گروه: اجتماعی

ایرانی‌ها جزو عصبانی‌ترینهای دنیا هستند؟

یک مؤسسه معروف آمریکایی در گزارش سالانه خود مدعی شده است که ایرانی‌ها جزو خشمگین‌ترین جوامع به حساب می‌آیند، دیدگاهی تحقیقاتی که باعث شد برخی از شناخته‌شده‌ترین محققان علم روانپزشکی ایران به آن واکنش نشان دهند.

3 تیر 1396 - 12:41

حواستان به این سرطان کُشنده که با موبایل به سراغتان می‌آید باشد!

دانشمندان یکی از عوامل اصلی سرطان مغز را استفاده مکرر و بیش از حد از تلفن همراه می‌دانند.

3 تیر 1396 - 12:41

خط خطی کنید شاد باشید!

نتایج مطالعه جدید محققان نشان می دهد که خط‌خطی کردن منجر به بروز حالت شادی در مغز می‌شود.

31 خرداد 1396 - 14:15

زنی که با سه روز کار در هفته، میلیونر شد!

آچِر یک Clarity Coach است. کار او کمک دادن به زنان کارآفرینی است که دچار پراکندگی ذهنی هستند و نمی‌توانند روی کار خود به‌خوبی تمرکز کنند.

27 خرداد 1396 - 15:17

فضیلت شب بیست وسوم ماه رمضان

روایت است شخصی محضر امام صادق(ع) عرض کرد:از میان شب نوزدهم، بیست و یکم، بیست وسوم کدام اهمیت بیشتری دارد؛ حضرت فرمودند : شب بیست و سوم مهم تر است.

27 خرداد 1396 - 15:17

آموزش پاک کردن حافظه داخلی گوشی‌های اندروید

به نظر نمی‌رسد که چیزی بدتر از این باشد که در هنگام دانلود یک برنامه از Play Store پیغامی مبنی بر کمبود فضای کافی در حافظه گوشی خود دریافت کنید. احتمالا شما نیز با این مشکل یا چیزی شبیه به این مواجه شده‌اید. اگر برای رفع این مشکل به دنبال برنامه‌ای هستید که اسمارت‌فون شما را از وجود فایل‌ها و برنامه‌های اضافی پاک کند، باید بگوییم که اکثر برنامه‌ها به همه آنچه که می‌گویند، عمل نمی‌کنند. در واقع خیلی اوقات راه حل مشکل شما، در خود سیستم عامل اندروید نهفته است

27 خرداد 1396 - 15:17

چطور پیرچشمی را مهار کنید؟

همین که وارد میانسالی می‌شوید، دیگر درست نمی‌توانید کتاب بخوانید، وقتی در تلفن‌ همراه‌تان پیغام دریافت می‌کنید، مدام گوشی را جلو و عقب می‌برید تا شاید بتوانید به وضوح کافی برای خواندن برسید. خب همین علامت‌ها کافی است که شما را به فکر بیندازد که نکند دچار پیرچشمی شده‌اید و باید از عینک‌های مخصوص استفاده کنید! همین‌جاست که با خودتان می‌گویید ای کاش بیشتر حواس‌تان به چشم‌های‌تان بود تا شاید دچار این عارضه نمی‌شدید. ولی آیا اگر حواس‌تان به سلامت چشمان‌تان بود دچار پیرچشمی نمی‌شدید؟ هیچ می‌دانید که دیر یا زود شما به این مشکل دچار خواهید شد؟ دکتر انوشیروان رحیمی، جراح و متخصص چشم در این باره توضیح می‌دهد.

27 خرداد 1396 - 15:17

بیماری‌ عجیبی که سراغ دخترهای پولدار می‌رود

انورکسیا نوعی اختلال تغذیه‌ای است که به خودآزاری به‌منظور کاهش وزن بیش از حد اطلاق می‌شود، اختلالی روحی است که سبب می‌شود فرد مبتلا خود را مجبور به تحمل گرسنگی کند

24 خرداد 1396 - 12:56

روایاتی راجع به اهمیت سرمه کشیدن

مروزه مسأله پیشگیرى در محافل پزشکى و بهداشتى بطور جدّى پیگیرى مى شود و به مردم نیز سفارش میگردد، در حالى که اگر نگاهى گذرا به احکام سعادت بخش اسلام داشته باشیم، بوضوح و روشنى در مى یابیم که اسلام عزیز در هزار و چهار صد سال پیش پا فشارى و تأکید عجیبى بر پیشگیرى در مسائل معنوى و مادّى نموده است، تا جامعه اسلامى و مسلمانان هم از آلودگى به بیماریهاى روحى و اخلاقى و روانى مصون بمانند، و هم بدن و جسم آنان مبتلا به امراض و ناراحتى هاى مختلف نگردد، و در یک جمله کوتاه عمل به دستورات نجات بخش مکتب تکامل یافته اسلام، زمینه هاى آلودگى به بیماریهاى جسمى و روحى را از بین مى برد.

23 خرداد 1396 - 14:16

رازی که آیت الله بهجت در قرآن خود نوشت

هر کس در بین الطلوعین یعنی بین فجر کاذب و فجر صادق ( ۵ دقیقه قبل از اذان صبح تا ۵ دقیقه بعد از اذان) این ذکر را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده میشود ولو اگر تشرف به خدمت امام زمان (عج) باشد.

23 خرداد 1396 - 14:16

آیا نوشیدن چای بر ژن‌ها تاثیر می‌گذارد؟

محققان دریافتند نوشیدن چای بر ژن‌های زنان تاثیر می‌گذارد.

23 خرداد 1396 - 14:16