گروه: ایران و جهان

نامزدهای انتخاباتی با کسب حداقل ۱۵ درصد آرای مجاز به کسب کرسی استانی شدند

نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب کرسی استانی و تناسبی توسط نامزدهای انتخاباتی در پی اخذ حداقل ۱۵ درصد آرای صحیح مأخوذه آن حوزه موافقت کردند.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
گزارشی از مجاهدت‌های خاموش برای حراست از اسلامیت و جمهوریت نظام؛

نقش سربازان گمنام امام زمان(عج) در برقراری امنیت/ نگاهی به عملکرد دستگاه اطلاعاتی در سالی که گذشت

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان یک سرویس اطلاعاتی بی‌مانند در جهان، نقش ممتاز و برجسته‌ای را در راستای صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی در عرصه بین‌المللی بر عهده داشته است.

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
داغ‌های مجازی؛

تنها کسی که حق شکایت از مهران مدیری را ندارد!/ داغ شدن هشتگ “باز هم بسیج” در میان کاربران توئیتر

اولین داغ‌های مجازی آناج در سال ۹۸ به موضوع انتصاب یک فعال فتنه، سیل در کشور و کمک‌های نیروهای سپاه و بسیج و برخی حواشی سیل اخیر پرداخته است.

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
اندر احوالات برنامه‌ریزی‌های دولت؛

صف‌هایی برای تحقیر!

ایجاد صف‌های طولانی گوشت و شکر و تحقیر مردم جزئی از پروژه‌ی ناراضی‌سازی مردم است که برخی در داخل نیز دانسته و ندانسته به این مساله دامن می‌زنند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵

۲ رکورد جهانی سپاه با رزمایش چشمگیر «الی بیت المقدس»/ بزرگترین ناوگان پهپادهای «بال پرنده و رادارگریز» در اختیار ایران +عکس

حضور ۵۰ پهپاد از نوع بال پرنده رزمی و رادارگریز در رزمایش اخیر سپاه نشان داد که هم اکنون بزرگترین ناوگان پرنده های رزمی از این کلاس در جهان، در اختیار جمهوری اسلامی ایران است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵

منافعی که از کانال بی اعتمادی به اروپا تامین می‌شود/ اینستکس چگونه پیمان‌های پولی دوجانبه را به حاشیه برد؟

مسئولین دولت در طول هشت ماه مذاکره برجام اروپایی نسبت به اروپا ابراز اعتماد و حسن ظن کرده است، در صورتی که اروپا نشان داده است قابل اعتماد نیست. بنابراین دولت باید نسبت به اروپا بی‌اعتماد باشد و این بی‌اعتماد در رویکرد دولت نسبت به اروپا متبلور شود.

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
التهاب در بازار فروکش نمی‌کند؛

بازارِ داغ شایعات و تلاطم در زندگی مردم/ چرا دولت پاسخگو نیست؟

این روزها مردم و بازار بیش از هرچیزی نیازمند آرامش هستند در حالیکه بازار داغ شایعات و عدم پاسخگویی دولت این آرامش را سلب کرده است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱

پیوستن به پالرمو وCFT چگونه منجر به کوچک‌تر شدن سفره مردم می‌شود؟

نگاه‌ها امروز به مجمع تشخیص مصلحت نظام است که تسلیم فشارهای داخلی و خارجی شده و با تایید پالرمو وCFT راه را بر کوچک شدن سفره مردم باز می کند یا با قاطعیت جلوی فشار بر معیشت مردم را می‌گیرد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
پیامد استعفاهای جنجالی وزرای کلیدی روحانی؛

آیا پروژه «نمی‌گذارند» وارد فاز جدیدی شده است؟

استعفای دیشب ظریف را می‌توان پروژه ۴ سال پیش دولت نامید، این پروژه قرار بود در صورت مخالفت ارکان نظام با برجام کلید بخورد!

۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
مسئولانی که خود را به خواب زده‌اند و فریادهایی که به جایی نمی‌رسد!

دام قاچاقچیان برای سفره مردم/ هر دم از این باغ بری می رسد؛ این بار پیش‌فروش دام متولدنشده در کشور!

افزایش بی‌رویه قیمت گوشت در سال جاری هر چند به عوامل مختلفی چون قاچاق دام، کمبود تولید، ضعف در توزیع، سودجویی و دلال‌بازی ارتباط داشته باشد اما به همین سادگی نمی‌توان از عدم پاسخگویی مسئولان مرتبط درباره دست‌های پشت پرده در بازار گوشت قرمز و دام قاچاقچیان دام چشم‌پوشی کرد.

۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
با اعمال قوانین جدید؛

نحوه طراحی سؤالات و منابع درسی کنکور ۹۸ مشخص شد +تصاویر

از جمله سؤالاتی که بسیاری از دانش آموزان مطرح می‌کنند نحوه برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ و ۹۹ برای دو گروه از داوطلبان نظام جدید و نظام قدیمی آموزشی است.

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹