گروه: آخرین اخبار

اجرای اراده ملت

شهید سید مجتبی نواب صفوی رهبر فدائیان اسلام بر این عقیده است که «هیئت حاکمه محارب با اسلام و عامل خارجی هستند و، چون سر نیزه و قدرت دارند، محارب با قرآنند و عمل دفاع بر هر مسلمانی واجب است» … از مجموعه فتاوا و استدلالات فق‌ها نیز چنین می‌توان نتیجه گرفت که اعدام انقلابی به عنوان آخرین راه‌حل اصلاح سیاسی مورد توجه دین و علمای دینی بوده است

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
روایت تراژدیک کنکور در این روز‌های اشک و لبخند

آزمونی فرهنگی که تبدیل به کاسبی شد

سال‌ها قبل کنکور پیش از آنکه فرهنگ به یک صنعت غول آسا تغییر کند، شکل دیگری داشت. افراد خوب درس می‌خواندند و سال آخر به تست‌زنی روی می‌آوردند…

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴

فضای مجازی پوشش زنان ایرانی را به یغما می‌برد/جولان مانتوهای جلوباز و حریر در خیابان‌ها

معضلی به نام مانتوهایی از جنس شیشه و حریر که بر جان پوشش بانوی ایرانی و فرهنگ اصیل ایرانی افتاده است؛ تولیداتی که از شکل پوشش ایرانی-اسلامی خارج شده و به سمت الگوهای غربی سوق پیدا کرده و توانسته بر تن بانوی ایرانی نمایان شود، انتقادات بسیاری را درپی داشته است.

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

شاه کلید همه مشکلات!!!

ورزشگاه رفتن زنان

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

بحران بیکاری تحصیلکرده‌ها

 اخیرا شاهد اعلام نتایج کنکور بودیم که این خود می‌تواند در آینده نه‌چندان دور به‌معنی افزایش بیکاران فارغ‌التحصیل باشد، چراکه طی چندسال گذشته بنا به دلایل مختلف مانند عدم‌آمایش رشته‌های تحصیلی، بازار کار با افزایش آمار فارغ‌التحصیلان بیکار مواجه شده؛ اتفاقی که به‌یقین تبعات منفی گسترده‌ای را از نظر اجتماعی و اقتصادی به‌دنبال خواهد داشت.

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

ترفندهای «تنظیم خواب» بچه مدرسه‌ای‌ها

 خیلی از بچه‌ها به تعطیلات عادت کرده‌اند و دیر می‌خوابند و نمی‌توانند صبح بدون غر و لند و به موقع بیدار شوند. بسیاری از والدین هستند که در مقابل این وضعیت ناراحت هم می‌شوند ولی اقدام موثر و قاطعی ندارند. علت‌هایی هست که باعث دیر خوابیدن بچه‌ها و اذیت شدن آن‌ها می‌شود. باید این دلایل را بشناسیم تا محصلان هم به موقع بخوابند و هم روز درسی بهتری داشه باشند.

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

اتمام بررسی لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه

 رئیس کمیته جوانان، زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی مجلس از تحقق وعده رئیس قوه قضائیه برای اتمام بررسی لایحه تامین امنیت زنان تا پایان شهریورماه خبر داد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

چرا گاهی نمی دانیم هنوز بچه ایم یا بالاخره بزرگ شده ایم؟

۲ نوجوان و یک کارشناس گپ و گفتی دارند درباره بلاتکلیفی در نوجوانی

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

ترین‌های هفته سوم لیگ برتر| استقلال در بین ناکامان؛ پسر کی روش بازیکن هفته!

مسابقات هفته سوم لیگ برتر در ۴ روز! متوالی برگزار شد و استقلال تهران و ۵ تیم در بین ناکامان هفته قرار دارند. تیم هایی که هنوز بردی به دست نیاورده اند.

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

درمان سرماخوردگی با از کارانداختن تنها یک پروتئین

با نزدیک شدن به فصل سرما نگرانی در مورد ابتلا به سرماخوردگی نیز افزایش می‌یابد و محققان روش جدیدی برای درمان این بیماری با از کار انداختن تنها یک پروتئین ابداع کرده اند.ط

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

با بی ادبی و بد دهنی فرزندمان چه کنیم؟

یک تحقیق دانشگاهی در تهران نشان می دهد که ۸۹ درصد مدیران مدارس با فحاشی و الفاظ تحریک کننده نسبت به معلمان و سایر دانش آموزان مواجه هستند.

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶