گروه: اجتماعی

شغل سخنگوی دولت در سنین کودکی چه بود؟

ربیعی در رابطه با شغل دوران کودکی خود توضیحاتی داد.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

اعمال شب و روز عید غدیر

روایات، سی و شش عمل را در روز عید غدیر مستحب شمرده اند. این تعداد حکم برای یک روز، نشان از اهمیت، حساسیت و عظمت آن دارد.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

خطری که شبکه‌های اجتماعی برای دختران دارد

گزارشی جدید تأثیر شبکه‌های اجتماعی را در افزایش مشکلات روحی به ویژه در نوجوانان تأیید می‌کند اما در عین حال ادعا دارد که تأثیرات مخرب شبکه های اجتماعی در موارد خاص و برای افراد خاصی به وجود می‌آید.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار نشان می‌دهد؛

بیش از ۱۶ درصد مهاجرت‌های سال گذشته شغلی بوده است

دلیل بیش از ۱۶ درصد مهاجرت‌ها در سال گذشته جست‌و‌جوی کار یا کار بهتر بوده است.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

اگر آدم حساسی هستید بخوانید

آیا کسی هستید که هیجانات را شدیدتر و عمیق‌تر از اطرافیان خود احساس می‌کنید؟ شاید هم به شما می‌گویند: «چقدر حساسی!» یا «چقدر زود احساساتی می‌شوی!».

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

پایان مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸/ ۵۴درصد داوطلبان انتخاب رشته کردند

مشاور عالی سازمان سنجش از انتخاب رشته ۵۴درصد از داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۸ خبر داد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
همسران بخوانند

دعوا در زندگی مشترک ؛ از بی اثری تولد فرزند تا طبقه بندی ۴ مدلی ازدواج

همسران جوانی که دچار اختلافات شدید هستند، معمولاً این جمله را از دیگران می شنوند: نگران نباش! کمی که گذشت، اوضاع بهتر می شود و اخلاق همسرت خوب خواهد شد. این پیش بینی ممکن است در مواردی درست از آب دربیاید ولی مبنای علمی ندارد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

با کودکانی که “می ترسند” چه کنیم؟

یک جلسه گفت و گوی دوستانه ترتیب دهید: کودکان در بسیاری از مواقع دلیل ترس خود را می دانند اما همیشه قادر به توضیح دادن آن با استفاده از واژگان مناسب نیستند…

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

۱۰ نکته کلیدی درباره ثبت‌نام در سامانه سماح و پیاده‌روی اربعین ۹۸

سازمان حج و زیارت امروز ۲۶ مرداد ۹۸ با انتشار اطلاعیه‌ای جزییات جدیدی از ثبت‌نام در سامانه سماح برای حضور در پیاده‌روی اربعین امسال را اعلام کرد. مهم‌ترین نکته درباره این اطلاعیه این است که با وجود لغو ویزای عراق برای ایرانی‌ها اما خروج از کشور در اربعین، به ثبت‌نام در سامانه سماح منوط شده است.

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

چقدر با سواد هستید؟

شاید مردم زمانی فکر نمی‌کردند که اگر کار کردن با کامپیوتر را بلد نباشند، در تعریف جهانی از سواد، آدم باسوادی محسوب نمی‌شوند. دیگر باید باور کنیم یک انسان در قرن بیست‌ویک تنها با نوشتن و خواندن نمی‌تواند گلیم خودش را آب بیرون بکشد. او باید بتواند رسانه‌ها را درک کند، خلاق باشد و توان درک و تفسیر داشته باشد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
مطلقاً نباید اجازه داد کسی حریم قانون را بشکند

رئیس قوه قضاییه: ۴۰ سال از انقلاب می گذرد؛ دوران آزمون و خطا سپری شده

به گزارش  پیک هشترود به نقل از  راه دانا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جمع قضات و کارکنان دادگستری استان کردستان با بیان این‌که «عدد و آمار صرفا یکی از شاخص‌ها برای بهره وری است و شاخص‌های دیگر نیز باید در کنارش مورد توجه قرار گیرد»، به موضوع تامین نیروی اداری اشاره و تصریح […]

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳