جوی مذاکره ریخته می شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷

تذکر جدی دستگاه های امنیتی به سازمان بورس در خصوص سلاطین سینگال/ مردم فریب «در باغ سبز» را نخورند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عده‌ای در این وضعیت بازار سرمایه اقدام به ارسال و ترویج سیگنال‌های کاذب می‌کنند و قیمت سهم‌ها را غیرواقعی بالا می‌برند، گفت: این موضوع این قدر حساس شده که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی به سازمان بورس و فعالان بازار سرمایه تذکر دادند و لازم است اقدام جدی برای این موضوع انجام شود.

۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹
ماسک اجباری، سلامت و درآمد؛

سایه سنگین کرونا بر مایحتاج مردم!

رئیس جمهور در جلسه امروز ستاد ملی کرونا گفت: “اگر کسی ماسک نزد اداره‌های دولتی خدماتی به او ندهند و اجازه سوارشدن بر مترو و اتوبوس را هم به آن‌ها ندهید. اگر هم به محل کار آمدند آنان را برگردانید و غیبت برایشان رد کنید.”

۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۸
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی:

کمبود واکسن دامی نداریم/ تب‌برفکی؛ بی‌خطر برای انسان

بهداد گفت: واکسن بیماری تب‌برفکی به مقدار لازم در استان موجود است و دغدغه‌ای از این بابت نداریم البته وضعیت کرونا و بسته بودن مرزهای کشور نگرانی‌هایی را از بابت تامین واکسن به وجود آورده بود.

۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱

نیروهای مسلح در خط مقدم مبارزه با کرونا چه کردند؟/ میدان جهاد تازه برای قوای نظامی ایران

نیروهای مسلح در کشور ما تفاوت‌هایی با دیگر کشورها دارند، نیروهایی که علاوه بر دفاع همه جانبه از مرزهای ایران اسلامی، مردم را در حوادث گوناگونی مانند سیل، زلزله و هر حادثه دیگری همراهی می کنند.

۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۴