گروه: اقتصادی

چرا اقتصاد ایران سالم نیست؟

بسیاری از اقتصاددانان و کارشناسان این حوزه برای سالم یا ناسالم بودن سیستم اقتصادی یک کشور چهار شاخص نرخ تورم، رشدی اقتصادی، میزان اشتغال و چگونگی رشد درآمدی در جامعه را زیر ذره‌بین قرار می‌دهند. اگر نگاه اجمالی به این شاخص‌های چهارگانه در اقتصاد ایران داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که متاسفانه نمی‌توان اقتصاد کشور را جزو کشورهای سالم از نظر اقتصادی طبقه بندی کرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

موبایل باز هم ارزان می‌شود

«قیمت گوشی در بازار نزولی شد. به گفته فعالان، بازار قیمت گوشی‌های برند سامسونگ دست‌ کم ۵٠٠‌هزار تومان ارزان‌تر شده و در برخی از مدل‌ها این افت قیمت به یک‌میلیون تومان هم می‌رسد. البته هنوز خبری از افت قیمت در گوشی‌های آیفون نیست.»

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
بازار خودرو

جدیدترین قیمت خودرو‌های پر فروش در ۲۶ مرداد ۹۸

معاملات امروز بازار آزاد خودرو خبر از نوسانات متعددی در قیمت پر مخاطب‌ترین خودرو‌های ایرانی می‌دهد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
از «اصلاح ساختار بودجه» بدون توجه به اقتصاد مقاومتی تا حذف 4 صفر از پول ملی

پیشنهاداتی که مشکلات اقتصادی را تبدیل به بحران می‌کند

تجربه ورود صندوق بین المللی پول به سیاست های اقتصادی کشورهای مختلف دنیا حاکی از آن است که به خاطر عدم شناخت و عدم تطابق سیاست های توصیه ای این صندوق با سیاست های اقتصادی و شرایط کشورها باعث افزایش بحران در این کشورها شده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
دلیل گرانی چای خارجی چیست؟

رئیس اتحادیه بنک داران مواد غذایی : برنج ایرانی ۲۵ درصد ارزان شد

به گزارش پیک هشترود به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد آقا طاهر رئیس اتحادیه بنک داران مواد غذایی از افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت چای خارجی در بازار خبر داد و گفت: حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و اختصاص ارز نیمایی به واردات دلیل اصلی نوسان قیمت چای خارجی در بازار به شمار […]

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

۵ میلیون ایرانی، بدون شغل درآمد دارند

جمعیت افراد دارای درآمد «بدون شغل» طی بیش از یک دهه اخیر با رشد بیش از ۲ میلیون نفری به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده است و یک پدیده قابل تامل برای بازار کار محسوب می‌شود.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

قیمت عرضه دام زنده برای عید قربان

رئیس شورای تامین دام کشور گفت: در جلسه معاون وزیر جهاد کشاورزی و بخش خصوصی قیمت خرید هر کیلوگرم دام زنده سنگین از دامداران ۳۰ هزار تومان و قیمت عرضه در فروشگاه‌ها برای مصرف‌کننده ۸۰ تا ۸۲ هزار تومان تعیین شد.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

خواب پرهزینه کاغذ در گمرک/ اختلال در بازار و افزایش قیمت، نتیجه تغییر گروه کاغذ

پس از قرار گرفتن کاغذ در گروه ۲ کالاهای اساسی و اختصاص ارز نیمایی به آن، مابه التفاوت ارز اختصاص یافته به آن، دشواری‌هایی را در بازار این کالا به وجود آورد و حالا هزینه‌های سرسام‌آور نگهداری در گمرک هم، قیمت این محصول را بالا برده است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

برنج خارجی کیلویی چند؟

سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالاهای اساسی قیمت رسمی تعدادی از برنج‌های خارجی موجود در بازار را اعلام کرد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
هزینه پلاک کوبی برای گلّه ها سبک و سنگین متفاوت است

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور ؛ پلاک گذاری دام امری مهم در کنترل قاچاق

به گزارش پیک هشترود به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور  درباره آخرین وضعیت پلاک کوبی دام اظهار کرد: براساس مصوبات مجلس، قانون نظام جامع دامپروری و قانون افزایش بهره وری، دامداران مکلفند در قبال پرداخت هزینه، دام‌های خود را پلاک گذاری کنند. وی با اشاره به اینکه قانون […]

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
بازار خودرو

قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ۱۴ مرداد ۹۸

به گزارش پیک هشترود به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  جدیدترین قیمت خودرو‌های پرفروش امروز، دوشنبه (۱۴ مرداد۹۸)در بازار به شرح زیر است:     انتهای پیام/

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰