گروه: ایران و جهان

آخرین پیگیری‌ها در پرونده ترور شهیدان سلیمانی و فخری زاده/ وضعیت پرونده همدستان «زم»/ محکومیت ۲۶ هزار میلیاردی دولت آمریکا در پرونده شهروندان آسیب‌دیده

سخنگوی دستگاه قضا در ارتباط با پیگیری حقوقی و قضایی پرونده ترور شهید سلیمانی و فخری زاده گفت: پرونده تروریستی شهید سلیمانی و همراهان در دادسرا در شرف تکمیل است به زودی کیفرخواست افرادی که در جنایت نقش داشتند، صادر می شود.

5 ژانویه 2021 - 11:44
فشار افکار عمومی برا خرید واکسن کرونا؛

خرید واکسن کرونا، آری یا خیر؟!

خبر خرید واکسن کرونا توسط کشورها و اخبار ضد و نقیض از زبان مسئولان کشورمان این روزها سلامت روانی مردم را دچار تنش کرده است.

15 دسامبر 2020 - 08:37

افزایش وابستگی بودجه ۱۴۰۰ به نفت/ آیا روحانی لایحه بودجه را خوانده است؟ +نمودار

اظهاراتی که حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت درباره ویژگی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ بیان کرد نشان می‌دهد وی اصلا لایحه بودجه را نخوانده است.

10 دسامبر 2020 - 08:50

گاف مضحک «ربع پهلوی» درباره روز کشتار دانشجویان/ تاثیر واقعه ۱۶ آذر بر جنبش دانشجویی و استکبار ستیزی ملت ایران

حرکت اعتراضی دانشجویان با واقعه ۱۶ آذر به سمت استکبار ستیزی رفت؛ در واقع نگاه دانشجویان به حکومت پهلوی پس از ۱۶ آذر به گونه‌ای بود که از یک سو آن را دست نشانده استکبار به ویژه آمریکا می‌دانستند و از سوی دیگر سرکوبها و استبداد حکومت را نشانه همراهی و حمایت آمریکا تلقی می‌کردند.

6 دسامبر 2020 - 10:38
گزارشی از بررسی کاهش عمر زندگی‌های مشترک؛

ازدواج‌های ناآگاهانه؛ تبی که زود سرد می‌شود/ طلاق؛‌ منفوری متأثر از عدم مسئولیت‌پذیری و غفلت از آموزش‌های لازم

عمر زندگی‌های مشترک در چند سال اخیر به اندازه ای کوتاه شده است که با گذشت مدت کوتاهی از آغاز زندگی، زوج ها به خط پایان رسیده و طلاق به انتخاب اول در رویارویی با چالش های زندگی مشترک تبدیل شده است.

5 دسامبر 2020 - 11:30

طرح‌هایی که با نیاز واقعی مردم فرسنگ‌ها فاصله دارند/ دولتمردان درباره احتیاجات مردم نیازسنجی می‌کنند؟

این روزها که کشورمان در حوزه های مختلف نیازمند موارد اولیه مانند مسکن و معیشت خود است طرح هایی مانند «تاکسی هوایی» نه تنها نمی تواند مشکلی از آنها را حل کند بلکه باعث پاشیدن نمک بر روی زخم های آنها می شود.

15 نوامبر 2020 - 09:22

تبعات یک‌ساله افزایش قیمت بنزین؛ وعده‌های دولت چه بود و چه شد؟ +جدول و نمودار

مسئولان دولت در سال گذشته بارها تاکید کردند که افزایش قیمت بنزین برای رفع کسری بودجه دولت نبوده و صرفا با هدف توزیع درآمد حاصل از آن در بین اقشار متوسط و کم‌درآمد و ارتقای سطح معیشتی آنها بوده است.

14 نوامبر 2020 - 09:40

توافق ارمنستان با روسیه و آذربایجان برای اتمام جنگ قره‌باغ

«نیکول پاشینیان»، نخست‌وزیر ارمنستان بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) اعلام کرد توافقنامه‌ای را با روسیه و جمهوری آذربایجان برای پایان دادن به جنگ در قره‌باغ امضا کرده است.

10 نوامبر 2020 - 08:50

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟

تحقق شبکه ملی اطلاعات از جمله راهکارهای اساسی جهت مقابله با پدیده کودک آزاری اینترنتی در بستر بازی های آنلاین و ابزار چت در فضای مجازی محسوب می شود.

7 نوامبر 2020 - 10:09

ترامپ یا بایدن؛ برای ایران چه فرقی دارد؟/ نظر کارشناسان درباره تحولات آمریکا

درحالی که تحولات انتخابات آمریکا به لحظات حساس خود رسیده است کارشناسان اعتقاد دارند که گره زده منافع کشور به انتخابات آمریکا مشکلی را حل نخواهد کرد.

4 نوامبر 2020 - 11:07
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا:

مردم آماده محدودیت های بیشتر باشند/۷ برنامه وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای محدودیت‌های بیشتر، مردم باید آمادگی داشته باشند.

1 نوامبر 2020 - 08:57