گروه: وبلاگ

فرهنگی

وظیفه یک روحانی در مقابله با جنگ نرم

روحانیت در میدان جنگ نرم وظیفه ای سنگینی را بر دوش دارد. روحانیت در مبارزه با کفر و ستم همیشه در صف اول ایستاده و علاوه بر خود ، مردم را هم برای مبارزه با کفر و ظلم و ستم تشویق میکردن و میکنند.در میدان جنگ نرم هم همینطور میباشد بطوری که در این میدان باید هرچه در توان دارند و میتونند به میدان مبارزه بیاورند .در میدان جنگ نرم نقش روحانیت میتواند از همه بیشتر باشد و همچنین تاثیر گذار.یکی از وظایف روحانیت میشه گفت بالا بردن آگاهی و بصیرت مردم میباشد.شاید خیلی از مردم آگاهی کافی درمورد تهاجم فرهنگی و نرم نداشته باشد شاید با یک تذکر لسانی یا نصیحت دلسوزانه به راه راست برگردد.

29 آگوست 2016 - 17:50
وبلاگ/ دردنامه هشترود

بی توجهی مسئولین به ظرفیت های موجود هشترود/ از حباب قیمت ها تا شعار و وعده های بدون عمل مسئولان

جامعه امروزهشترود اقتصاد قابل اتکایی ندارد .پشتوانه هر اقتصاد پویایی بیش از اینکه سرمایه مالی باشد سرمایه اجتماعیست که متاسفانه این سرمایه روز به روز درجامعه هشترود کم یاب تر میشود

1 می 2016 - 10:59

آیا در زمان حضرت علی ع هم، گوگل وجود داشت؟

قدر نازل آن برای همه اتفاق می افتد، که گاهی با یک کلمه، تلنگری به انسان وارد می کند که: بسیاری از مجهولات او روشن می گردد.

28 آوریل 2016 - 00:24

دانشجویان هدف اصلی امریکا

جوانان کلیدی‌ترین عناصر هر جامعه‌ای هستند. نسل آینده برنامه‌ریز و تصمیم‌ساز هر کشوری را جوانان و به‌خصوص دانشجویان آن کشور فراهم می‌کنند و اگر بتوان اندکی تغییر در فهم مسائل اجتماعی و سیاسی در جوانان ایجاد کرد، قطع به یقین آینده را متناسب با همان تغییر فهم می‌توان به نظاره نشست.

28 آوریل 2016 - 00:22

سخنی در باب انتخابات/ شاخص های انتخاب فرد اصلح

این شاخص ها یک الگوی تمام عیار برای تشخیص صواب از ناصواب در امر احراز شایستگی برای نمایندگی مردم نبوده ولی به سهم خود می تواند نقش روشنگری را در پی داشته باشد.

5 ژانویه 2016 - 21:05

تأثیر تدریجی سریال ها و برنامه های متنوع، ماهواره

قرآن کریم می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید! از گامهای شیطان پیروی نکنید! هر کس پیرو شیطان شود (گمراهش می سازد، زیرا) او به فحشا و منکر فرمان می دهد! و اگر فضل و رحمت الهی بر شما نبود، هرگز احدی از شما پاک نمی شد؛ ولی خداوند هر که را بخواهد تزکیه می کند و خدا شنوا و داناست.سوره نور/۲۱

29 دسامبر 2015 - 19:58

چهل حدیث وحدت (جنگ نرم)

امروز احادیثی در مورد وحدت آماده کرده ام امید است در روزگاری که شیاطین، بذر نفاق و تفرقه می پاشند تا در سرزمین مقدس اسلام، درخت دشمنی پرورش دهند، با بیداری و یاد آوری سخنان وحدت بخش رسول خدا و ائمه معصومین علیهم السلام نقشه های شوم استکبار، نقش بر آب گردد و خداجویان وحدت اندیش برگرد قرآن و سنت هماهنگ شوند و با رهبری عترت علیهم السلام پرچم استقلال و آزادی را در سراسر گیتی به ا هتزاز درآورند،ان شاء الله

29 دسامبر 2015 - 19:58

وحدت هم نشینی دردل همدلی و هم زبانی

آنها می خواهند با عمق بخشیدن به اختلافات جزئی موجود بین مسلمانان و دامن زدن به تعصب‌های قومی و مذهبی و حمله به باورهای یک گروه به بهانه‌ حمایت از عقاید گروه دیگر، اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را مورد اصابت قرار دهند

29 دسامبر 2015 - 19:58

ماه محرم فرا رسید، ما راه را گم کرده ایم ؟

در این میان متاسفانه در برخی موارد می بینیم کسانی هستند که نسنجیده ، آگاهانه یا ناآگاهانه فلسفه عزداری برای سالارشهیدان را زیر سوال می برند و بدعت هایی به این مراسم می افزایند و با احساسی کردن این بدعت ناشایست خود در میان عزاداران زمینه ساز تخریب وضربات مهلک به فلسفه اصلی نهضت عاشور می شوند.

11 اکتبر 2015 - 12:41

جهیزیه، حسادت های میلیونی

چند سالی است که در خانواده‌های ایرانی، جهیزیه قدم فراتر از آماده‌سازی لوازم ضروری و حتی غیرضروری گذاشته است. خرید کالاهای لوکس تجملی، حتی تهیه کالاهایی با برندهای معتبر چنان در صدر اهمیت قرار گرفته است که به موجب آن، بسیاری از خانواده‌ها متحمل اختصاص و یا پرداخت هزینه‌های گزاف چند میلیونی می‌شوند.

12 سپتامبر 2015 - 10:27

مانتوهای شیشه ای؛ دریچه ای به روی برهنگی نوین

لباس و پوشش بیش از هر چیز هویت و شخصیت و کرامت زن را نشانه رفته و بی گمان ضربه ای جدی بر فرهنگ جامعه ما می زند

12 سپتامبر 2015 - 10:24