گروه: اجتماعی

حوادث در فضای مجازی:

تبهکاران تلگرامی

روزی که از شوهرم طلاق گرفتم تا خوشبختی و خوش گذرانی را تجربه کنم، هیچ گاه فکر نمی کردم که بعد از این همه فراز و نشیب های سخت و روزگار سیاه، سر از زندان در بیاورم و با صدها شاکی رو به رو شوم …

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
ماجرای سربازی:

سربازی در مسیر تحول اساسی

قانون خدمت سربازی که ۱۳۰ ایراد در آن شناسایی شده قرار است با همکاری مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح پس از ۵۰ سال تغییرات اساسی را تجربه کند

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
درس زندگی:

تصمیم‌های کوچک برای تغییرات بزرگ

عادت‌های بد زندگی شغلی، خانوادگی و تحصیلی ما را احاطه کرده‌اند اما چرا نمی‌توانیم با حذف آن‌ها گام‌های بزرگ برداریم؟

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
تحصیل به سبک کرونا:

کرونا، دانشجویان را مضطرب کرده است/ افت تحصیلی بیشتر در پسران نسبت به دختران

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موارد افت تحصیلی در دختران به نسبت پسران کمتر است و دانشجویان دختر عملکرد بهتری در حین تحصیل دارند.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
جامعه شناس و پژوهشگر حوزۀ زنان :

بی توجهی به تصویب قوانین حمایتی از زنان در برابر خشونت

دکتر نیره توکلی، جامعه شناس و پژوهشگر حوزۀ زنان، گفت:« خشونت با زنان به دو صورت در فضای عمومی (نهادهای جامعۀ بزرگتر، نظیر فضاهای شهری، نهادهای قانونی و فرهنگی کل جامعه و به طور کلی کنشگران بزرگ در حد سیاستگذاریهای کلی برای جامعه) و فضای خصوصی ( خانواده) صورت می گیرد. خشونت در فضای خصوصی پشت درهای بسته اتفاق می افتد و محیط آن خانواده است.»

۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
ازدواج آسان:

کرونا، فرصتی برای ترویج ازدواج آسان!

هنوز بسیاری اعتقاد دارند که اگر فلان جهیزیه را به دخترمان ندهیم یا فلان تشریفات را برای پسرمان به‌جا نیاوریم، کلی حرف و حدیث برای دختر و پسرمان درست می‌شود. چون نهاد ازدواج پیچیده است و به قول سوروکین وقتی زندگی مادی می‌شود، مردم با استفاده از مادیات شخصیت کسب می‌کنند. به طور مثال در انتخاب همسر بیش از آنکه به اصل و نصب، اصالت و شخصیت واقعی جوانان توجه شود، به دارایی‌های آنان و خانواده‌هایشان توجه می‌شود

۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
سلامت روان:

نگذارید هوای روحتان پاییزی شود

پاییز با تمام زیبایی‌ها و دنیای رنگارنگش برای همه زیبا و چشم‌نواز نیست. اطراف ما هستند کسانی که چشم‌شان رنگ‌های زیبای برگ‌های پاییز را نمی‌بیند و برف سفید زمستان باعث عذاب‌شان ‌شده و در فصل خزان دلشان پر از غصه و چشم‌شان پر از اشک می‌شود.دوست دارند فقط بخوابند و کسی به آنها کاری نداشته باشد. غصه عالم در دلشان لانه می‌کند. گریه می‌کنند و عصبی می‌شوند. از هوای ابری نفرت دارند. خودشان هم نمی‌دانند چرا. خُلق‌شان پایین می‌آید. حوصله کسی را ندارند.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
خانواده:

با چه افرادی وارد رابطه عاطفی نشویم؟

وقتی وارد یک رابطه عاطفی می‌شویم، مطمئناً اولین چیزی که در طرف مقابل چشم ما را می‌گیرد، ویژگی‌های مثبت اوست. گاهی ما آنقدر غرق در این ویژگی‌های مثبت می‌شویم که فراموش می‌کنیم که هر فردی علاوه بر خوبی، ویژگی‌های ناپسندی هم دارد. بنابراین چشممان را روی بدی‌ها می‌بندیم و پا در یک رابطه معیوب می‌گذاریم.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
آبادان یازده 60:

فرکانس یازده ۶۰ را به جای شنیدن، ببینید

مهرداد خوشبخت که کارگردان «آبادان یازده ۶۰» است فرکانس رادیو ملی نفت آبادان در زمان جنگ را سوژه فیلم اش قرار داده است.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
روانشناس:

کلاس‌های ‌طولانی آنلاین کودکان را خسته می‌کند

روانشناس گفت: یکی از مشکلاتی که این روزها کودکان دانش آموز را آزار می‌دهد، طولانی بودن کلاس های آنلاین مدرسه است، بسیاری از کودکان در این کلاس ها خسته می‌شوند، حوصله آنها سر می‌رود، خواب آلود می‌شوند و از یک جایی به بعد به حرف معلم گوش نمی‌دهند.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد؛

چگونه «استرس» کرونا را کنترل کنیم/توصیه به خانواده ها

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: اطلاعات درست در خصوص بیماری و روند درمان آن باعث کنترل استرس و اضطراب می شود.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱