گروه: یادداشت و مقاله

یادداشت میهمان/ حسن سلیمانی

۸ سال کلاس درس عزت و آزادگی

همه ساله با آغاز ماه مهر که سالها ماه کلاس و درس با هفته دفاع مقدس مزین شده است، فرصت خوبی است تا به هر بهانه ای از کلاس درس ایثار و عزت و آزادگی بهره ای برده و سرمشق زندگی خود کنیم.

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
یادداشت میهمان/ حسن سلیمانی

معرفت حسینی

آنهایی که عزاداری و سوگواری ایام محرم الحرام را و غیر از این ایام را برای شور حسینی می دانند بهتر است با درک صحیح خود را از واقعه و حادثه کربلا با کمی تعقل و اندیشه این شور را همراه با معرفت و شناخت فکری و عملی خود انجام دهند.

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
یادداشت میهمان/ حسن سلیمانی

چه اتفاقی در روز ۱۸ ذی الحجه سال دهم قمری افتاد؟

داستان عید غدیر خم از دیرباز بین مردم مسلمان دهان به دهان می شده و کتاب ها در این باره نوشته شده . اما چه اتفاقی در روز ۱۸ ذی الحجه سال دهم قمری افتاد؟

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
یادداشت میهمان/ بهمن اقدمی

حقوق شهروندی با نگاهی بر وصیت نامه حضرت امام خمینی(ره)

دیدگاههای رهبر کبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (قدس سرّه) در موضوع حقوق شهروندی، بر هیچ کسی پوشیده نیست به مناسبت سالگرد رحلت ایشان فرصتی پیش آمد تا با نگاه به وصیت نامه الهی سیاسی و سایر نوشته ها سهم اندکی در اعتلای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
یادداشت میهمان/ محمدرضا قهرمانپور

انتخابات در هشترود و چگونگی اتخاذ سیاست برد-برد از سوی مردم و کاندیداها

فرجام این زورآزمایی های مخرب و رقابتهای پرهزینه از فردای انتخابات با بروز کینه و عداوت برادر با برادر، همسایه با همسایه و فامیل با فامیل نمایان شده و ادامه خواهد یافت.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

رونق تولید یکی از جوانب عمل به اقتصاد مقاومتی می باشد

با توجه به شعار سال ،رونق تولید امسال هم دغدغه حضرت آقا همان مشکلات اقتصادی مملکت و وابستگی آن به خارج و در داخل وابستگی به نفت می باشد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

آمریکا در برابر سپاه عاجز و ناتوان شده است

تبدیل شدن انقلاب اسلامی به الگوی مظلومان جهان، دشمنی با اسرائیل، رشد علمی و تکنولوژیی و اقتدار دفاعی کشور از دیگر دلایلی است سبب شده که دشمن هر روز با ترفند و شعار جدیدی به مقابله با نظام جمهوری اسلامی بایستد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

۲۹ بهمن معادلات تاریخ معاصر ایران را در هم پیچید

۲۹ بهمن سال ۵۶، قیام حماسه‌خیزی بود که تمام معادلات طاغوت را در هم پیچید و حرکت مبارزاتی ملت ایران را با صلابت هر چه تمام تا ۲۲ بهمن ۵۷ پیش برد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
یادداشت میهمان/ رحیم رضاخانی

جشن ۴۰ سالگی انقلاب تعبیر ما میتوانیم خواهد بود

آنچه زمینه ناکامی اقدامات دشمن علیه انقلاب و آرمان های آن را فراهم نموده و در عین حال پیشرفت‌های عظیمی را در حوزه‌های مختلف سبب شده است، اتحاد و یکدلی همه اقشار ملت ایران و بویژه جوانان و پشتیبانی آن از رهبری و نظام و همچنین صرف فعل “ما می‌توانیم” بوده است.

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
یادداشت/

مسیر هشترود به تبریز همچنان در بلاتکلیفی

۸ ماه قبل بود که در شورای ترافیک شهرستان هشترود در جلسه ای به ریاست فرماندار تصویب شد که مسافربری های مسیر هشترود به تبریز ساماندهی شوند اما با گذشت بیش از ۸ ماه از آن مصوبات هنوز اجرایی نشده است.

۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
یادداشت میهمان/ حجت الاسلام و المسلمین عبدالله موحدی

صبر و بصیرت

قرآن کریم نوید می دهد که اگر صبور کنیم و تقوا پیشه سازیم و مکر دشمن کار ساز نیست و ضرر به ما نمی رساند آیات فراوانی از کتاب خدا به موضوع صبر اختصاص یافته که در این جهان جای پرداختن به همه آنها نیست بنابراین به اشاره ای گذر می کنیم .

۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴