گروه: بازنشری

زن فداکار پس از اهدای کلیه به همسرش درگذشت 

زن فداکار تونسی با اهدای کلیه به همسرش، جان خود را از دست داد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

رفاقت‌های شاعرانه در ادبیات معاصر ایران

یکی از گونه‌های شعر فارسی، «اخوانیات» نام گرفته است. اخوانیات به معنای نامه‌های دوستانه به نثر یا شعر است. در ادامه درباره چند شعر دوستانه و سرشار از مهر در ادبیات معاصر فارسی می‌خوانید.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴

قمارباز!

 
معیارم برای ازدواج پول بود و دوست داشتم شوهرم ثروتمندترین فرد فامیل باشد تا در مجلس عروسی ام همه انگشت حسرت به  دهان بگیرند، زیباترین لباس عروس را به تن کنم و گران قیمت ترین جواهرات را به گردن بیندازم. با این خیال ازدواج کردم اما اکنون بعد از ۱۵ سال زندگی مشترک حتی حسرت خریدن یک بستنی در این تابستان داغ برای فرزندم بر دلم سنگینی می کند…

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
چطور لاغر شویم؟

با این سه تغییر ساده بیشتر کالری بسوزانید

 وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد، ورزش تبدیل به امری ضروری می شود. اگر شما هم اشتیاق به کاهش وزن دارید پس این سه تغییر را در برنامه روزانه خود انجام دهید تا بیشتر کالری بسوزانید.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

از فواید روانی جالب توجه شنا

به گزارش  پیک هشترود به نقل از عصرایران، شنا اساسا ورزشی مناسب برای کل بدن انسان محسوب می شود. هنگام شنا قسمت های مختلف بدن درگیر می شوند، اما این ورزش دارای برخی فواید روانی جالب توجه نیز است که شاید از آنها آگاه نباشید. به گزارش”استپ تو هلث”، انجام ورزش فواید جسمانی و روانی بسیاری […]

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
با اعلام معاون وزیر ورزش؛

ورودبانوان به ورزشگاه‌های فوتبال در بازی‌های ملی آزادشد

شرایط به گونه‌ای است که در ورودی‌ها، خروجی‌ها، گیت‌ها، سرویس‌های بهداشتی و محل نشستن‌ها هیچ اختلاطی بین حضور بانوان و آقایان وجود ندارد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با بیان این‌که در شرایط فعلی امکان حضور بانوان جهت تماشای رقابت‌های باشگاهی فوتبال وجود ندارد، اعلام کرد: شرایط برای حضور بانوان در بازی‌های ملی فوتبال فراهم شده است و احتمالا از اولین بازی تیم ملی شاهد حضور بانوان در ورزشگاه آزادی خواهیم بود.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

همه اتفاق‌های خوب یک مسجد

این‌جا خیابان نبرد جنوبی، منطقه‌ای در جنوب شرقی پایتخت است که ۲۷ سال پیش با تلاش اهالی و روحانی محل بنا شده و نامش را «مسجد المهدی» گذاشته‌اند. هرچند در نگاه اول، گنبد فیروزه‌ای و گلدسته‌های آن است که در معرض دید بیننده خودنمایی می‌کند و با حضور در شبستان، حوض آب و سرسبزی باغچه جلوه‌گر عبادتگاهی مصفا می‌شود، اما با دقت بیشتر به رفت و آمد‌ها در این مکان مقدس در می‌یابیم که انگار این‌جا شبیه برخی از مساجد دیگر شهر نیست که نمازگزاران فقط برای انجام فریضه نماز به آن‌ها مراجعه می‌کنند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

گردش مالی «انتخاب رشته» چقدر است؟

انتخاب رشته

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

آغاز رکود سینماها/ هیچ فیلم مناسبی برای اکران در محرم وجود ندارد/ ادامه افت فروش تا نیمه مهر

مقایسه وضعیت اکران فیلم‌ها در تابستان ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ از کاهش محسوس فروش فیلم‌های سینمایی خبر می‌دهد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

چرا اقتصاد ایران سالم نیست؟

بسیاری از اقتصاددانان و کارشناسان این حوزه برای سالم یا ناسالم بودن سیستم اقتصادی یک کشور چهار شاخص نرخ تورم، رشدی اقتصادی، میزان اشتغال و چگونگی رشد درآمدی در جامعه را زیر ذره‌بین قرار می‌دهند. اگر نگاه اجمالی به این شاخص‌های چهارگانه در اقتصاد ایران داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که متاسفانه نمی‌توان اقتصاد کشور را جزو کشورهای سالم از نظر اقتصادی طبقه بندی کرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰