گروه: ایران و جهان

یک کارشناس اقتصادی:

افزایش نرخ دلار اقتصادی نیست؛ کاهش نرخ در راه است/ ۱۱ راهکار برای ثبات بازار ارز

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه افزایش نرخ دلار در هفته گذشته به دلیل مساپل روانی بود و علت اقتصادی نداشت، گفت: عده ای بیکار و بدخواه با اشاره به گرانی‌های دولت سیزدهم را آماج حملات خود قرار دادند که بگویند که دلیل گرانی و افزایش نرخ برخی از اقلام و کالاها از هویج و ماست گرفته تا سکه و دلار به دلیل پیروزی آیت الله رئیسی در انتخابات است در حالی که چنین نیست.

31 آگوست 2021 - 09:57

برنامه آژانس اتمی برای ادامه بازرسی در ایران در حالت فرضی شکست مذاکرات

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ مدعی شده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال تدوین برنامه‌هایی برای ادامه بازرسی‌ها در ایران در حالت فرضی شکست مذاکرات برجام است.

26 آگوست 2021 - 10:07

اولین بار چه کسی خانه خدا را شُست/ کعبه ۲۲ سال با گلاب ایرانی شست‌وشو شد

گفته می‌شود که پیامبر اعظم (ص) بنیانگذار شست‌وشوی خانه خدا بود و این سنت حسنه از صدر اسلام همچنان پابرجاست؛ تا جایی که روز گذشته کعبه با آب زمزم و گلاب شست‌وشو شد.

24 آگوست 2021 - 09:28

کدام تست‌های کووید ۱۹ قابل اعتمادتر است؟/ آیا تست‌های کرونا«دلتا» را تشخیص می‌دهد؟

عضو انجمن علوم آزمایشگاهی ایران آزمایش گفت:اکنون دلتا سویه غالب بسیاری کشورها از جمله ایران است؛ با این حال مشکلی برای تشخیص کرونا به وجود نیاورده؛ آن چیزی که مهم است اینکه بتوانیم ویروس را خارج از اینکه چه سویه‌ای عامل آن است ، شناسایی کنیم و این موضوع با تمام کیت‌های داخلی و خارجی قابل انجام است.

23 آگوست 2021 - 10:27

همه چیز درباره کرونای «دلتاپلاس»/ دلتا ۶۰ درصد قابل انتقا‌ل‌تر از آلفا!

این روزها بحث کرونای دلتا در ایران و جهان مطرح است، و مردم زیادی به دنبال اطلاع از تغییرات این ویروس هستند. متاسفانه این گونه نسبت به نوع اولیه آن، قدرت سرایت بیشتری دارد و باید پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم.

7 آگوست 2021 - 10:26
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی:

کرونا دلتا ۲۲۰ برابر ویروس چینی مسری است/ افراد واکسینه‌شده هم در معرض ابتلا هستند

رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مهم‌ترین ویژگی ویروس دلتا مسری بودن زیاد آن است؛‌ از این رو مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند و مراقبت‌های لازم را به عمل آورند.

2 آگوست 2021 - 10:03

سردرگمی دختران نوجوان در بازار پوشاک/ مزون‌های خصوصی جایگزین صنف لباس نوجوان شده‌اند

نوجوانی سن بسیار حساسی است و طراحی لباس برای این سن خیلی کار سختی است. نوجوان نه کودک است که لباسهایی مثلا پف‌پفی و گل‌گلی بپسندد؛ نه بزرگسال است که دنبال طرح‌های خیلی سنگین و ساده باشد.

11 جولای 2021 - 11:44

«شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی

دولت روحانی تلاش کرده است که از همه ظرفیت های «شکنجه آمارها» برای ارائه تصویر مطلوب از اقتصاد ایران در دوره مسئولیت خود و ارائه تصویری سیاه از دولت قبل استفاده نماید، اقدامی که هیچ تناسبی با یکی از شعارهای اصلی این دولت یعنی «دولت راستگویان» ندارد.

30 می 2021 - 09:53
رئیس مجلس:

رفع و خنثی‌سازی تحریم موضوعاتی مهم برای مجلس است/ هیچ‌کس مقابل وطن‌فروشی سرتسلیم فرود نمی‌آورد

قالیباف، رفع تحریم و خنثی‌سازی‌ تحریم را دو نقطه مهم و مورد توجه برای مجلس یازدهم عنوان کرد.

13 مارس 2021 - 11:47
درویشیان خبر داد؛

پیگیری مطالبات رهبری درباره گرانی بازار در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور

رئیس سازمان بازرسی کل کشور پیگیری بیانات و مطالبات اخیر مقام معظم رهبری در مراسم روز درختکاری درباره گرانی بازار را مأموریت و اولویت کاری معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی عنوان کرد و از معاون این حوزه و بازرسی‌های امور «صمت» و «جهاد کشاورزی» خواست که این موضوع را با جدیت دنبال کند.

8 مارس 2021 - 11:19
ذوق‌زدگی مذاکره طلبان داخلی؛

آمریکا به برجام بازگشت و تحریم‌ها لغو شد؛ البته فقط در دفتر سخنگوی دولت!

پس از اقدام نمایشی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، علی ربیعی در یادداشتی یک وعده تکراری و البته عجیب را دوباره تکرار کرد؛ وعده ای که شاید در شرایط کنونی بیش از هر چیز حکایت از برنامه ریزی دولت برای اقداماتی در پشت پرده پروتکل های دیپلماتیک دارد.

20 فوریه 2021 - 12:24