گروه: ایران و جهان

ماجرای مضرب ۳٫۹۹ برای سوختگیری چیست؟

انتشار اطلاعیه بنزینی اخیر، شبهه جدیدی در افکار عمومی ایجاد کرد و مردم این سوال را مطرح کردند که “آیا باید با ماشین حساب به پمپ بنزین برویم و مضربی از ۳.۹۹ لیتر را سوخت‌گیری کنیم تا از سهمیه ما کسر نشود؟”

۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

معمای چند مجهولی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای بنزین زدن

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی اطلاعیه‌ای درباره نحوه صحیح سوخت‌گیری با کارت هوشمند سوخت شخصی، به انتشار برخی شایعات درباره کاهش سهمیه سوخت هنگام سوخت‌گیری پاسخ داد و برداشت زودهنگام کارت سوخت از دستگاه کارتخوان را دلیل کاهش سهمیه‌ سوخت عنوان کرد.

۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

تسلیت مقام معظم رهبری در پی جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان در کرمان و تهران

درپی جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان در جریان بدرقه پیکر سردار سلیمانی در کرمان و همچنین حادثه‌ امروز در سقوط هواپیمای مسافربری، حضرت آیت الله خامنه‌ای پیام تسلیتی صادر کردند.

۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
بازتاب مراسم وداع با شهدای مقاومت در رسانه های جهان؛

حیرت جهان از «دریای بی‌پایان مردم» در مراسم تشییع پیکر سپهبد سلیمانی

مراسم تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی در تهران با بازتاب گسترده ای از سوی رسانه های جهان مواجه شده است.

۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
گردن‌کشی مافیا در سال رونق تولید ملی!

کیفیت چادر مشکی ایرانی، فدای تولیدات چشم‌بادامی‌ها شد

در بازار فروش چادر، تولیدات خارجی سهم بسیار بیشتری از این محصول را به خود اختصاص داده‌اند، همین امر باعث شده چادرهای ایرانی عرصه چندانی برای عرضه نداشته باشند.

۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
رهبر معظم انقلاب:

جریانی به‌دنبال فراموش شدن جهاد و شهادت است باید درمقابل آن ایستاد

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به سابقه طولانی مجاهدت و مبارزه مردم هرمزگان، شجاعت و دفاع از حق را عناصری با ارزش و نهادینه شده در این منطقه دانستند و خاطرنشان کردند: تجلیل از شهیدان کاری لازم و وظیفه‌ای بر عهده همه ما است چرا که سیاست و حرکت خبیثانه‌ای با هدف به‌فراموشی سپردن نمادهای انقلاب به‌ویژه جهاد و شهادت جریان دارد که باید در مقابل این سیاست ایستاد.

۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
گزارشی از میانجی‌گری چشم بادامی‌ها؛

برجام تنهاتر از دیروز؛ دولت به سراغ «آقا اجازه‌تر» از اروپایی‌ها رفت

دولت از ساختار ۵ بعلاوه یک بعد از خروج آمریکا به ساختار ۴ بعلاوه یک راضی شد و حالا ژاپنی‌ها هم به این معادله اضافه شده اند‌ اما حاصل این مذاکرات دیپلماتیک همچنان هیچ است.

۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
واقعیت تروریسم اقتصادی؛

چرا دوگانه معیشت و FATF واقعیت ندارد؟

جریان حامی FATF برای افزایش فشار در راستای تصویب درخواست‌های FATF دست به دوگانه‌سازی‌های دروغین FATF و معیشت زده است. در آخرین نسخه از این دوگانه‌سازی‌ها ادعا شده است در صورت اجرا نشدن درخواست های FATF، واردات اقلام غذایی و دارویی با مشکل مواجه خواهد شد.

۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
گزارشی از پشت پرده یک شایعه سازی؛

برجام سازی رسانه های اصلاح طلب از FATF

برخی از فعالان فضای مجازی این شایعات را محصول کار رسانه ای طرفداران دولت و اصلاح طلبان در کشور می دانند تا با فشار و فضاسازی رسانه‌ای به نحوی عمل شود که طی هفته آینده این مسئله تصویب شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
گزارشی از کاهش چشمگیر بودجه دفاعی و بسیج؛

چرا سهم پیشگامان خدمت‌رسانی از بودجه ۹۹ کاهش یافت؟

در حالی که دولت همواره با کمک نیروهای نظامی و بسیجی از بحران های مختلف خارج شده است و حتی در موضوع بحران بنزین چندین نیروی نظامی به خاطر دفاع از امنیت کشور شهید شده اند چرا اصلاح ساختار بودجه به سمت کاهش بودجه های نظامی و افزایش بودجه شرکت های دولتی پیش رفته است؟

۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

روایتی از مقاومت اسطوره‌ای نیروهای ارتش سوریه در پایگاه‌های تحت محاصره/ فرمانده سوری که جانش را فدای نجات نیروهایش کرد +تصاویر

سرهنگ الزهوری بدون شک از شجاع‌ترین فرماندهان ارتش سوریه در راه دفاع از وطن بود که جان خود را برای نجات نیروهای تحت امرش فدا کرد.

۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸