گروه: یادداشت و مقاله

یادداشت میهمان/ سمیه طهماسبی زاده

خاطرات دیروز از دفاع مقدس، نیاز نسل امروز

امروز این نیاز بیشتر احساس می شود که نسل پس از جنگ باید قهرمانان ملی خود را در دفاع مقدس بشناسد.

29 شهریور 1396 - 12:52
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

همه پرسی اقلیم کردنشین عراق؛ فتنه جدید اسرائیل در منطقه

همه‌پرسی اقلیم کردنشین عراق اگر چنانچه اتفاق بیفتد، سرآغازی برای آغاز یک سری تنش و درگیری در داخل کشور عراق خواهد بود که تبعات آن در کشورهای ترکیه و ایران نیز مشاهده خواهد شد.

29 شهریور 1396 - 12:11
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

انقراض آدمیت در میانِ مار

در روزهای اخیر، اخبار جنایات فجیع انسانی در کشور میانمار و مردم مسلمان روهینگیا بار دیگر موجبات درد و رنجش فراوان برقلوب مسلمین در سرتاسر جغرافیای جهان و بویژه جهان اسلام را فراهم آورد.

19 شهریور 1396 - 10:33
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

دلایل اسلام ستیزی استکبار جهانی با دنیای اسلام

موجودیت نظام های اسلامی و حرکت باصلابت و مقتدرانه آن، بنیان نظام استکباری را به خطر انداخته است و همین مسأله از دلایل دشمنی استکبار جهانی و آمریکا با انقلاب های اسلامی است.

14 شهریور 1396 - 10:20
یادداشت بمناسبت روز مبارزه با تروریسم؛

داعشی ها ادامه دهندگان راه گروهک منافقین هستند

بی‌تردید با گذشت زمان و زوال کامل گروهک‌هایی تروریستی نظیر داعش و منافقین اسناد بیشتری از تعامل آنها با یکدیگر و همچنین حمایت‌های رژیم‌های استکباری و مرتجع جهانی و منطقه‌ای بویژه آمریکا و عربستان سعودی از این گروهک‌های تروریستی آشکار خواهد شد.

8 شهریور 1396 - 18:18
یادداشتی به بهانه روز جهانی مساجد؛

به خانه خدا خوش آمدی

امروزه توجه جدی به امر مسجد در میان جوامع اسلامی و نیز تحولات و حرکت هایی که در سرزمین های اسلامی در حال شکل گیری بوده و خاستگاه این تحولات از مساجد می باشد همین امر نشان از اهمیت و توجه جدی تر به مقوله مسجد با نگاه فرا کشوری و جهان اسلامی را می طلبد.

30 مرداد 1396 - 12:10
یادداشت/ حجت الاسلام عبدالله موحدی

پرهیز از حاشیه های زائد

یکی از اصول مورد نظر مقام ولایت ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای روحی له الفداه در تمامی فعالیتها اعم از اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و حتی شخصی افراد، حرکت در جهت اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی است.

30 مرداد 1396 - 11:24
به بهانه کودتای 28 مرداد 1332؛

اشتباه تاریخی مصدق مبنی بر اعتماد به آمریکا بود

ملّتها و حتّی دولتها به آمریکا بی‌اعتمادند به خاطر همین رفتار و رویکردی که در سیاست آمریکایی‌ها هست. هرکسی اعتماد کرد به آمریکا، ضربه‌اش را خورد.

28 مرداد 1396 - 09:39
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

شهادت شهید محسن حججی، همه مردم ایران در غمی عمیق فرو برده است، شهیدی که با نگاه پر صلابت خود هنگام اسارت به دست تروریست های داعش، نگاه‌‌ها را معطوف خود کرد و در عین حال دریایی از غرور و افتخار نصیب هموطنانش کرد.

23 مرداد 1396 - 09:34
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

تحریم های جدید و توسل نظام به اقتصاد مقاومتی

اینبار اتفاقی که افتاده این است که بر خلاف متن تحریم های گذشته با متنی جدید و گسترده مواجهیم که تور بزرگی را پهن و افراد و نهادهای بیشتری را درگیر این تحریم ها می کند.

16 مرداد 1396 - 13:19
به بهانه روز دختر؛

یادداشت/ آسیب شناسی رفتاری دختران در جامعه

رفتارهای دختران در جامعه تحت تاثیر انتظارات خانواده ها، جامعه و نگرش خود فرد شکل می گیرد و این عوامل به عنوان مهم ترین عامل شکل دهنده رفتارهای آنها است، در واقع رفتارهای دختران در جامعه ما معلول انتظارات جامعه از آنهاست.

3 مرداد 1396 - 09:39