گروه: ایران و جهان

رئیس مجلس:

رفع و خنثی‌سازی تحریم موضوعاتی مهم برای مجلس است/ هیچ‌کس مقابل وطن‌فروشی سرتسلیم فرود نمی‌آورد

قالیباف، رفع تحریم و خنثی‌سازی‌ تحریم را دو نقطه مهم و مورد توجه برای مجلس یازدهم عنوان کرد.

13 مارس 2021 - 11:47
درویشیان خبر داد؛

پیگیری مطالبات رهبری درباره گرانی بازار در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور

رئیس سازمان بازرسی کل کشور پیگیری بیانات و مطالبات اخیر مقام معظم رهبری در مراسم روز درختکاری درباره گرانی بازار را مأموریت و اولویت کاری معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی عنوان کرد و از معاون این حوزه و بازرسی‌های امور «صمت» و «جهاد کشاورزی» خواست که این موضوع را با جدیت دنبال کند.

8 مارس 2021 - 11:19
ذوق‌زدگی مذاکره طلبان داخلی؛

آمریکا به برجام بازگشت و تحریم‌ها لغو شد؛ البته فقط در دفتر سخنگوی دولت!

پس از اقدام نمایشی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، علی ربیعی در یادداشتی یک وعده تکراری و البته عجیب را دوباره تکرار کرد؛ وعده ای که شاید در شرایط کنونی بیش از هر چیز حکایت از برنامه ریزی دولت برای اقداماتی در پشت پرده پروتکل های دیپلماتیک دارد.

20 فوریه 2021 - 12:24

حریرچی روایت می‌کند؛ شهریار و سرنوشتِ چکِ سفید امضا

شهریار در سفر آیت‌الله خامنه‌ای به تبریز از ایشان یک چک سفید امضا دریافت می‌کند. سرنوشت چک را معاون وزیر بهداشت روایت می‌کند.

13 فوریه 2021 - 11:21
غرب؛ از سراب تا واقعیت؛

اروپای زیبا، امروز نیازمند وزارت گرسنگی است!/ آمریکا کانون فقر و نابرابری دنیا

امروز با سنگین‌ترین تبلیغات رسانه ای علیه ایران سعی شده این کشور را فقیر وعقب مانده نشان دهند در حالی اروپا و آمریکا به ظاهر پیشرفته در منجلاب بسیاری از فلاکت ها و بدبختی دست و پا می زنند.

6 فوریه 2021 - 09:25
پیشرفت‌های داروسازی و واکسن ایران بعد از انقلاب؛

سابقه‌ درخشان ایران در تولید واکسن؛ از ریشه کنی فلج اطفال تا واکسن کرونا/ جایگاه نخست کشور در خاورمیانه

صنعت دارو در کشور، به خصوص در سال های اخیر، تحول و موفقیت چشمگیری داشته است. تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تقریبا همه داروهای مصرفی کشور یا مواد اولیه آن، وارداتی بوده است، اما هم اکنون تنها حدود ۳ درصد از مصرف داخلی،‌ وارد می شود.

2 فوریه 2021 - 10:59

معمای توزیع واکسن کرونا/ آیا امکان توزیع آب‌مقطر به جای واکسن وجود دارد؟

توزیع نامناسب واکسن کرونا می‌تواند تجربه تلخ کمبود انسولین قلمی و واکسن آنفولانزا را مجددا تکرار و بیم آن می‌رود میلیون‌ها دلار هزینه تأمین واکسن یک‌ شبه هدر رود.

30 ژانویه 2021 - 10:45

آخرین پیگیری‌ها در پرونده ترور شهیدان سلیمانی و فخری زاده/ وضعیت پرونده همدستان «زم»/ محکومیت ۲۶ هزار میلیاردی دولت آمریکا در پرونده شهروندان آسیب‌دیده

سخنگوی دستگاه قضا در ارتباط با پیگیری حقوقی و قضایی پرونده ترور شهید سلیمانی و فخری زاده گفت: پرونده تروریستی شهید سلیمانی و همراهان در دادسرا در شرف تکمیل است به زودی کیفرخواست افرادی که در جنایت نقش داشتند، صادر می شود.

5 ژانویه 2021 - 11:44
فشار افکار عمومی برا خرید واکسن کرونا؛

خرید واکسن کرونا، آری یا خیر؟!

خبر خرید واکسن کرونا توسط کشورها و اخبار ضد و نقیض از زبان مسئولان کشورمان این روزها سلامت روانی مردم را دچار تنش کرده است.

15 دسامبر 2020 - 08:37

افزایش وابستگی بودجه ۱۴۰۰ به نفت/ آیا روحانی لایحه بودجه را خوانده است؟ +نمودار

اظهاراتی که حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت درباره ویژگی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ بیان کرد نشان می‌دهد وی اصلا لایحه بودجه را نخوانده است.

10 دسامبر 2020 - 08:50

گاف مضحک «ربع پهلوی» درباره روز کشتار دانشجویان/ تاثیر واقعه ۱۶ آذر بر جنبش دانشجویی و استکبار ستیزی ملت ایران

حرکت اعتراضی دانشجویان با واقعه ۱۶ آذر به سمت استکبار ستیزی رفت؛ در واقع نگاه دانشجویان به حکومت پهلوی پس از ۱۶ آذر به گونه‌ای بود که از یک سو آن را دست نشانده استکبار به ویژه آمریکا می‌دانستند و از سوی دیگر سرکوبها و استبداد حکومت را نشانه همراهی و حمایت آمریکا تلقی می‌کردند.

6 دسامبر 2020 - 10:38