گروه: بازنشری

جزئیات توزیع جهانی واکسن کرونا/ سخنگوی سازمان بهداشت جهانی: هدف ما پایان‌ همه‌گیری کووید-۱۹ در ۲۰۲۱ است

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت: هم‌اکنون بیش از ۱۹۰ واکسن در کشورها و شرکت‌های مختلف در مراحل مختلف تولیدند. این شانس ما را برای دست‌یافتن به یک واکسن ایمن و موثر افزایش می‌دهد.

۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

چاراویماق و ۳ شهرستان دیگر دارای بیشترین میزان مبتلایان شناسائی شده کرونا نسبت به جمعیت هستند

صومی گفت: شهرستان‌های اهر، مراغه، تبریز، بناب و چاراویماق بیشترین میزان مبتلایان شناسایی‌شده نسبت به جمعیت خود را دارند.

۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۶
قالیباف در صحن علنی مجلس:

گرانی لجام‌گسیخته زندگی را بر مردم سخت کرده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این یک واقعیت تلخ است که رکوردشکنی‌های نگران‌کننده قیمت ارز و گرانی لجام‌گسیخته زندگی را بر مردم سخت کرده است.

۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۴
حوادث در فضای مجازی:

تبهکاران تلگرامی

روزی که از شوهرم طلاق گرفتم تا خوشبختی و خوش گذرانی را تجربه کنم، هیچ گاه فکر نمی کردم که بعد از این همه فراز و نشیب های سخت و روزگار سیاه، سر از زندان در بیاورم و با صدها شاکی رو به رو شوم …

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
ماجرای سربازی:

سربازی در مسیر تحول اساسی

قانون خدمت سربازی که ۱۳۰ ایراد در آن شناسایی شده قرار است با همکاری مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح پس از ۵۰ سال تغییرات اساسی را تجربه کند

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
درس زندگی:

تصمیم‌های کوچک برای تغییرات بزرگ

عادت‌های بد زندگی شغلی، خانوادگی و تحصیلی ما را احاطه کرده‌اند اما چرا نمی‌توانیم با حذف آن‌ها گام‌های بزرگ برداریم؟

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
تحصیل به سبک کرونا:

کرونا، دانشجویان را مضطرب کرده است/ افت تحصیلی بیشتر در پسران نسبت به دختران

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موارد افت تحصیلی در دختران به نسبت پسران کمتر است و دانشجویان دختر عملکرد بهتری در حین تحصیل دارند.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
ورزش:

فقط با ۱۵دقیقه ورزش این بیماری را از خود دور نگه دارید

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که ۱۵ دقیقه ورزش روزانه به کاهش ابتلا به سرطان سینه، کمک می‌کند.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
مدیتیشن:

فواید شگفت‌انگیز مدیتیشن صبحگاهی

نحوه شروع صبح بسیار مهم است و بسیاری از مردم بیشتر حواسشان به کارهای روزمره صبح است. یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۹، که در آن ۲۰۰۰ آمریکایی مورد نظرسنجی قرار گرفتند، نشان داد که ۳۶٪ از مردم روز خود را با مراقبه شروع می کنند.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
جامعه شناس و پژوهشگر حوزۀ زنان :

بی توجهی به تصویب قوانین حمایتی از زنان در برابر خشونت

دکتر نیره توکلی، جامعه شناس و پژوهشگر حوزۀ زنان، گفت:« خشونت با زنان به دو صورت در فضای عمومی (نهادهای جامعۀ بزرگتر، نظیر فضاهای شهری، نهادهای قانونی و فرهنگی کل جامعه و به طور کلی کنشگران بزرگ در حد سیاستگذاریهای کلی برای جامعه) و فضای خصوصی ( خانواده) صورت می گیرد. خشونت در فضای خصوصی پشت درهای بسته اتفاق می افتد و محیط آن خانواده است.»

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
سریال آقازاده:

آقازاده ساخته شد تا اتفاقی در کف جامعه روی دهد

«حامد عنقا» نویسنده سریال «آقازاده» با تاکید بر اهمیت مخاطب و تماشای سریال توسط افراد زیاد و متنوع گفت: برایمان مهم‌تر است که حرف لایه دوم سریال در دهان آدم‌ها بیفتد. سریال نساخته‌ایم برای این‌که صرفاً اوقات فراغت شما را پرکنیم؛ بلکه سریال ساخته‌ایم که حرفی بزنیم و اتفاقی در کف جامعه بیاندازیم.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱