گروه: دین و مذهبی

ازدواج پسر بدون رضایت والدین اشکال دارد؟

استفتاء از رهبر انقلاب درباره «آرایش ملایم با حفظ حجاب»

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، جدیدترین استفتائات از ایشان را منتشر کرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

زائران اربعین شادترند یا دیگران؟/ نتایج جالب یک پژوهش علمی درباره اربعینی‌ها

نتایج یک پژوهش علمی نشان می‌دهد که با ۹۵ درصد اطمینان، میزان شادکامی افرادی که در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده‌اند، بیشتر از افرادی است که هرگز در پیاده‌روی اربعین شرکت نکرده‌اند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

ویژگی‌های زندگی قرآنی

انسان نیازمند ارتباط مستقیم با آفریننده و هستی‌بخش خود است، این ارتباط اگر چه از طریق مناجات و رازگویی درونی و قلبی انجام می‌گیرد؛ اما دسترسی به کلمات خود خداوند، بسیار لذت‌بخش و اطمینان‌آور است.

۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

عشقی که مرز نمی‌شناسد

از زرتشتی‌ها و ارامنه ایران بگیرید که به احترام هموطنان خود در محرم سیاه می‌پوشند تا مسیحیان آمریکایی و غیرمسلمانان ده‌ها کشور اروپایی که در راهپیمایی روز عاشورا شرکت می‌کنند، غیرمسلمانان زیادی هستند که درگیر عشق امام حسین(ع) شده اند، عشقی که انگار هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد. همزمان با سالروز شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، جمع زیادی از محبان آن حضرت در کشورهای مختلف جهان مراسم عزاداری به پا می کنند و ارادت خود به سیدالشهدا(ع) را به نمایش می گذارند. در پرونده امروز زندگی سلام علاوه بر دو روایت از برگزاری مراسم عزاداری در شهرهای فرایبورگ و اشتوتگارت آلمان، با یک غیرمسلمان هم درباره دلایل ارادتمندی اش به امام حسین(ع) گفت‌و‌گو کردیم.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

سفر سالانه از آمریکا برای برپایی مجلس عزاداری امام حسین(ع)

به گزارش پیک هشترود به نقل از فارس ، بسیاری از بافقی‌ها از خانه حاجی‌ها خاطرات خوبی در ذهن دارند خانه‌ای حوالی کوچه باغ بزرگ؛ این خانه از چندین سال گذشته با سفارش پدر محلی می‌شود برای زنده نگه داشتن یاد و نام حسین علیه السلام، خانه‌ای که هر ساله در ایام محرم برای مصیبت […]

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
هشتم محرم؛ مهمان حضرت علی اکبر(ع)

ای که نسل جوان را به جهان رهبری/ شبه پیامبری که شاگرد ابوالفضل العباس(ع) بود/ کسی که برادرش را کشته‌اند چگونه صبر کند؟! +مداحی و تصاویر

 حضرت علی اکبر(ع) نخستین فردی بود که از بنی‌هاشم به میدان رفت. او فرزند بزرگ امام است و نزدیک‌ترین فرد به ایشان. چون غربت پدر را در میان خیل گرگ‌های خون آشام کوفه و شام می بیند، از همه یاران و افراد خاندان پیشی می گیرد و خود را در راه آرمانی فدا می‌کند.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲

این حسین(ع)‌کیست

ایام محرم فرصت خوبی است که بتوان در مورد قیام سیدالشهداء اندیشید ولی این اندیشه بدون شناخت او ممکن، کامل و راهگشا نیست. شاید یکی از زیباترین منابع شناخت امام حسین همین دعای عرفه باشد که در دست ماست.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

چرا امام سجاد (ع) را در کربلا به شهادت نرساندند؟

اینجا به این پرسش پاسخ داده‌ایم که چه طور در روز عاشورا وقتی سپاه دشمن حتی به طفل شش ماهه سیدالشهدا رحم نکردند، پس چرا امام سجاد علیه السلام را به شهادت نرساندند؟

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

چرا امام حسین(علیه السلام) دعوت کوفیان را پذیرفت؟

شبهه های عاشورایی

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

داستان زهیر بن قین از یاران کربلا

کاروان ایستاد و چشم چرخاند. این‌جا کجا بود؟ نام منزلگاه زَرود بود. پیش از کاروان زهیر، کاروان حسین‌بن‌علی‌(ع) رسیده و چادر زده بود. زهیر از سفر حج برمی‌گشت. می‌خواست جایی دور از کاروان حسین‌بن‌علی‌(ع) اتراق کند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

سینه‌زنی مسیحیان برای توبه و پاکی در «روز خون»

ایتالیایی‌ها هر هفت سال یک بار برای توبه و نیایش به درگاه خداوند در گواردیا سن فراموندی جمع می‌شوند و مراسمی را به مدت هفت روز برگزار می‌کنند که شامل راهپیمایی و زنجیر زنی است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸